Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete

Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147838/bmid_sumavske-povidani-aneb-co-v-kronikach-nenajdete-147838.jpg 4 5 5

Pověsti a báje z našeho okolí, které píše Jaroslav Pulkrábek, vycházejí dlouhodobě v sobotní příloze Prachatického Deníku. Padesát tajuplných, dobrodružných, ale i humorných příběhů, spolu s nádhernými ilustracemi Marie Petrmanové, nyní najdete v e-knize Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete. Výběr převyprávěných pověstí a autorských příběhů ze Šumavy autenticky zobrazující prostředí, život i mentalitu lidí v časech jenž smetlo nemilosrdné koště dějin.... celý text

DuncanIdaho
DuncanIdaho
12.12.2021 4 z 5

Pověsti tu byly krátké, ale dobře se četly. Některé z nich by se možná hodily dokonce i Erbenovi do Kytice. Jsou tu ale i takové, které jsou nic moc. Celkově to je rychlé a zábavné čtení.

Ronnie68
Ronnie68
15.09.2020 4 z 5

zajímavé čtení ...

hapac
hapac
22.01.2019 3 z 5

Tak zase pěkné počtení o Šumavě.

Hezy
Hezy
20.10.2015

Kniha v sobě nese něco více, než jen pověsti a příběhy. Nese v sobě něco lidského. Něco, co pohladí na duši každého, kdo si tuto knihu přečte. Povídání má v sobě hřejivou lidskost. Některé příběhy jsou smutné, jiné zase veselejší. Je v nich láska, smutek, dobrý i špatný konec, zima a teplo. Stejně tak jako v životech lidí, kteří žili v té šumavské krajině, jakou my známe už jen z povídání. Moc hezká knížka.

DriftBooks
DriftBooks
04.03.2013 5 z 5

Ukázku z knihy najdete zde: http://issuu.com/driftbooks/docs/jaroslav_pulkr_bek_-_sumavsk__pov_d_n__-_issuu

Šumava pověsti regionální literatura

Část díla