Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 2

Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361958/bmid_sumavske-povidani-aneb-co-v-kronika-w80-361958.jpg 5 5 3

Tady někde to musí být. Jen kdyby pořád nepršelo. Dobré dvě hodiny jsem se prodíral houštím promočený na kost, než jsem to našel. Hromada kamení, děravý hrnec a pár střepů. A také zbytky usazení hřídele mlýnského kola. Tak tady to bylo. Tady žil ten mlynář, o kterém mi vyprávěl kostelník, co mu zbořili kostel. Ještě najít tu jabloň. Déšť už mi nevadil. Střípek po střípku jsem si dával dohromady zapomenutý příběh a co chybělo, dolepil vlastní fantazií. Možná to bylo trochu jinak. Možná se to ani nestalo. Ale to není zas tak důležité. Lidé odcházejí, touhy, sny, bolest i úsměvy v krajině zůstanou. A také prožitá lidská zkušenost. Stačí jen zavřít oči a znova uslyšíte klapot mlýnského kola, jenž vypráví příběhy skutečné i neskutečné. Plné ponaučení i varování. Vážné i veselé. Jen umět naslouchat.... celý text

Ronnie68
17.09.2020 4 z 5

opět zajímavé čtení ...

Prateri
21.02.2020 5 z 5

Asi každému se tyto příběhy ze staré Šumavy líbit nemusí, ale lidé, co mají krásu a poezii tohoto pohoří rádi, je ocení a pochopí. Příběhy vycházejí z toho, v co obyvatelé Šumavy věřili a co uctívali.

Hezy
18.12.2017 5 z 5

Kniha, která jako díl předešlý zahřeje u srdce každého, kdo naslouchati chce staré moudrosti předků a pohlédnouti díky příjemnému vyprávění Jaroslava Pulkrábka na staré doby, které přikryla mlha času ale které lze opět viděti a cítiti citlivostí srdce svého. Jako hluboký zájemce o pověsti bych tyto knihy nejradši dával čísti jak dospělým, tak i dětem, aby tak nezapomínali v době této na lidskost a uměli rozlišovati mezi dobrem a zlem a měli též v lásce hlavně naší krásnou přírodu. Je to dnes veliká potřeba. Ceňme si proto spisovatelů, kteří stále sbírají lidovou slovesnost a učí nás tak nezapomínati jak na své předky, tak na své drahé tradice.

Šumava pověsti

Kniha Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 2 je v