Sídlo hrůzy

Sídlo hrůzy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495431/bmid_sidlo-hruzy-xEk-495431.jpg 4 194 56

Štvanci série

Sestry Sarah a Chloe společně zdědí dům, o jakém se jim v životě ani nesnilo. Zní to jako pohádka, má to však jeden háček... Krátce poté, co se ženy do monumentálního sídla nastěhují, se v domě začnou dít zvláštní věci. Na různých místech po domě se objevuje odporný zápach, prudce klesá teplota, ozývají se nevysvětlitelné zvuky a majitelky mají každou chvíli pocit, jako kdyby je někdo pozoroval. K tomu všemu najdou v horním poschodí tajnou studovnu plnou bizarních okultních artefaktů a záhadnou knihu psanou v latině. Podivné zážitky jsou čím dál častější a hrůzostrašnější. Postupně dospějí až k nervy drásajícímu vrcholu, kdy obyvatelé stanou tváří v tvář ďábelské moci ovládající dům Perronových. Podaří se jim toto setkání přežít a spasit vlastní duše?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Haunted: Perron Manor , 2020

Duchoslp
01.11.2022 3 z 5

Knížka nebyla špatná, trošku mi to připomíná Stopy hrůzy, které jsem četla před mnoha lety. Duchové, strašidelný dům a dvě sestry, které samozřejmě na strašidla nevěří

Knižní střípky
31.10.2022 4 z 5

Opravdu jsem velice překvapená, jak spokojená jsem s knihou byla, a to teda nemá moc dobrá hodnocení. Nicméně mně z nějakého důvodu sedla. Možná to bylo tím, že jsem knihu četla sama doma a opravdu mi místy nebylo příjemno, možná to bude i tím, že jsem prakticky neměla vůbec žádná očekávání. A také to možná bude i tím, že jsem spokojená s koncem, protože když už čtu nějakou duchařinu, tak v ní fakt nepotřebuji nějaký obr mega happyend, jak dost často bývá u Darcy COATES.

Bylo to čtivé, mělo to spád, skvěle se to četlo. Jako neudálo se tam nic extra překvapivého, co bych už někdy někde nečetla, je to v podstatě blbina, ale mě prostě bavila. Takže směle do ní, zkuste ji. Pokud u nás vyjde další díl, stoprocentně si ho přečtu.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

PeM
31.10.2022 3 z 5

Rozjezd dobrý, stupňování napětí pro mě taky ok, no konec teda nic moc. Celkově potenciál dobrý, pokud se dočkáme od autora dalšího příběhu, dám mu šanci.

Sarka25
31.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Za mě jako za milovnika strasidelnych domu dost dobrý až Teda na ten konec. Prostě nechají jedu z hlavních hrdinek zemřít a ani nám neřeknou jestli její duši osvobodí nebo ne a co se stalo s jejich strejdou a rodiči. Doufám že bude mít kniha pokračování jinak ji srazim 2 hvězdičky dolů.

čef
30.10.2022 3 z 5

Spisovatel má smolíka, takových knih již bylo napsáno moc a moc a jistě o mnoho lepších. Toto může uspokojit pouze čtenáře hororů začátečníka, pro starší ročníky je to nuda, nuda. Text rozbředlý mnoha neústrojnými dialogy, hrůzy naprosto směšné a nudné.

ArwenAragorn
29.10.2022 4 z 5

75%
Stařec se s jeho dítětem blížil ke kamnům "Kolo...se...nám...polámalo..."
"Neeee!" zařval vysíleně Andrew.
Ale ten odporný stařec pokračoval a hrůznou říkanku dokončil: "Udělalo...bác..."
______________________________________________________________________________________________________________
Počátek knížky je pozvolný, ale má i tak slušnou atmosféru, posledních asi 100 stran je skutečně strašidelných. Proto dávám knížce čtyři * místo původně zamýšlených tří a doporučuju ji.
Konec je buďto otevřený, nebo se můžeme těšit na další díl s exorcistou.

-knihomolka-
28.10.2022 3 z 5

Nevím, jestli to je tím, že už knížek a filmů na toto téma mám přečtených/zkouknutých velké množství, a tak už mě nic nepřekvapí a nevystraší, anebo je to tím, že jsou všechny ty příběhy “na jedno brdo”. Nebylo to vůbec špatné, dobře a rychle se to četlo, akorát dost předvídatelný konec. Ale jinak dobré.

NikiGrouse
24.10.2022 3 z 5

Hooodně to připomínalo Strašidelné domy od Darcy Coates. Děj byl trochu rozvleklejší, místy děsivý. Konec byl ale překvapivě drsný, lehce pootevřený. Že by další díl na obzoru?

Mirilis
15.10.2022 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Skoro do půlky se pro mě nic pořádného nedělo, ale číst se dala. Od poloviny už dostala knížka grády, že jsem se od ní nemohla odtrhnout dokud ji nepřečtu.

renulka16
08.10.2022 5 z 5

V poslední době když narazím na nějakou knihu označenou horor, tak je pro mě horor dočíst knihu, ale úplně v jiným smyslu. Kdežto tato kniha si to zaslouží. Je to opravdu skvělá duchařina a já nemohla přestat číst a díky krátkým kapitolám a většímu písmu jsem ji přečetla za 2,5 hodiny!

Jedná se o takovou tu klasiku. Sestry - Sarah a Chloe zdědí starý dům po svém zesnulém strýci. Chloe i se svou malou dcerkou, manželem a Sarah se tam přestěhují.

Najednou se na na určitých místech začne objevovat chlad, zápach, záhadné ťukání a postavy...
K tomu všemu najdou v horním poschodí tajnou studovnu plnou bizarních okultních artefaktů a záhadnou knihu psanou v latině...

Téměř od začátku se v knize začnou objevovat strašidelné momenty, které z nás nikdo nechce zažít.
Čím víc se dostane do hloubky příběhu, tím víc se začínají být strašidelnější až kniha naplno graduje.

Musím říct, že jsem se fakt v určitých situacích bála a moje fantazie pracovala na plné obrátky a číst ji večer pro mě nebylo moc příjemné.

Nečekejte však, že má kniha happyend a uzavřený konec. Nikoliv! O to je to ještě lepší.

Zmitko.m
28.09.2022 5 z 5

Tahle kniha se mi opravdu líbila. Byla mnohem temnější než strašidelné domy od D. Coates. Je zde hodně dobře vystižena ponurá atmosféra domu, nepříjemné věci se začínají dít poměrně brzy. V několika situacích mi opravdu běhal mráz po zádech, obzvláště při scénách z pokojíku maličké Emmy. Fandil jsem oběma sestrám, ikdyž trochu více jsem měl radši Sarah. Konec je celkem nečekaný a slibuje mnohé odkazy do budoucna. Sídlo hrůzy řadím mezi ty lepší knihy o strašidelných domech a sídlech, které už jsem přečetl ( a že jich není málo:-) ).

Enthu
25.09.2022

Děkuji moc Knihy Dobrovský za zaslání recenzního výtisku Sídlo hrůzy. Tato kniha mě velice zaujala svou anotací, u které jsem si řekla, že stojí opravdu za to. Navíc, je podzim a já se tak pomalu přesouvám ke strašidelnějším knihám. Od Sídla hrůzy jsem čekala cokoli, ale tohle zrovna ne.

Jako první mě překvapila velikost písma. Jsem zvyklá na malá písmena, takže to pro mě byla zprvu docela velká změna, ale brzy jsem si zvykla. Kapitoly jsou velmi krátké, takže kdykoliv lze knihu odložit, ale s tím, jak je děj napínavý, tak nejde odložit. Často se tak stalo, že kapitola končila v tom nejzajímavějším a já potřebovala nutně vědět, jak to dopadne, že jsem četla dál. Přišlo mi, že i kvůli velikosti písmen a krátkým kapitolám čtení utíkalo rychle.

Zprvu jsem si říkala, kdy už se tam začne dít něco strašidelného, jelikož jsem se dostala už ke sté stránce a nic se nedělo. Ale asi po pár stránek se začaly objevovat strašidelné záležitosti a s postupem času se to zhoršovalo čím dál víc. A to se mi na tom velmi líbilo, jak se to postupně vyvíjelo.

Prostředí a nadpřirozené bytosti byly moc dobře popsané a nedělalo mi problém si je představit. Avšak ty představy vypadaly dost strašidelně, až jsem z toho měla husí kůži. Nejvíc se divím, že i přes jeho proslulost, byli všichni ochotní se do něj přestěhovat.

Od poloviny knihy jsem byla do příběhu velmi zažraná a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. To, co se tam dělo, bylo šílené a neříkala jsem věřit vlastním očím. Upřímně, samotný konec mě velice překvapil.

Pokud máte rádi horory, u kterých se začtete, abyste věděli, jak to skončí, tak je Sídlo hrůzy to pravé pro vás. Určitě doporučuji číst knihu po večerech, jelikož v tu dobu se též odehrávají strašidelné věci v příběhu.

Sanny_happ
24.09.2022 3 z 5

Strašidelné domy miluju a nikdy mě nepřestane bavit tento typ knih číst! V tomto příběhu se setkáváme s poměrně předvídatelným dějem, což ale vůbec nevadí. Jelikož kniha je napsána čtivě a rychle vás vtáhne do děje Takže ji přečtete na jeden nádech.
K hlavním postavám jsem si bohužel žádný vztah moc nevybudovala, přišly mi celkem ploché. V knize se dočkáme spousty strašidelných scén, ale opět musím říct, že bohužel mi přišly scény a kniha celkově strašidelná až ke konci
Jako plus vidím to, že celý příběh pěkně gradoval a závěrečná scéna byla opravdu až děsivá! Bonusem je pro mě konec, který jsem nečekala a podle mě zapadal do příběhu
Knihu můžu doporučit všem milovníkům hororů, ale nečekejte, že se budete v noci bát usnout. Kniha je spíše (aspoň pro mě) takovou oddechovkou na poli hororů.

Turante
21.09.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, vcelku pomalý rozjezd a až ke konci začalo pořádně strašit. Také mi chybělo více z historie domu, vysvětlení co se odehrálo apod. Ale vzhledem k tomu, že je to první kniha ze zatím série 6 vydaných, to asi splnilo účel. Jen tedy doufám, že se těch dalších dílů dočkáme.

Redra
12.09.2022 2 z 5

Kniha je pro mne zklamáním. Připadala mi jakoby „odbytá“. Čekala jsem více historie ohledně domu, vysvětlení událostí, temnější popis místa. Nebyly mi příliš sympatické ani postavy, zdály se mi příliš ploché. Finále je už vysloveně hororové, ale přes všechny popisy hrůzných duchů atd. pro mne nedokázala kniha navodit temnou atmosféru. Konec odbytý a nezajímavý.

Acinore
09.09.2022 2 z 5

Je to škoda, knížka měla velký potenciál. Lepší jsou knížky od Darcy Coates. Tady se čtenář pohybuje hodně po povrchu, moc detailů se nedozví, je to nepochopitelné a je to škoda. Konec taky nic moc.

strašidelné domy sestry

2022  72%Sídlo hrůzy