Sídlo hrůzy

Sídlo hrůzy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495431/bmid_sidlo-hruzy-xEk-495431.jpg 4 194 56

Štvanci série

Sestry Sarah a Chloe společně zdědí dům, o jakém se jim v životě ani nesnilo. Zní to jako pohádka, má to však jeden háček... Krátce poté, co se ženy do monumentálního sídla nastěhují, se v domě začnou dít zvláštní věci. Na různých místech po domě se objevuje odporný zápach, prudce klesá teplota, ozývají se nevysvětlitelné zvuky a majitelky mají každou chvíli pocit, jako kdyby je někdo pozoroval. K tomu všemu najdou v horním poschodí tajnou studovnu plnou bizarních okultních artefaktů a záhadnou knihu psanou v latině. Podivné zážitky jsou čím dál častější a hrůzostrašnější. Postupně dospějí až k nervy drásajícímu vrcholu, kdy obyvatelé stanou tváří v tvář ďábelské moci ovládající dům Perronových. Podaří se jim toto setkání přežít a spasit vlastní duše?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Fobos

Haunted: Perron Manor , 2020

Ivan Kučera
21.03.2023 2 z 5

Nechcem sa púšťať do debaty o tom, komu je tento horor určený. Napíšem to inak. Určite nie je určený pre tých z vás, ktorí horor čítate od deviatich rokov a teraz máte štyridsať a za ten čas ste prečítali stovky hororových románov, noviel a poviedok. Ak sa do toho napriek tomu pustíte, budete otrávení a sklamaní z rutinérskeho, stereotypného, absolútne neoriginálneho štýlu, akým je to napísané. Potešilo ma originálne osadenstvo nehnuteľnosti (dve sestry, manžel, batoľa) a svižné tempo, ale to je asi tak všetko. Ľakacie scény sú ako vystrihnuté z filmu; doslova som ich videl za zatvrdenými očami sfilmované. Knihu som si kúpil za cca tri eurá počas Black Friday, vďaka tomu si netrieskam hlavu o najbližšiu stenu.

rest
16.03.2023 3 z 5

Byl to můj první horor tohoto typu, takže jsem moc nevěděl, co od toho čekat. Ale nakonec to bylo poměrně příjemné překvapení, neboť se z toho vyklubala taková ta pohádka s hororovými prvky. Ideální na odreagování.

Ronnie68
13.03.2023 4 z 5

Knihu jsem přelouskala docela rychle ... Začátek se rozjížděl docela pomalu... Ale konec byl zajímavý a bohužel i smutný.... Ale ne vždy příběhy tohoto typu končí šťastně...

Arkagas
11.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Dvě sestry, jeden zděděný dům s pohnutou minulostí, začátek nového života a věci, které by se dít neměly. Když dvě sestry zdědí obrovský dům po svém prastrýci, berou to jako začátek nového života - jedna se sem nastěhuje s manželem a dcerkou, druhá po odchodu z armády, kde si prožila trauma začíná nový život po boku své rodiny. Ale nikdo z okolí neřekne tomuhle místu jinak, než "ďáblův dům". Kdysi tu totiž lidé spáchali na půdě při jakési seanci skupinovou sebevraždu a záhadná úmrtí pokračovala i po tom, co se z domu stal hotel. Nikdo z naší rodinky ale nevěří na pověry a duchy - dokud se v domě nezačnou dít divné věci a dokud na půdě neobjeví okultní místnost s pentagramem na zemi, zbytky krve a zařízenou přesně tak, jak tehdy zůstala. I když se zlo v domě stupňuje a jedna ze sester začíná přicházet o rozum, druhá stojí nohama pevně na zemi a snaží se vše racionálně vysvětlit. Do doby, než pozná, že zlo je tu skutečné.
Sídlo hrůzy je typická duchařina. Nějaká větší akce se ukáže až ke konci knihy, což mě dost mrzelo, protože bát se u toho vážně nejde.. Je tu námět, který tu byl xy milionkrát, jen podaný trošku jinou formou. Byla jsem zvědavá na "okultní" půdu, čekala jsem vysvětlení, co se tu opravdu stalo, čehož jsem se nedočkala. V knize ale vystupuje dost zajímavých okultních předmětů, ke kterým jsme sice nedostali indicie, ale v příběhu sedí.
Nejspíše to bude proto, že kniha je 1. počinem z hororové série a vše co nám nebylo vysvětleno se dozvíme v dalších knihách. teď jen doufat, že u nás vyjdou.. jako úvod to funguje dobře, neurazí, nenadchne, ale ta zvědavost přetrvává. :)
Moje hodnocení: 7/10

Reader1133
07.03.2023 3 z 5

Tato kniha se mi velice líbila. Je to taková příjemná duchařina, jenž se čte sama a příběh má spád, není zde složité popisování věci, příběh se odehrává kolem tří hlavních postav a jednoho dítěte. Knihu hodnotím třemi hvězdičkami, jelikož jsem očekával, že zde bude více hororových scének, byly celkem řekněme dvě, což je podle mě škoda. Jinak celkově knihu doporučuji, čte se sama a děj má spád.

terezarath
09.02.2023 3 z 5

Když se mi kniha dostala do ruky, očekávála jsem, že bude stylem podobná knihám od Darcy Coates. To bylo daleko od pravdy. Příběh se vlekl, za mě neměl moc čím upoutat, byl to jeden dlouhý popis. Hlavní postavy mi nebyly zrovna sympatické, obě sestry mi lezly na nervy většinu knihy. A pak ten konec? Uchvátaný, nijak dobřře vysvětlený. Měla jsem vysoká očekávání a byla jsem poměrně zklamaná.

Lucuschka
07.02.2023 4 z 5

Kniha a její příběh dokáží vtáhnout do děje. Povedená duchařina, zpracována velmi uvěřitelně.

Blanche2000
01.02.2023 3 z 5

Miluju hororovky, takže jsem se na tuhle knížku velmi těšila. Bohužel jsem však byla docela zklamaná. Mám pocit, že se v knížce řešily spíše vztahy mezi postavami než duchové - o to více mě štve, že vlastně ani pořádně nevím, proč byl dům takový jaký byl. Tedy, ve finále bych měla těch otázek mnohem více. Závěr byl hrozně rychlý a rozjezd celého děje naopak neskutečně pomalý, což je škoda.
Některé části byly strašidelné, jiné zase nechutné, ovšem že by mi běhal mráz po zádech a naskakovala husí kůže? Rozhodně ne. Na druhou stranu se mi ale kniha dobře četla a bylo fajn, že závěr nebyl úplně dle očekávání čtenáře (třeba jako v hororovkách od Darcy Coates).

Ajuszka
01.02.2023 5 z 5

V první řadě musím říct, že Lee Mountford šlape Darcy Coates dost na paty.
Tohle byla vážně jízda.

Sestry Sarah a Chloe zdědily dům.
Následuje taková ta klasika - nastěhují se, rekonstruují dům a po nějaké době se začnou dít divné věci.
Jediná kterou dům chce je Chloe, neboť už se jí jako dítěti podařilo z jeho spárů utéct.

Posledních asi 20 stran jsem opravdu zhltla, konec je smutný, na což třeba u knih od Darcy nejsem zvyklá.. Ale je i mírně otevřený,tak se budu těšit na pokračování.

Jarmila97
25.01.2023 5 z 5

musím říct že začátku mě kniha vůbec nenadchla trvalo mi asi 100 stran Nešika takový ten řez a musím říct že to pak bylo celkem rychlý tuhle mi krev a večer mi nebylo vůbec dobře když jsem tu knihu četla a Ten konec byl opravdu překvapivý nečekala jsem že to dopadne až takhle ale chybí mi takovýto dokončení jestli se Sarah povedlo to co chtěla

kolacky
11.01.2023 3 z 5

Našla jsem si stránky autora, na nich jsem vydedukovala:
Série se jmenuje Haunted.
1. Perron Manor - právě jsme dočetli.
2. Devil's Door - události z roku 1982, Chloe a její rodiče, Marcus Blackwater.
3. Purgatory - nejspíš jak se z kostela stalo sídlo hrůzy...
4. Possession - Sarah Pearson v Kutné Hoře!!! a jakýsi otec Hus...?
5. Mother Death - David Ritter a duch Mary Kane.
6. Asylum - Sarah a otec Luca Janosch, zmiňovaný v první knížce.
Pokud se to přeloží do češtiny, tak uvidíme.

kolacky
11.01.2023 3 z 5

Připadá mi to takové nedovysvětlené. Ale darovanému koni... znáte to.

januchka
01.01.2023 2 z 5

Kniha byla celkem ctiva, plna napeti, ale zaver pritazeny za vlasy. Snizuje celkove hodnoceni, vicekrat cist nebudu. Za zaver bych ohodnotila knihu jednou hvezdickou, zkazil mi dojem z knihy.

Parwana
28.12.2022 3 z 5

Celkem čtivý horor, i když ti chodící zombíci byli trochu přitažení za hlavu. Taky jsme se nedozvěděli, co v tom domě opravdu přebývá a proč je prokletý.

Emma27
10.12.2022 1 z 5

Kniha mě moc neoslovila.Očekavala jsem napětí ,ale nic ztoho tam nebylo. Konec byl divný.

Sysel
07.12.2022 1 z 5

Psaná forma nic moc, napětí žádné. Konec? Hrůza. Zklamání

evineckY
04.12.2022 4 z 5

Z knihy jsem si hrůzou nehty nekousala, ale rozhodně mi místy běhal mráz po zádech. Děj byl dostatečně našponován na to, abych se těšila na pokračování.

terezie1121
23.11.2022 5 z 5

Kniha mě už od prvních stran velmi rychle pohltila a nepustila až do konce. Moc se mi líbí že se autor nikde zbytečně nezdržuje nepodstatnými detaily a že v podstatě zcela chybí nudné a zdlouhavé části o ničem. Rozhodně doporučuji.

Ív688
03.11.2022 5 z 5

Tak jsem se opravdu bála...konec byl takový hrrr, ale proč ne, dům vyčkával.. osobně by mne do velkého strašidelného domu nikdo nedostal.
Jsem zvědavá, zda bude nějaké pokračování, třeba se dozvíme, proč Sarah byla tak přitahována knihou a zda se podařilo osvobodit Chloe a další duše...

renefer
02.11.2022 3 z 5

Napětí bylo stupňované, jen na konci mi tam toho přišlo strašně moc naráz, kdyby to autorka hezky rozložila do celého příběhu, líbila by se mi kniha víc. Co se týká srovnání s Coates, tak se mi její knihy zdají čtivější, ale zase moc pohádkové.

strašidelné domy sestry

2022  72%Sídlo hrůzy