Stručnější historie času

Stručnější historie času

Žijeme ve zvláštním a nádherném světě. Je třeba být obdařen neobyčejnou představivostí, aby člověk dokázal docenit ohromující stáří vesmíru, jeho velikost, bouřlivost a dokonce i krásu. Postavení přisouzené nám lidem je docela bezvýznamné. Musíme se velice snažit, abychom dali nějaký smysl tomu všemu, čím jsme obklopeni, a abychom pochopili svou úlohu a účel svého bytí. Nesporný úspěch první Hawkingovy Stručné historie času svědčí o tom, jak rozšířený je zájem o otázky, které si v ní autor klade: Odkud pocházíme? Proč je vesmír takový, jaký je? Pro mnohé čtenáře nebylo snadné některým pasážím v původní verzi knihy porozumět. V novém vydání, napsaném nyní ve spolupráci s teoretickým fyzikem Leonardem Mlodinowem, si autoři dávají za cíl především usnadnit pochopení obsahu, také však doplnili řadu nových poznatků, které se ve fyzice a kosmologii objevily během posledního desetiletí. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33178/strucnejsi-historie-casu-33178.jpg 4.650

A Briefer History of Time (2005)

Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Argo

amaenium

Něco srozumitelné více, (později v knize) něco méně, ovšem pořád obohacující ať už o vysvětlení termínů, jenž jsem znala, ale nevěděla význam, a nebo o nabídnutí nových pohledů na vnímání vesmíru, času a tak vůbec.

Razič

Srozumitelněji se to asi už vysvětlit nedá. Ne ale že bych všemu rozuměl. Oceňuji pochopitelná přirovnání. Ten úžas nad nekonečnem mě snad nikdy neomrzí.

mirkoczentovic
07.12.2017

Fyzika nikdy nepatrila medzi moje obľúbené predmety (obzvlášť z elektriny sa mi vlasy ježili dupkom), napriek tomu sa mi kniha čítala prekvapivo dobre. Obzvlášť oceňujem autorovu schopnosť ilustrovať zdanlivo ťažkopádne a abstraktné koncepty na trefných a zrozumiteľných príkladoch.

Mygli
07.09.2017

Navýsost zdařilé dílo. Skvělé ilustrace k lepšímu pochopení látky. Nad hodně tématy je se třeba zamyslet, ale tak už to u fyziky prostě je. Zajímavá byla kniha celá, zejména pak pasáž o cestovaní časem. Netvrdím, že jsem porozuměl všemu, ale větší polovině určitě - a to jsem fyzikální poleno. Mám teď mnohem jasnější představu o vesmíru i dění v neznámých prostorách. Můžu jenom doporučit..

jackw
30.04.2013

Velice pěkné čtení. Jednoduché a zábavné podání fyziky (astrofyziky).