Stručnější historie času

od:

Stručnější historie času

Žijeme ve zvláštním a nádherném světě. Je třeba být obdařen neobyčejnou představivostí, aby člověk dokázal docenit ohromující stáří vesmíru, jeho velikost, bouřlivost a dokonce i krásu. Postavení přisouzené nám lidem je docela bezvýznamné. Musíme se velice snažit, abychom dali nějaký smysl tomu všemu, čím jsme obklopeni, a abychom pochopili svou úlohu a účel svého bytí. Nesporný úspěch první Hawkingovy Stručné historie času svědčí o tom, jak rozšířený je zájem o otázky, které si v ní autor klade: Odkud pocházíme? Proč je vesmír takový, jaký je? Pro mnohé čtenáře nebylo snadné některým pasážím v původní verzi knihy porozumět. V novém vydání, napsaném nyní ve spolupráci s teoretickým fyzikem Leonardem Mlodinowem, si autoři dávají za cíl především usnadnit pochopení obsahu, také však doplnili řadu nových poznatků, které se ve fyzice a kosmologii objevily během posledního desetiletí. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33178/strucnejsi-historie-casu-33178.jpg 4.640
Originální název:

A Briefer History of Time (2005)

Žánr:
Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
mirkoczentovic
07.12.2017

Fyzika nikdy nepatrila medzi moje obľúbené predmety (obzvlášť z elektriny sa mi vlasy ježili dupkom), napriek tomu sa mi kniha čítala prekvapivo dobre. Obzvlášť oceňujem autorovu schopnosť ilustrovať zdanlivo ťažkopádne a abstraktné koncepty na trefných a zrozumiteľných príkladoch.

Mygli
07.09.2017

Navýsost zdařilé dílo. Skvělé ilustrace k lepšímu pochopení látky. Nad hodně tématy je se třeba zamyslet, ale tak už to u fyziky prostě je. Zajímavá byla kniha celá, zejména pak pasáž o cestovaní časem. Netvrdím, že jsem porozuměl všemu, ale větší polovině určitě - a to jsem fyzikální poleno. Mám teď mnohem jasnější představu o vesmíru i dění v neznámých prostorách. Můžu jenom doporučit..

jackw
30.04.2013

Velice pěkné čtení. Jednoduché a zábavné podání fyziky (astrofyziky).