Stříbrná křídla

Stříbrná křídla
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455997/bmid_stribrna-kridla-zJs-455997.png 3 188 188

Faye série

< 2. díl

Volné pokračování mezinárodního bestselleru Zlatá klec Fayein exmanžel Jack je ve vězení a ona sama začala nový život napůl mezi Itálií, kde v luxusním sídle ukrývá svou dceru a matku, a Švédskem, odkud řídí prosperující kosmetické impérium Revenge. Zrovna když si myslí, že už má všechno zlé za sebou, se ale celá její existence znovu ocitá v ohrožení. Jackovi se podaří utéct z vězení – a hned nato se někdo pokouší skoupit všechny akcie Revenge a firmu tak nepřátelsky převzít. Faye nechává dceru i matku v bezpečí italského domova a vydává se do Stockholmu, aby podnik zachránila. V luxusním hotelu v centru metropole se setkává s finančníkem Davidem, je jim spolu dobře a po několika dalších schůzkách spolu navážou důvěrný vztah. David právě prochází náročným rozvodem a Faye má opravdu komplikované období, přesto se do sebe bezhlavě zamilují a připadá jim, že společně všechny překážky překonají. Faye kontaktuje původní majitelky akcií, které prodaly svůj podíl v Revenge, a zjišťuje, že všechny jednaly pod nátlakem. Snaží se zjistit, kdo za zákeřným podkopáváním firmy stojí, kdo jí chce podnik ukrást, brzy si ale uvědomuje, že sama to nezvládne. S Ylvou a Alicí kdysi stály proti sobě, nyní se však pouští do společného boje. Silná trojice zosnuje plán na záchranu Revenge a společně brání i hrozícímu nebezpečí ze strany Jacka. Může ale ještě vůbec někomu věřit?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Metafora

Vingar av silver , 2020

PolarBear
27.12.2020 1 z 5

Zklamání. Hlavní hrdinka působí papírově, vůbec jsem jí nevěřila. Je nesympatická, povrchní, chová se nelogicky. Jistě, měla těžké dětství, ale stejně jsem s ní nedokázala sympatizovat. Ani si nemyslím, že je to "silná" žena, protože kdyby byla opravdu silná, vykašle se na pomstu a spíš se soustředí na sebe a svůj nový život. Proč toto zplodila autorka tak dobrých detektivek, mi zůstává záhadou.

Ladiva
25.12.2020 2 z 5

Druhý diel série nepriniesol nič nové. Je to iba variácia témy z prvého dielu.

kuruteku
20.12.2020 4 z 5

Tak ano, detektivka to není. Bohužel jsem začal tímto dílem, takže značně nepřipraven. Nečekal jsem to. Ale čtivé to je. Feministické taky. Nicméně uvěřitelné méně. Skoro mi připadá, že záměr šokovat byl silnější než záměr sdělit. Série detektivek si mi líbila více. Zaráželo mne, jak osudem pronásledovaná žena není tím osudem vůbec poznamenaná - důvěřuje tam, kde od začátku se dá čekat zrada. A nedůvěřuje tam, kde by důvěřovat mohla.

ddkk
01.12.2020 3 z 5

Po vážnějších tématech a spoustě krimi a detektivek to byla docela oddechovka. A přiznávám, že hodně zábavná a čtivá.

Vůbec jsem se nezamýšlela nad tím, jestli spletitý příběh Fayi je nebo není reálný ani nad tím, jak feministicky je záměrně napsaný. Protože proč ne! Taky fandím silným a cílevědomým hrdinkám, které dokážou najít svůj cíl. A vůbec nejsem proti tomu, aby stále všudypřítomný pánský šovinismus byl alespoň občas po zásluze potrestán :-)

A jak naznačuje konec knihy (a švédský vydavatel potvrzuje), Camilla v sérii s Faye pokračuje.

Pípasek
27.11.2020 5 z 5

Nevím, zda to nepatří spíše do erotických románů, odmyslím-li si to nadstandartní popisování sexu, včetně švédských trojek (jak jinak), tak jde o velmi dobrou knihu

Knižní střípky
25.11.2020 4 z 5

Oba díly této série mají v sobě hodně silný ženský prvek, docela by mě zajímalo, co by na tyto knihy řekli pánové. Nicméně já rozhodně nemám vůbec nic proti silným ženským hrdinkám a čtení jsem si opět užila od první do poslední stránky. Tentokráte nás autorka hodně zasvětila do Fayeina dětství a díky tomu, co ona a její matka prožily, se dá její jednání v současnosti daleko lépe pochopit a z mého úhlu pohledu nelze jinak než Faye obdivovat. Možná je to trochu přitažené za vlasy, ale zase na druhé straně, stále se jedná o román, tak proč ne. Jedinou malou výtku mám – ty sexuální scény mi přišly jak pěst na oko, takové moc na sílu, úplně mi tam vyčnívaly a nezapadaly, nevím, proč je autorka takto pojala. Ale protože je to má oblíbená Camilla, ráda jí to odpustím. Až na pár drobností jsem i s tímto pokračováním spokojená a těm, co četli ZLATOU KLEC, knihu ráda doporučím.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Jajiinka
16.11.2020 4 z 5

Hodnocení 4⭐/5⭐

Kniha je v pevné vazbě a jeho přebal mě moc zaujal. Takže obálka splnila svůj účel, vypovídá něco o knize, a navíc vypadá bezvadně. A rtěnku „revenge“ bych si určitě pořídila, miluji takové barvy rtěnek! ????

Teď k příběhu, je to volné pokračovaní příběhu Zlatá klec, ze série Faye. Tato kniha je o sesterství a pokání, o dramatu a manipulaci. A co je nejdůležitější je o tajemství, zradě a pomstě. Fayin bývalí manžel je uvězněn ve vězení, kam ho nechala uvěznit ona sama. Odpykává si tam trest za smrt jejich dcery, která je ovšem na živu v Italii ale Faye to tají. Je toto její jediné tajemství? Její společnost jménem Revenge, je velice úspěšná, ale ne všichni to Faye přejí. Jen díky skupince věrných žen, které se spolčili za zvláštních okolností dokáže Faye chránit své milované, a i svůj majetek.

Kniha se mi moc líbila a moc dobře se mi četla. Je o silné ženě, která ovšem dokáže využít svých předností. V knize se mi moc líbili útržky z minulosti, bylo to moc zajímavé a knihu to ozvláštnilo. Navíc jsem byla vždy napjatá, jak to bude pokračovat. Par nelogických věcí jsem tam ovšem objevila proto dávám knize 4hvězdy. Je to pohodová četba, která vás nutí číst tak dlouho dokud knihu nepřečtete celou. A i nějaká ta romantika tam nechybí.

Danago
04.11.2020 5 z 5

Tato kniha určitě není pro příznivce první série Erika Falcková & Patrik Hedström . Ale komu se líbila Zlatá klec, bude nadšený stejně jako já. Je to feministické čtení. O pomstě ženy, která se chytře a tvrdě mstí za vše zlé, co se jí v životě stalo.
Mě nechytla série Erika Falcková & Patrik Hedström, proto jsem k sérii Faye přistupovala jenom velice opatrně.
Ale Zlatá klec mě nadchla a pokračování je úplně stejně dobré. I když jsem si původně vůbec nedovedla představit o čem může autorka dál psát.
Faye je silná a odhodlaná žena, která se opravdu nezastaví před ničím.
V tomto díle se vracíme do její minulosti, do dob dětství a dozvídáme se více podrobností, co se v její rodině stalo. Vše, co bylo v prvním díle jen naznačeno je zde dopodrobna vysvětleno. Samozřejmě i v současném životě má Faye své úspěchy, ale i podrazy se kterými se musí tvrdě vyrovnat.
Za mě je toto super série, ale určitě ne pro cílovou skupinu detektivní série Erika Falcková & Patrik Hedströma, proto se jí raději vyhněte nebudete zklmaní.
Toto je čtení především pro emancipované ženy.

Bustedka
03.11.2020 2 z 5

Hodnocením spíš podprůměr. Není to detektivka, to za prvé. Člověk má navíc pocit, že se celou dobu nic moc neděje. Chování hlavní hrdinky v rámci poznávání nového partnera je vzhledem k její minulosti naprosto nelogické a tudíž strašně předvídatelné. Ty dvě erotické scény naprosto zbytečné - cítila jsem z toho jen takové umělé zasazení erotiky, která prodává do knihy. Na tuhle knihu podle mě hodně rychle zapomenu, protože tam není nic. Nic co by vás oslnilo, překvapilo a donutilo přemýšlet.

Heli20
23.10.2020 1 z 5

Nechápu ze toto napsala stejná spisovatelka jako ta,co napsala sérii s Erikou Falckovou.Proste to neni jeden styl!Priznam se,knihu jsem nedocetla.Pote,co jsem došla ke scéně,jak naprosto dokonalá hlavní hrdinka pozoruje mladý libajici se par a pak si strihnou trojku ...pardon,kdybych toužila po podobném žánru,sáhnu po jiné knize.
Za mne velké zklamání,nechápu kam zmizela královna krimi a psychologicky propracovaných osobností v příbězích z předchozích knih.Hvězdičku dávám za to,ze je to Camilla Läckberg,kterou jsem dosud považovala za jednu z mých nejoblíbenějších autorek...

Martiiiik
22.10.2020 5 z 5

To byla zase neskutečná jízda :-) večer jsem začala a ráno končím :-) už jsem si myslela, že to nemůže být lepší, ale autorka stále zdokonaluje svou tvorbu :-) neskutečně čtivé, sice poměrně dost předvídatelné a pro feministky jako dělané :-D, ale prostě krásný příběh :-) čtenář je nucen Faye obdivovat, touží po tom být jako ona.. ale už mi místy přišla Faye arogantní, namyšlená a trochu mi to vadilo.. Ale jinak fanoušci Camilly budou jistě nadšení a kdybych nosila klobouk, smeknu ho :-)