Středověký svět

Koupit

Příručka rad pro mladé autory fantasy, pány jeskyně a další, z pera renomovaného autora přináší mnoho dobrých nápadů i poučení. Čerpá z odborné literatury a předkládá tak soubor popisů míst, kde se může hrdina vyskytnout, co jej může potkat a předkládá dobové reálie k inspiraci.

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47471/stredoveky-svet-47471.jpg 4.123
Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Straky na vrbě

Kniha Středověký svět

Teron

Výborný základní přehled o středověkých reáliích pro každého zájemce, ideální startovka pro autory, aby měli základ pro historické romány nebo fantastiku.

Jen malá poznámka k těm nesmyslům jako brambory ve středověku:
Pokud píšete historickou záležitost, je tohle třeba brát na zřetel. Pokud píšete fantastiku, klidně si tam brambory mějte, ale nějak to zdůvodněte. V takovém případě je Mílův Středověký svět výborným základem, který si můžete s dostatečným vysvětlením přizpůsobovat obrazu svému;-)

Proč čtyři? Ten propojovací příběh mě v průběhu času spíš unavoval, ale to je jen drobnost.

Yarwen
13.09.2018

Útlá knížečka pro všechny spisovatele, pány jeskyně či čtenáře zvědavé na to, jak se žilo v dávném středověku. Autor prostudoval řadu titulů, ze kterých udělal poctivý výtah pro výše uvedený účel. Jen ten příběh Martina a Iluve není nic, co by brožuru obohacovalo, aspoň má ne úplně tuctový konec.

Luvák
08.04.2016

Včera jsem tuhle knížku objevil doma v knihovně, mám dokonce první vydání z roku 2005 s jiným obalem a vydané v nákladu jenom 200 ks :D
Jinak je to zajímavé a poměrně přesné čtivo (pár nesmyslů se samozřejmě najde, ale jdou spíše na vrub velmi omezenému rozsahu knížky). Nelze než doporučit!

MachineGirl
11.02.2015

Užitečná příručka! A dvojka jakbysmet!

cori
12.05.2013

Užitečné čtení pro začínající spisovatele, aby nepsali z hlediska historie nesmysly a anachronismy (viz bramborová polévka ve středověké krčmě).