Strážci zákona

Strážci zákona https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415605/bmid_strazci-zakona-EgN-415605.png 4 404 64

Ve Wentworthu v Ohiu panuje horké letní odpoledne a v Topolové ulici je všechno, jak má být. Poslíček s novinami objíždí na kole předplatitele; děti se škorpí na rohu ulice před obchodem; na trávníku před domem Reedových si mládež hází plastovým talířkem; Gary Soderson zapaluje zahradní gril. Jediná věc, která zcela nezapadá do obrazu, je červená dodávka, která vyčkává s běžícím motorem na kopci. Brzy se rozjede a začne masakr. Než na Topolovou ulici padne večer, ocitnou se lidé, kteří přežili, v jiném světě, kde je všechno možné, bez ohledu na to, jak je to děsivé, a kam přijíždějí samozvaní strážci zákona. Jaká síla je přivolala, jak daleko zajdou a jak je možné je zastavit - takové otázky vyvolávají beznaděj... Román Strážci zákona napsal Stephen King pod pseudonymem Richard Bachman a vychází společně s titulem Beznaděj, oba příběhy na sebe volně navazují.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Regulators , 1996

kilometr
16.01.2012 2 z 5

Jedou to přijít muselo,pane Kingu(Bachmane)...Strážci zákona se nepovedly!!Bylo mi nakonec jedno,jak to skončí.....a nebýt slušného začátku,tak hodnotím přísněji.

rose
12.01.2012 2 z 5

No, teda tentokrát mě King docela dost zklamal. Nepřehledný počet postav, moc krve, moc mrtvol, připadá mi, že to autor při psaní trošku přehnal s povzbuzovadly... jen ta centrální myšlenka, že v pouštní jeskyni dřímá démon, je zajímavá. Ale jinak spíš palec dolů.

black.susi
31.07.2011 4 z 5

Tedy, Beznaděj je opravdu o dost lepší, ale podle mě ani Strážci zákona nejsou úplný průser. Zápletka je sice opravdu bizarní, ale mě to bavilo. Knížka nenudí, ač místy je docela předvídatelná, a v postavách jsem se taky zorientovala docela rychle. Takže pro mě celkem typická Kingovina a přes všechnu absurdnost se mi to líbilo. Mezi nejlepší kingovky bych to nezařadila, ale čte se to dobře.

p.mihoc
04.12.2010 2 z 5

Tak jsem dočetl Strážce zákona a musím hned na začátku konstatovat, že zpřízněná Beznaděj byla teda o dost povedenější. Pochyboval bych o Kingově střízlivosti při psaní tohoto díla. Pro mě to byl nepřekousnutelný nesmysl. Jeho představivost tady je až příliš fantastická. Představivost osmiletého kluka, který si libuje v kreslených seriálech typu Pikaču a spol nebo jak se to jmenuje, zde pomocí tzv. Teka (což je jakási jiná varianta zlého démona, který v něm sídlí) nahrazuje realitu a mění okolní svět na spustošilý divoký západ, v němž si hlavní hrdinové snaží zachránit prdel. Postav je zde tolik, že se za chvíli přestáváte orientovat. Kdyby King alespoň používal stále stejné jména. Ale ne. Jednou je to Belinda, pak je to Bee, pak použije její příjmení a to vše na jedné stránce spolu s dalšími pěti postavami. Zmatek. Ale i přesto je to King. Světlé momenty jsou zde také (Seth a jeho nákaza Tekem, úvodních 60 stran) a další. Přišlo mi to celé ale jaksi moc fantasmagorické, ujeté. Žádná mrazivá scéna. Před tím jsem četl Misery. To bylo jiné kafíčko.

autismus

Richard Bachman (p)