Strategie bohů - Osmý div světa

I v této knize se autor zaměřil na několik námětů, které spojuje svou osobitou, tzv. dänikenovskou metodou. Srovnává například bibli se slavnou Knihou mormonů, základní památkou mormonské církve, o jejímž nadpozemském původu se dodnes traduje živá legenda, poměřuje chrámový komplex Chavín de Huántar v Andách se stavbou jeruzalémského chrámu, rozebírá Ezechielovu knihu ze Starého zákona a pátrá po zbytcích velkých civilizací v džunglích jihoamerického kontinentu. Z nepřeberného množství materiálu i díky autorově tvůrčí invenci se dozvídáme řadu originálních informací....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143454/strategie-bohu-osmy-div-sveta-143454.jpg 4.261
Literatura světová, Mytologie, Záhady

Vydáno: , Knižní klub

Strategie der Götter, Das achte Weltwunder, 1982

Kniha Strategie bohů - Osmý div světa

kapr
04.11.2020

Bible vyznavačů boje za zkoumání naší skutečné historie, alternativám k uznávaným, oficiálně jedině správným verzím. Vynikající, nelze než doporučit.

Terva
25.08.2015

CITÁT - Maňana.............. Starší kniha od pana Dänikena je plná překvapení a pravdy. Kdo nevidí, ten musí být slepcem. Kniha se velmi dobře čte a když se od ní neodtrhnete, hrozí, že ji přečtete na jeden zátah. Nechybí ani plno fotografií, ale bohužel (mimozemšťanožel?) nejsou vůbec kvalitní. Proto jen čtyři hvězdy. Malá ochutnávka: Tudy by mohli kráčet dva vetřelci vedle sebe..............
Jinak kdo s mistrem začíná, je tahle kniha vhodná a nikdo nebude tápat. Kdo má již načteno, je to doplňování Dänikenovo teorií o návštěvě mimozemšťanů na naší planetě v prehistorické době - v době, kterou si mi, lidstvo vůbec nepamatujeme, protože je tomu velmi, velmi dávno v dobách kdy na Zemi ještě chodili dinosauři.

Eldar80
08.12.2014

Tohle je povedená kniha a dala by se doporučit i těm, kteří Dänikena nijak neprožívají. Uvádí totiž docela dost informací, se kterými není běžný člověk obeznámen. Nebo znáte začátky mormonského náboženství? Už jste slyšeli o zvláštní pravěké památce Chavín de Huántar v jižní americe? Däniken si dokonce pohrává s myšlenkou, zda tento chrám není tím co spatřil prorok Ezechiel ve své vizi. Däniken popisuje záhadné pravěké a starověké památky v jižní americe a jak je u něj zvykem doplňuje to svými úvahami a teoriemi o mimozemšťanech. Ale není to důležité, protože kde jinde se dozvíte o dalších záhadách naší planety než od něj? 70%

mpb1913
21.01.2014

Ten člověk prostě věří tomu o čem píše. Ne že bych s ním souhlasil, ale baví mě.

Karmína
19.01.2012