Stránky světa

Stránky světa https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260998/bmid_stranky-sveta-jOX-260998.jpg 4 254 81

Stránky světa série

Furia Salamandra Faerfaxová žije ve světě knih. Sídlo její rodiny v sobě ukrývá nekonečnou knihovnu. Do jejích hlubin se Furia vydává pátrat po jednom velmi speciálním svazku: své vlastní dušeknize. S ním ovládne sílu a magii slov. Ale netuší, jak smrtelné nebezpečí se nad ní vznáší. Každá kniha má totiž i své tajné stránky. Její rodinu ohrožuje mocný nepřítel – a jde po krku i jí. Musí se vydat do Libropolisu, města ztracených knihkupectví, ovšem nebude to snadná cesta. Boj proti vládcům bibliomantiky právě začíná!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Die Seiten der Welt , 2014

teer.h
27.06.2017 3 z 5

Tak konečně už jsem měla čas dočíst tuto knížku.
Musím říct, že ze začátku jsem si říkala sakra to je knížka pro děti, co jsem si to koupila. Ale postupem příběhu se ukázalo, že kniha až tak dětinská není.
Co se týče příběhu, špatný není. Celou tu dobu se mi to líbilo. Nápad je dobrý, ale ten konec? To se opravdu nepovedlo... všechno bylo hrozně rychlé, jako by si autor přál konečně dopsat knihu a mít pokoj. Tak to na mě působilo. Škoda, mohl být více napínavý a určitě by to zlepšilo i čtenářovi pocity.
Ale jinak se kniha hezky četla. A ta obálka! nádherná :)

lushi
23.06.2017 2 z 5

Já bych si přála, aby se už lidé nepokoušeli vymýšlet příběhy o cestování časem a změně minulosti. Téměř vždy to prostě má mezery. V této knize teda ohromné. Kniha sama o sobě byla velmi čtivá a vymyšlený svět byl docela zajímavý. I když málo dokreslený, nedomyšlený. Hlavní hrdinka byla každou chvílí na facku - na jednu stranu byla neuvěřitelně bystrá, na druhou stranu se chovala jako hloupá nevděčná holka. Knihu bych rozhodně nedoporučila.

Lenka.Vílka
03.05.2017 2 z 5

Zaujala mě anotace, a protože knihu měli v knihovně v oddělení pro dospělé, tak jsem si jí půjčila. Ach jo, zase další kniha, která má lepší anotaci než děj. Tohle mě fakt nabavilo. Ale obal fakt luxusní, ten mě ostatně zaujal jako první. Dočteno, ale žádný dojem nezanechán.

Marthas
29.04.2017 2 z 5

Podle mne se tato kniha autorovi opravdu nepovedla, a to jsem z jeho portfolia přečetla už leccos, líbila se mi dokonce mnohem méně než třeba Ledový oheň a tu opravdu nemám ráda a i než série Oblačný ostrov.
Přišlo mi to s prominutím jako kříženec vyvražďovačky a YA, nu slátanina.
Ale to neznamená, že to budu pitvat víc, koneckonců na to může mít každý jiný názor. A nerada bych zase odepsala nějakou sérii svými neuváženými slovy. Jen proto, že mi to nesedlo.
Dokonce zkusím i další díl, pokud tedy vyjde. I když nevím, zda za to může ten konec, který stejně nebyl až tak povedený, pokud si autor myslí, že čtenář opravdu neodhadne, kdo... Tak je pošetilý bláhovec.-)
Pokud si chcete přečíst nějakou atypickou YA, tak si přečtěte od J.Strouda: Kvílející schodiště, to jsem sice taky strhala ale ve výsledku je to o několik tříd lepší.

MayaBu
29.04.2017 2 z 5

Ach jo! Já opravdu nevím, kde nastala chyba, ale tahle knížka mě začala bavit až na straně 300. Po přečtení anotace jsem se na ni těšila, ale nakonec jsem se strašně dlouho nemohla začíst. A hlavně - je opravdu nutné, aby tam bylo tolik mrtvol? Myslím, že by to šlo i s menším počtem úmrtí... (a naprosto souhlasím s komentářem kayly8)

kayla8
24.04.2017 2 z 5

Abych pravdu řekla, tak moc nevím, co si o této knize myslet. prvních 100 stran jsem ani nevěřila, že ji dočtu, poté se děj celkem rozběhl. Určitě se tam najde pár zajímavých myšlenek, zejména jsou to tenké hranice, ať už mezi minulostí, přítomností a budoucností, nebo mezi dobrem a zlem, správným a špatným rozhodnutím. Námět knihy mě nadchl, opravdu jsem se těšila. ALE. Prostě mi to přijde strašně nedotažené, naivní... Když už se vlivem bibliomantiky něco stane, tak absolutně bez předchozího i následného vysvětlení proč se tak stalo a ten konec? Za námět, který měl velký potenciál a některé lepší pasáže dávám dvě hvězdičky.

janyska13
21.04.2017 4 z 5

Super kniha, která mě bavila svým nevšedním příběhem. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat...

Jana_Z
26.03.2017 3 z 5

Líbí se mi ty rozporuplné komentáře - pro někoho je tam moc popisů, pro někoho málo, jeden by chtěl víc akce, druhý naopak. Je skvělé že jsme tak odlišní, jinak by tu byla nuda :)

A teď ke knize samotné - příběh má spád, čte se to samo, ale originální zas tak není. Nejsem asi cílová skupina a už mám něco načteno a tak mi to připomíná Inkoustové srdce - tady najdete příběh o knížkách a svět v knížkách, exlibri (i když se tu tak nejmenují), přepisování minulosti či budoucnosti (vřele doporučuji) a sérii Podzemí - odtud charaktery hrdinů, hlavně Cat.

Kniha jako "předmět" je krásná - černá obálka, zlaté písmo... Ale uvnitř už je to horší. Je to chyba překladatele nebo nakladatelství? Mám pár příkladů...
- "Hedvábný šál, také bílý, zakrýval horní část jejího obličeje a zpoza kapuce vykukovaly jen oči." - je snad Isis hlemýžď?
- "Před dvěma minutami vrhla Furia do svého pokoje,..." - opravdu?
- "Muž se ni podíval"
- "... skelná vata z roztrženého plyšového zvířátka..." - to zní jako ideální hračka do dětské postýlky...
Proto si od CooBoo nic nekoupím.

SeverusSnape
25.03.2017 5 z 5

Kniha mě zaujala obálkou a anotací,rozhodně nelituji je to krásná a kouzelná knížka.Ze začátku jsem trochu tápala,ale pak se to skvěle rozjelo.Očekávám svou dušeknihu každým dnem

Knihomol10
15.03.2017 5 z 5

Nejlepší knižka jakou jsem kdy četl.Ti co tu píšou že je to nudná knížka tak nemají žádnou fantazii.Pro mě top 1.

laepus
14.03.2017 4 z 5

Jako první je třeba zmínit, že nejsem primární cílovka téhle knihy - nejsem patnáctiletá buchta, které ulítává na young adult fantasy. Za druhé to není vůbec špatná kniha, i když nevím, jestli se pustím i do dalších dílů. Třetím faktem je, že autor opravdu umí napsat napínavé pasáže a je jich tady více než dostatek. Čtvrtá věc nutná k uvedení zde - při všech těch soubojích, honičkách, útěcích, bitvách apod. se autor nijak nemaže s tím, kdo všechno může umřít, takže už tak na padesáté straně víte, že při další takové akci může opravdu umřít kdokoli. Za páté bohužel (spoiler!) na konci některé (naštěstí jen některé) postavy zázračně ožijí - neptejte se mě jak, nevím, ale patnáctileté buchty to asi mají takhle rády. 6. asi nejslabší částí knihy je pár desítek stran uprostřed, kdy je to asi nejvíce poplatné cílovým čtenářkám - tajné sídlo v temném lese plné puberťáků a rebelů chystajících se zničit ten prohnilý svět tam nahoře - zná někdo nějaké větší klišé? Ale závěrem - četlo se to dobře - začátek krásně vtáhne do děje a je napínavý k prasknutí a závěr opět stojí za to. Ta čtvrtá hvězda je pak za prostředí knih, knihoven a knihkupectví, jež tomu dodává krásné knihomolské kouzlo.

kacka29
11.03.2017 3 z 5

Velmi se mi líbilo to prostředí knih. Úplně nový svět fantazie, kde i knižní hrdinové ožívají... Mnoho zajímavých a originálních myšlenek a nápadů. Třeba jen všechny ty druhy knihkupectví. Za to děj mě docela zklamal. Na můj vkus byl až příliš komplikovaný a zamotaný a bylo v něm až moc mrtvých...

Natyna3
08.03.2017 3 z 5

Podle hodnocení jsem vlastně čekala, že to bude mnohem horší. Sice jsem se někdy trochu ztrácela v tom prazvlastne vymyslenem světě, ale jinak to celkem mělo spád.
Ale určitě je mnoho daleko lepších fantasy.

Voluta852
06.03.2017 odpad!

Abych řekla pravdu kniha mě vůbec nebavila. Nezáživný děj, při kterém se nevyhnete neustálému přemítání Furie (to jméno je strašné). Jejího bráchu unesli a ona nic.....No, dobře vyhledala svého známého, ale moc bráchovi nepomohla. Druhý díl bych si určitě nekoupila.......
Tuto knihu jsem vybírala podle této webovky ( bylo na ni spousta kladných ohlasů), ale opravdu bych si rozmyslela, zda si ji koupit. Můžu s jistotou říct, že jsem udělala obrovitou chybu, když jsem si ji koupila. Chci jen říct, rozmyslete si to pořádně!!!!!!!!!!!

Jane007
26.02.2017 5 z 5

Krásná knížka s výraznou vůní knížek. Na začátku jsem se sice trochu ztrácela, ale pak jsem nemohla přestat číst. Teď jen očekávám, kdy si mě najde moje dušekniha. A pak asi odcestuji do Libropolis. Těším se na pokračování.

TerKaW
20.02.2017 3 z 5

Kniha byla zdlouhavá, nudná a často jsem se v ní ztrácela. Musela jsem určitá části přeskakovat , abych ji vůbec dočetla. Konec byl až moc rychlý a předvídatelný.
Co se mi líbilo, tak byl začátek knihy a obálka, která je moc hezká. Jinak pro mě byla kniha zklamáním.

tynkaiscrazy
06.02.2017 2 z 5

Nudné, dlouhý rozjezd, postavy mi nijak svým smýšlením nesedly a navíc se člověk ve světě knih snadno mohl ztratit. Zpočátku mi i mnoho jmen působilo poměrně potíže. Dala bych možná dokonce pouze 2 hvězdičky, ale ta překrásná obálka! Ta se povedla skvostně!

ivca84
05.02.2017 3 z 5

kniha je průměrné fantasy

kika812
01.02.2017 3 z 5

Obdivuju lidi s tak velkou fantazií a originálními nápady. Od stránek s napínavým obsahem jsem se nemohla odpoutat a jen jsem četla a četla (ikdyž jsem měla dělat věci do školy).

Dani3
01.02.2017 3 z 5

Zajímavý námět ze světa knih, ale i přesto mě Furiin příběh moc neoslovil.
Vadily mi dlouhé nezáživné popisy, některé pasáže byly na můj vkus až moc brutální a první třetina knihy byla celkově slabší.
Když Furia přišla do Libropolisu, tak se příběh začal více rozvíjet a přibylo několik nových postav, které posunuly děj dopředu. Čtenář se konečně dozvídá víc o bibliomantice a jejích pravidlech.
Když autor narazil na myšlenku možnosti změn minulosti, byla jsem nadšená, ale pak se to celé zvrtlo a konec byl velké zklamání. Sice jsem ho nepředvídala, ale přišel mi takový narychlo uplácaný jen, aby nějaký byl.

knihovny pro dospívající mládež (young adult)

Kai Meyer
německá, 1969