Převážně neškodná

Převážně neškodná https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/4000/stoparuv-pruvodce-galaxii-prevazne-neskodna-4000.jpg 4 1002 79

Pátá a závěrečná část slavné trilogie, v níž Arthur Dent hledá tichou, nenápadnou planetu, kde by mohl v klidu strávit zbytek života. Jeho přání se splní – dostane se na poklidnou, mírumilovnou planetu, kde život plyne bez větších vzruchů a problémů. Její sympatičtí obyvatelé žijí na technické úrovni odpovídající zhruba pozemskému osmnáctému století, a tak se Arthur horlivě snaží přijít na to, které výdobytky své rodné civilizace by mohl novým spoluobčanům zprostředkovat. Odpověď je překvapivě jednoduchá. Idylický poklid však naruší mimořádná událost: ztroskotání kosmické lodi.... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

Mostly Harmless , 1992

Evus
13.10.2015 4 z 5

Díl ze všech nejslabší, ale to se asi dalo čekat. Jen ten rázný konec mě překvapil. Ale jinak 3-4*

Jano.
20.07.2015 5 z 5

Latku predchádzajúcich kníh rozhodne udržala. Udalosti zo Zbohom, a ďakujeme za ryby boli buď odbité jednou-dvoma vetami alebo totálne odignorované. To je však v širšej perspektíve pre príbeh úplne nepodstatné. (Nasleduje spoiler veľký ako papuľa legendárneho Pučivála z Trálu.) Záver podľa mňa dôstojný, hoci trochu nešťastný. No musíte uznať, že život Arthura Denta, ktorý bol celý život v nesprávny čas na nesprávnom mieste sa inak ani skončiť nemohol. :D

jirincz
03.06.2015 1 z 5

Normálně bych dal asi odpad, ale za ty předchozí díly si to nezaslouží. Ale prostě tenhle díl mě naprosto minul, už předchozí díl mě tolik nebavil, ale tady to bylo spíše donucení ke čtení. Nijak mě to nechytlo, nevžil jsem se do děje, asi jen jednou posumál. Pro mě smutný konc celkem příjemné série.

Ajaiwik
15.05.2015 5 z 5

Neeee, já nechci konec!

makovec.h
20.03.2015 5 z 5

Udržela úroveň předchozích knih a navíc přidala skvělý závěr :)

Torgal
05.03.2015 4 z 5

Snaha o návrat k štýlu prvých troch častí, a to jednoznačne kvitujem. Humor už nepôsobí tak spontánnym dojmom, ale ako fanúšikovi Adamsa mi spoľahlivo vyvoláva úsmev na tvári. Autor sa očividne snažil sériu dôstojne uzavrieť a popasoval s tým so cťou. K legendárnosti prvých troch častí trilógie ale čosi chýba. 8+/10

dadako
17.09.2014 3 z 5

Tato kniha mi z pětidílné trilogie přišla nejslabší. už jsem dočítal jen setrvačností. A ten konec taky moc nenadchl... Přesto série jako celek je úžasná a doporučuji si ji přečíst.

lucifuk
10.12.2013 3 z 5

klasika

Jennkie
08.10.2013 5 z 5

Opravdu vtipné a neotřelé čtení i popáté, jen mě tam občas mátl ten maglajz s časoprostorem :D

pidalka777
04.07.2013 5 z 5

Takové příjemné zakončení celé série

Mako123123
19.03.2013 4 z 5

Posledná časť ma prekvapila, bola akčná, humorná, milá a zaujímavá omnoho lepšia než predchádzajúca časť. Trocha absurdnej logiky, trocha sarkazmu, trocha humoru, trocha filozofie....OK OK. Ale ten záver? o.O Tak to ma dosť sklamalo. Bol som rozhodnutý tomu dať plný počet ale úplny záver to mierne pokazil takže moje konečné hodnotenie je 4/5

Phoenix16.cz
02.01.2013 4 z 5

Od posledního dílu série většina lidí očekává rozuzlení dějové linky a dokončení osudů hlavních hrdinů. I v Převážně neškodné se obojího dočkáme, a dokonce nejsme ochuzeni o adamsovský styl vyprávění.

Drakenovec
19.11.2012 5 z 5

Další suprové pokračování. Konec mě sice trochu překvapil, ale jinak musím říct, že jsem se při čtení bavil.

tytyna95
07.10.2012 3 z 5

Celá kniha byla příjemná záležitost, která se držela na 4hvězdách. Ale konec mě zklamal a tak nějak jsem ho nepobrala (ne že bych zbytku knihy nějak moc rozumněla, ale konec už byl vážně moc). Proto, ač nerada, snižuju takhle své hodnocení. Ale přesto doporučuju, i když to chce mít načtený i předchozí díly.

maaca
28.09.2012 5 z 5

Třetí pětihvězdičkový díl pětidílné trilogie.

kniholka
08.12.2011 5 z 5

Poslední díl plně vynahrazuje mírné zklamání z předchozího dílu. Velkolepé zakončení této bravurní pětidílné trilogie.

hrabos
16.09.2011 5 z 5

Při čtení předchozích dílů jsem se obával, že kvalita klesne dolů, ale poslední díl mě bavil skoro stejně jako první dva. :-)

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Nasazenou laťku už asi moc překonat nešlo, ale přinejmenším si ji trilogie udržela :)

swamp
30.11.-0001 5 z 5

Douglas Adams zakončuje trilogii pátou knihou tak, jak jsme od něj byli zvyklí. Delikátní třešnička.