Stopařův průvodce Galaxií

Stopařův průvodce Galaxií https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113298/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-nQS-113298.jpg 4 4462 622

První část "pětidílné stopařské trilogie", kterou autor původně koncipoval jako rozhlasovou hru pro stanici BBC. Tato bravurní parodie na sci-fi je dnes již klasické dílo. Komplikovaný a originální příběh začíná zničením Země, která musí udělat místo nové galaktické dálnici. Hlavní hrdina příběhu, docela obyčejný, ale sympatický pozemšťan jménem Arthur Dent, má to štěstí, že s pomocí svého přítele Forda Prefecta, údajně nezaměstnaného herce, z nehož se vyklube mimozemšťan, stopne kosmickou loď, a tak se mu podaří uniknout z místa katastrofy.... celý text

Humor Sci-fi Fantasy
Vydáno: ekniha , Argo

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy , 1979

werick
03.08.2023 2 z 5

Přečteno jen kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že jsem tomu vůbec nepřišla na chuť. Nic vtipného jsem v knize neobjevila, ale musím uznat, že autor má obrovskou fantazii

Safrika
26.07.2023 4 z 5

Jeste ted jsem z toho takova roztekana :))), musim rict, ze me to bavilo, bylo to vtipne, odlehcene.

slaska77
17.07.2023 3 z 5

Tak Stopařův průvodce je už taková klasika, četla jsem kdysi dávno a to mi přišlo ještě málo, teď po téměř 20 letech jsem v něm našla víc, i když na humor Terryho Pratchetta to stále nemá. Moje nejoblíbenější postava depresivní robot Marvin, by si rozhodně zasloužila více místa. Jo a díky, konečně vím, kam mizí propisky.

katpas76
15.07.2023 2 z 5

Kniha se mi nelíbila. Chtěla jsem si doplnit vzdělání, ale tento styl ani žánr mě neoslovil.

ropotamo
12.07.2023 1 z 5

Přečteno kvůli výzvě, kniha mě opravdu neoslovila. Humor byl plytký, spoustu nesmyslných názvů a jmen, díky čemuž mi úspěšně po celou dobu čtení unikala dějová linka, která by ve finále šla shrnout jednou větou.

Christie2020
07.07.2023 1 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla jen kvůli Čtenářské výzvěa nebyl to můj šálek kávy. Což jsem věděla už předem Absolutně tento styl humoru a žánr nechápu. Což není chyba knihy, viditelně má své příznivce.

ještěrka38
07.07.2023 odpad!

Přečteno jen kvůli výzvy a za mě to je něco, čemu vůbec nerozumím. Nepřišlo mi to vtipné, jak někteří píši a vlastně se přiznám, že nevím, o co v této knize šlo..

Lenka4
20.06.2023 4 z 5

Kniha klade velké nároky na čtenářovu představivost. Autorovi nelze upřít nápaditost a vesmírně nesmírnou fantazii. Pasáže vtipné se střídají s úseky k zamyšlení a žel, též s částmi dost nudnými. Každopádně nezapomenutelná je stavba dálnice.

AduskaV
09.06.2023 4 z 5

Čtivé, vtipné....bála jsem se pustit si film, ale ten je udělaný také fantasticky a až neuvěřitelně se drží předlohy :)

lawyered
04.06.2023 5 z 5

Samotný příběh není nijak napínavý a upřímně ani příliš zajímavý, celé kouzlo této knihy spočívá v autorově smyslu pro humor. Ten je velmi specifický a jak je vidět z hodnocení, někomu prostě sedne a někomu naopak vůbec. Já osobně ho zbožňuju, knihu jsem přečetla jedním dechem už podruhé a celou dobu jsem se skvěle bavila.

zirafinec
27.05.2023 5 z 5

Za poslední dva dny jsem knihu v podstatě omylem přečetla znovu. A nelituju, příběh mě baví, nikdy neomrzí, často na ni narážím. Prostě legendární počin, který si zaslouží přečtení od každého.

Lucek
24.05.2023 1 z 5

Nebavilo, odloženo.

PetrSevcik
23.05.2023 1 z 5

Jakkoliv originální a vtipná je tahle kniha, mě to neoslovilo a do čtení jsem se musel doslova nutit. Není to tím, že by byla špatná, ale prostě mě to nebavilo.

VendulaB
22.05.2023 5 z 5

I když nejde o extra propracovaný a vypointovaný příběh, celá kniha je neuvěřitelně vtipná, chytrá a svěží, čte se rychle a snadno. Celu dobu jsem se u ní královsky bavila. Výborná oddechovka.

Kulda1981
18.05.2023 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, výborný humor, přesně takový mám ráda. Fakt doporučuji.

Tano
16.05.2023 4 z 5

V tomhle případě mi film a kniha přijdou nejlepší dohromady... z filmu mi některé věci přišly nelogické, kniha je vysvětlila a film se zas v něčem pohrabal lépe, takže ucelený dojem je za mě ideální. Jakožto klasiku je určitě dobré si Průvodce přečíst, i když jsem od knihy asi čekala trochu víc.

Vivetkav
14.05.2023 2 z 5

Není to můj šálek kávy, ale díky výzvě přečteno, nebylo to tak špatné, jak jsem se bála, ale další díly už si nedám nicméně doporučuji

99jana99
11.05.2023 4 z 5

Myslela jsem si, že tento bod výzvy nedám a pak jsem si stáhla tuhle kratičkou knihu. A musím přiznat, že jsem se bavila, takový humor mi sedí, ikdyž jsem vůbec nepochopila, jak tohle dokáže někdo vymyslet, už jen ty jména, tak prečteno za jeden den a vůbec nelituju. Ale už se těším na něco normálního.

Kamcatak
04.05.2023 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu v angličtině, brilantně namluvenou Stephenem Fryem.
Začátek byl hodně těžký, dostat se do hodně zvláštního rytmu, smyslu pro humor a stavby příběhu. Ale po pomalejším rozjezdu mě to, přiznávám, docela chytilo. Knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho, hlavně abych zjistila o čem je řeč, zkrátka se kulturně vzdělat vzhledem k množství odkazů na tuto knihu.
Zda budu někdy pokračovat v dalších dílech, trochu pochybuju, zas tak šíleně mě to nenadchlo. Ale uznávám, že jsem toto neprotrpěla a docela se u toho i bavila. A myslím, že něco tak absurdního jsem ještě nikdy nečetla :D

naad
28.04.2023 1 z 5

Tuto knihu jsem nedal. Dvakrát jsem se pokusil začít znovu, ale nakonec jsem to vzdal. Život je příliš krátký a jiných dobrých knih tak hodně.