Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7209 7209

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann , 2009

Kerolka_P.
08.08.2020 3 z 5

"Přečteno" jako audiokniha. Vypráví o "pachatelích dobra" - vždyť přece každý touží po velkolepé oslavě stých narozenin - versus dědulovi, který se nebojí vzepřít a odmítne se oné párty zúčastnit. Fandila jsem mu od první chvíle. Nevnímám to jako výsměch stáří, právě naopak. Stařík to všem natře. V knize je spousta legrace, nasmějete se. Je zde i řada momentů nutících k zamyšlení. Líbilo :)

Beatrice57
03.08.2020

Za mě super kniha na letní prázdniny, co mi zvedla náladu a připomněla, že možné je všechno, stačí to dovolit a očekávat :-)

WildEv
27.07.2020 odpad!

Těch 5 hvězdiček mi vlítlo omylem. Chtěla jsem tam naopak kliknout na nulu., protože mi to příjde jako dost laciná a nesmyslná komedie plná přiblblého amerického humoru bez myšlenky. Přiznám se, že jsem ji přes veškeré úsilí nedočetla celou. Je zbytečně tlustá a zdálo se mi to jako naprosto zbytečná ztráta času.

MartinJay
26.07.2020 5 z 5

Stoletý stařík nemusí sednout každému. Pro mne je to však humorně napsaná knížka. Hrdina je sympatický starý pán, který vypráví svůj život. A věřte mi, že to je zajímavý život. Knížku doporučuji.

petra3597
24.07.2020 5 z 5

Neotřelý humor, ktery opravdu pobaví. V každém díle autora to že začátku trochu vazne, než se "skamaradite" s postavami a zvyknete si jistou nadsázku, styl psaní a vyprávění vůbec,ale pak? Super oddechové čtení plne neotřelého vtipu! PS: nedivejte se na film, driv než budete mít knihu přečtenou ????

Pavlinek
18.07.2020 5 z 5

Nejsem zrovna moc románový čtenář, ale po dlouhé době jsem se u čtení fakt pobavila, tento druh humoru asi není pro každého, ale mě rozhodně sednul :)

VendulaB
18.07.2020 2 z 5

Obrovské zklamání - kniha, na kterou jsem se už dlouho chystala, s chutí ji otevřela a ... nuda, strašná nuda. Příběh rozvláčný, povrchní, do čtení jsem se musela hodně nutit. Nemůžu doporučit ani jako oddechovku.

Bibionyka
09.07.2020 2 z 5

Mně osobně to připadá jako napodobenina Forresta Gumpa s tím, stoletý stařík je víc dramatičtější a méně vtipný.

bookwoman
06.07.2020 3 z 5

Tato kniha mě zaujala svým názvem, ale příběhem už trochu méně. Musím se přiznat, že knihu jsem párkrát odložila a po nějaké době jsem si zase část přečetla, což se mi u knih, které mě opravdu baví, nestává. Přišlo mi však zajímavé, jak je kniha napsaná ve dvou časových liniích a to v Allanově minulosti a v jeho přítomnosti. Více mě bavily části z jeho současnosti, ty z minulosti mi přišly někdy až zdlouhavé a občas i málo zajímavé. Od tohoto autora mám v plánu si přečíst ještě knihy Analfabetka, která uměla počítat a Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel), tak jsem zvědavá, jaké budou.

ComicGuy899
03.07.2020 3 z 5

Storočný starček má svoje veľmi ojedinelé čaro, ktoré mu naozaj pristane.

Bohužiaľ šokujúci druh absurdného humoru (,ktorý je na túto knihu riadne naviazaný) nie je práve môj šálok kávy.

No rozhodne to nie je zlá kniha.
Pán spisovateľ si dal tú prácu, aby kniha bola dobre čitateľná i pre ľudí, ktorých kniha nepritiahne pre svoj humor.
Určite tomu dám ešte niekedy šancu.

Je to skrátka kniha, ktorá sa najlepšia číta, keď ste na to pozitívne naladený...

elka015
30.06.2020 2 z 5

příjemné čtení, ale často mi přišlo na mysl, že je to opsané z Obsluhoval jsem anglického krále

Sabina335
30.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Všechno to začalo 2. 5. 2005, kdy Alan Karlson utíká z okna domova důchodců, kde se právě chystá oslava jeho stých narozenin. Od tohoto dne potkává spoustu zajímavých lidí a hlavně se mu stane spousta velmi komických věcí. Alan postupně nabírá svou cestou nové přátele, se kterými zažívá neuvěřitelnou legraci, ale občas i strasti. Kniha je napsána velmi vtipně. Jednotlivé kapitoly jsou proloženy vzpomínkami Alana na své mládí, které je velmi zajímavé. Mě kniha osobně bavila a ráda si ji ještě někdy přečtu znovu.

Katka2382
07.06.2020 4 z 5

Taková úsměvná oddechovka.Né že bych se u toho smála až bych brečela,ale pár vtipných momentů tam je.Teď se jdu vrhnout na Analfabetku:).

alicewol
07.06.2020 2 z 5

Připadá mi to námětově trochu jako Forrest Gump od Grooma. Možná jen o něco málo drsnější. Jinak žádná velká věc se nekoná.

n.ezn.amy
29.05.2020 5 z 5

Mám moc rád knihy, které jsou psány s humorem a velkou nadsázkou. Netváří se jako pravdivé a člověk si u nich odpočine. A to si myslím, že je právě tato kniha, kdy hlavní hrdina po útěku z domova důchodců se dostává do prekérních situací, které se vždy nějak vyřeší a hlavně vzpomíná na svůj život, kde co prožil a s jakými osobnostmi se setkal. Za mě vynikající oddychovka

tamara1351
26.05.2020 1 z 5

Já jsem asi mimoň,ale nemohla jsem to ani dočíst.Mně se to vážně nelíbilo.Chabá napodobenina Forresta Gumpa.Jedno obrovské zklamání.

mirec88
26.05.2020 5 z 5

Vynikajúca oddychovka a jeden z najvtipnejších románov aké som kedy čítal. Smial som sa fakt nahlas :-) neskutočne mi sadol tento román a zmysel pre tento typ humoru.

Adell-ka
24.05.2020 4 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že Analfabetka se mi líbila víc a taky jsem se u ní víc nasmála. Ale musím ocenit důkladně propracovaný děj, ačkoli možná toho tam bylo až příliš.

MHudec
21.05.2020 odpad!

Kniha mě nijak zvlášť neohromila. Humor těžce na úrovní podprahových amerických komedií a to možná ještě i daleko pod. Tento typ humoru mi obzvlášť nepříjde zajimavý ani inteligentní. Děj vycucaný ze zlomeného prstu.

saxik07
13.05.2020 2 z 5

Těšila jsem se na zajímavý námět, ale nakonec mě vlastně nijak nenadchla. Nepřišla mi humorná ani napínavá, musela jsem se přemlouvat, abych ji nakonec dočetla. Možná byla až moc přeplácaná.