Sto důležitých věcí o umění a matematice, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342209/bmid_sto-dulezitych-veci-o-umeni-a-matem-8c3-342209.jpg 4 6 2

Proč se diamanty třpytí? Proč jsou vejce vejčitá? Proč se nejlépe zpívá ve sprše? V již třetí knize z oblíbené řady Sto věcí, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) nám britský fyzik a matematik John D. Barrow nabízí ve stovce kapitol sto originálních pohledů na každodenní svět okem matematika. Tentokrát se zaměřuje na svět umění a ukazuje nám, že se i sochařství, literatura, architektura, hudba a tanec řídí matematickými zákony. Máte-li kladný vztah k umění nebo k matematice (i kdybyste to druhé nesnášeli), tato kniha vás pobaví, potěší ? a možná i pomůže najít zálibu v tom, co jste dosud nemuseli mít.... celý text

Literatura naučná Věda Matematika a logika
Vydáno: ekniha , Dokořán

100 essential things you didn’t know you didn’t know about maths and the art

eltondo
03.03.2022 4 z 5

Fůra krátkých kapitol. Něco obecně známé, něco jen do počtu, ale většina věcí zajímavých ba i užitečných. Bohužel skoro vše jde víceméně po povrchu, bez hlubších rozborů či důkazů.

TheRaven
26.02.2017 4 z 5

Když se do jedné knihy o třech stech stranách nasází stovka kapitol o stu zajímavostech z matematiky (lehce ve spojistosti s uměním) je jasné, že nepůjde o zrovna vyčerpávající text, minimálně v tom smyslu, že autor nemá ani zdaleka čas vše vysvětlovat a od čtenáře se vyžadují nějaké základní matematické znalosti. Vůbec to však nevadí, kdo Barrowa zná a má jeho knihy rád, tak bude nepochybně spokojen. Kdo ho nezná, tak ho pozná a užije si knihu také. Jediný problém je, že vzhledem k formátu (kapitoly na zcela odlišná a nenavazující témata) to není ideální titul pro nějaké souvislejší čtení, ale coby společník pro cesty městskou dopravou je dokonalá.

umění matematika věda

Kniha Sto důležitých věcí o umění a matematice, které nevíte (a ani nevíte, že je nevíte) je v