Zatmenie

Čitatelia, ktorých uchvátil Súmrak a Nov, dychtivo zhltnú aj Zatmenie, veľmi očakávané tretie pokračovanie strhujúcej milostnej ságy o upíroch od Stephenie Meyerovej. Seattle pustoší séria záhadných vrážd, zákerná upírka pokračuje vo svojej honbe za pomstou a Bella sa znova ocitá obkľúčená nebezpečenstvom. Uprostred týchto udalostí je prinútená vybrať si medzi svojou láskou k Edwardovi a svojím priateľstvom s Jacobom – s vedomím, že pre jej rozhodnutie by mohol opäť vzplanúť odveký boj medzi upírmi a vlkolakmi. A keďže sa veľmi rýchlo blíži aj termín jej maturity, musí sa rozhodnúť ešte v jednej veci: život alebo smrť. Ale čo je vlastne život a čo smrť?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30440/zatmenie-30440.jpg 3.83718

Stmívání (3.)

Eclipse (2007)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Tatran (Bratislava)

Janika2013

Zatmění je spolu se Stmíváním můj nejoblíbenější díl. V jedničce je krásný ten začátek a všechno to poznávání, ale trojka? Jako správná romantička si vychutnávám každičkou špetku žárlivosti, kterou mi autorka nabídne. A že jich tu nabízí... :D
V Zatmění jsem se definitivně přidala do týmu Edwarda, protože ten veškerým tím soupeřením s Jakem trpěl mnohem víc (ne že by si to za ten rozchod nezasloužil :D) a taky ji i víc miloval. Každopádně hlášky obou kohoutů na smetišti byly super, Jacob teda vedl, ale to je fuk :D. Bylo super, jak se spojilli proti Victorii a přála jsem si, aby jim to vydrželo až do Rozbřesku.
Jinak filmové zpracování se mi líbí nejvíc z celé série, přestože Rozbřesk je asi propracovanější.

Orange8knihomol

Další díl mě opět nezklamal. Konečně už se tu zase více objevoval Edward. Děj byl hlavně ke konci napínávý, neboť se udála bitva mezi upíry (Cullenovi+vlkodlaci proti Victorii a novorozeným upírům). Zároveň se plánuje přeměna Belly, ke které by mělo (podle Edwardových požadavků a podmínkách) dojít až po svatbě. Styl psaní super. Rozhodně DOPORUČUJI! Ihned se vrhám na 4. díl.

MinaHawke

Moc se mi líbily pasáže o Jasperově a Rosaliině minulosti.

caroline7390

Za mě super

Ivka14

V této knížce mě překvapil jak Jacob tak i edward, ikdyž spolu nedokázali vyjít edward se belle přispůsobil. Ale zase mě tady celkem nasrala bella,ktreá nevděla koho miluje. Škoda že film není přesně podle knihy. Jinak film i kniha patří mezi oblíbené

Nikoll2

Opět mě celkový děj knihy bavil, protože tam nechybělo spoustu napínavých i vtipných situaci.
Bohužel se mi však každým dílem víc a víc “zprotivuje” hlavní hrdinka Bella, což není nikdy pro čtení dobře. Nad některými jejími rozhodnutími jenom kroutim hlavou a cekam, kdo z těch dvou (E/J) to třeba zachrání. Musím ale uznat, ze se nenechazi v jednoduchých situacích, takže kdo ví, jak bych v tu dobu uvažovala já sama. Možná mi také nesedí, protože jsem si až moc oblíbila Jakoba a on má hold chlapec tak nějak predem smulu. :D
Celkově je ale kniha pěkným pokračováním.:) Nemůžu se dockat závěrečného dílu, který slibuje spoustu zajímavých zlomů.

lucie0134

Pěkná kniha, ikdyž Jacob mě rozčiloval. Už jen svým sobeckým, majetnickým a neohleduplným jednáním. Myslím, že Belly jednání ohledně svatby je pochopitelný. Zkuste si představit od mala vám vtloukají do hlavy, že je svatba před 30 nesmysl a že nevydrží to na člověku něco zanechá. To že Jacoba miluje je pochopitelný pomohl ji a byl tu když ji bylo nejhůř. Ale je mnoho způsobů jak milovat. Milovat můžete přítele, kamaráda, bratra a čokoládu :D Zas tak vážně bych to nebrala (až to líbání, to mě nenadchlo). Jsem ráda, že jsem si přečetla knihy. Víc jsem pochopila Bellu a nechápu proč do filmu sakra nedali že Jacob, když se bude měnit často ve vlka už nezestárne docela podstatný, když bude s Renesmé. Takové mrhaní..
Jinak kniha hezká, příjemná ke čtení.

Alex.rrr

Pokračování ságy se mi líbilo, ale už mi to přijde zde malinko natahované a takové zbytečně až ukňourané. Ze začátku mi Bella přišla sice nešikovná, ale rozhodná. Ale teď je to takové nerozhodné stvoření co neví co chce. Edvard se malinko uklidnil se svým panovačným jednáním. Příběh s novorozenými mohl být trochu rozepsán, bavily mě příběhy o historii jak vlků, tak upírů.

Laughtubbe

Akcí napnutý příběh. Opět tu hlavní hrdinka stojí před volbou, která jí může změnit život. Zvolí si nekonečný život a s tím i chlad a nebo pomalé stárnutí a teplo domácího klidu a bezpečí? Tato kniha je zaměřená na tuto hlavní zápletku ale není to jen o ní. V této knize se podaří hlavní hrdince spřátelit vlkodlaky s upíry. Což je obdivuhodné. A nesmíme ani opomenout smrt, která Belle hrozí od Viktorie. Jak to dopadne si přečtěte sami.

jengibre

Průměrné stejně jako předchozí dva díly – nenadchne ani neurazí. Jsem zvědavá, s čím autorka přijde na závěr.

Ivanka83

Tento díl se mi líbil zatím nejvíc. Už se nemůžu dočkat pokračování :-)

Szekynka

Díl plný zvratů, překvapení a odhalení.

JitulHa

Ve třetí části, která nese název Zatmění, se hrdinové snaží vrátit hodně věcí zpátky, aby zabránili opakování některých chyb, zároveň se přizpůsobují tomu, co je nevyhnutelné. Také se objevuje spoustu dalších nesnází, ať už v podobě údajně zažehnaného nebezpečí, které vyplouvá znovu na povrch, nebo Belly, jenž musí učinit jedny ze svých nejtěžších rozhodnutí. A musím zmínit zase Jacoba, protože je pro mě v tomhle díle asi nejvíc rozčilující prvek, jak pořád nerespektuje Bellino přání, a neustále jí do všeho mluví, a hned po něm samotná Bella, která chvílemi neví, co chce. Ale i tak se jednalo o poměrně čtivé pokračování.

speciale88

Tento díl už začal být více zajímavý svým dějem. Série se dostává pomalu do obrátek.

Nela.Rob

Myslím, že jako každná náctiletá holka, jsem si i já celou sérii přečetla. Kdybych knihy hodnotila v danou chvíli, pěju na ně chválu a zařadila bych je mezi nejlepší knihy všech dob. Bohužel se s postupem času i můj názor změnil.
Lehké odpočinkové čtení, neuvěřitelná love story, každou chvíli zatajný dech a čekání na další zvrat. Doporučuji všem děvčatům, která hledají nějakou tu nevšední romantiku.

XenaTaurus

Opět skvělé a poutavé čtení, více emotivní než předchozí díly.

Klára2216

Vždy mě vrátí do mých mladých bezstarostných let, proto se k ní vracím.

TerezaJágrová
08.12.2017

Nádherná série knih,na kterou nedám dopustit.

milena8281
09.11.2017

Příběh začíná gradovat, pořád velmi čtivé, nemohla jsem se odtrhnout.

Zebra01
29.10.2017

Tento díl je nejlepší jak v knižním tak i ve filmovém zpracování. Avšak je škoda že autorka nevěnovala více času vedlejším postavám- některé jako Seth a Jasper jsou snad lepší než ty hlavní :).

Veronika33
25.10.2017

Ďalší super diel série Súmrak. Akcie už pribudlo viac a to je príbeh pútavejší, zaujímavejší. Odporúčam veľmi dobre napísaná kniha. Vrhám sa na ďalší diel, super.

Kacule88
22.10.2017

Tohle je tak skvělá série,že bych ji mohla číst pořád dokola a neomrzela by se mi.

Ďumbierka
15.09.2017

Pre mňa bol toto taký najviac zvláštny diel, resp. som si obľúbila iné, ale aj tak je o super knižka a zhltla som ju ako nic. Nebola som proste Jacobov fanúšik... :D

girdi
11.09.2017

Tentokrát mnohem víc akce, zajímavých zápletek a výletů do minulosti. Edward je na scéně, takže za mě spokojenost. Nanicovatost a marnost Belly je opět někdy "na přes držku", ale už ji známe a víme, co od ní čekat. :-D Po letech přidávám jednu hvězdu.

silvinka12
02.08.2017

Tenhle díl se mi hodně líbil. Stmívání bylo jenom takové seznámení s upíry, Nový měsíc s vlkodlaky a teď to konečně vypuklo. Těším se na další díl!

Carol96
24.07.2017

Tento díl mě asi zatím bavil nejvíce. Obsahoval nejvíce napětí a zvratů.

Kája5951
17.07.2017

Je snad něco silnějšího a krásnějšího než vztah Edvarda a Belly? Já myslím, že ne. Jasně v této knížce jsou chvíle kdy se Edvard nezachová úplně nejlépe, ale jenom z lásky k Belle. Celou tuhle ságu si musí přečíst každý, kdo má rád romantiku, nadpřirozeno a dobrodružství v jednom. Tato knížka nepojednává, ale pouze jenom o lásce, dočte se v ní také něco o skutečném přátelství, o přátelství navždy. A myslím, že slovo navždy má v této knížce trošku jiný význam než v našich životech.

jaja10
16.07.2017

Celou serii mám moc ráda.

Romžiry
11.07.2017

Tak tento díl neměl chybu. Zatím nejlepší. Jsem zvědavá na Rozbřesk.

katuska995
08.07.2017

Můj oblíbený díl nejspíš z důvodu, že to mezi hlavními hrdiny konečně více jiskrilo - myslím, ne už tolik dětsky. Takhle sága byla kdysi má srdcovka, takže nejsem asi zcela objektivní, ale za mě plný počet, i když je to jednoduché čtení.