Nový měsíc

Nový měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12115/bmid_novy-mesic-HD4-12115.png 4 5033 347

Stmívání / Twilight série

Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají. 2. vydání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

New Moon , 2006

RosMeggie
12.05.2013 odpad!

Tenhle díl je opravdu hrůza byla to nuda... tohle se Paní spisovatelce moc nepovedlo... :-(

Fanny-nka
10.05.2013 3 z 5

Naprosto s vama souhlasim v tom ze tato knizka byla z cele sagy nejslabsi po te co me tolik nadchlo stmivani, ktere sem mela za par dni sfouknute u tohoto jsem se trochu sekla. Ale porad je knizka lepsi nez film.;)

Esko*
24.04.2013 3 z 5

Souhlasím, že je tento díl nejslabší.

Enefersis
13.04.2013 3 z 5

Nejslabší kniha z celé ságy, aspoň pro mě. Od odchodu Cullenových jsem se nudila až do té doby, než se vrátila Alice. Ale pokud jste příznivci Jacoba a vlkodlaků, je možné, že váš názor bude úplně opačný :)

Nefi
02.04.2013 1 z 5

Kniha mi přijde ubrečená, hloupá a jednou číst mi jí stačilo.

naty***
02.04.2013 4 z 5

Tolik mně nenadchla jako ostatní díly ,tak proto jen 4 hvězdičky =o)

MesLivres
21.03.2013 3 z 5

Celou sérii jsem četla víceméně z povinnosti...pozitivním rysem je, že jde o rychlé a nenáročné čtivo a oproti prvnímu dílu nebyla kniha tak přeslazená.

Lira
10.03.2013 3 z 5

U toho dle jsem viděla dříve film, který mi chuť číst knihu trochu zkazil, ale i tak jsem se dala do čtení. Kniha byla trochu hloupější než Stmívání a scéna z tím motorkářem mi připadala blbá.

Jo a prosím, přestaňte každou knihu nebo povídku přirovnávat ke Twilight, protože já píšu povídky a pořád toto někdo dělá.!
Nesnažím se kopírovat Stmívání!

Holubicka87
06.03.2013 4 z 5

dobrá kniha, ale první díl byl lepší. Bylo by zajímavé si knihu přečíst z více perspektiv...z jiného pohledy než Belly Swanové.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

hezké pokračování i film je suprovej :)

pemla
25.02.2013 2 z 5

Pro mě nejslabší díl tetralogie, prostě nuda.

LOtwilightVE
25.02.2013

No tak tehle díl byl nejhorší z těch 4 dílů, ale i tak jsem si ho ráda přečetla

b7a7r7u7s7k7a
17.02.2013

Rozhodně nejlepší díl celé série - nesnáším Edwarda a tato kniha byla převážně s Jacobem - proto ji mám ráda...

MAZEL
04.02.2013 5 z 5

Tento díl mám ze Ságy nejradši, už jen kvůli odhalení vlkodlaků tak ke sporu s Volturiovými. Kniha je velmi dobrá a byla jsem z ní nadšená.

Bet
28.01.2013 5 z 5

Tento díl byl zajímavý hlavně díky Jacobovi.

Satipej
22.01.2013 4 z 5

Smutnější než Stmívání, přesto pro mne moc čtivá kniha.

Miss Utahraptor
13.01.2013 3 z 5

"Ty jsi tak divná, i na to, že jsi člověk."

Bezpochyby vrchol celé série. Na víc jak polovinu knížky jsou povzdechy zamilované vyměněny za depkoidní. :D V popisu rozedraného -náctiletého srdce se Meyer určitě vyzná. Náznaky zápletky by tu byly, čtivost zůstává. Sloh velmi dobrý- pokud se v něm nebudete pitvat jako já, a budete ignorovat občasné opakování slov.
Nedávám vyšší hodnocení, kvůli převážné absenci oblíbených postav a nechutně romanťyckému konci. (Ano, nemám ráda happyendy.)

machrus
16.11.2012 5 z 5

Nový měsíc-teď po těch letech vím,že tohle byl nejkvalitněji napsaný díl.To utrpení, které Bella prožívala v knize bylo naprosto...pokud člověk někdy něco takového zažil,dokáže posoudit jak spisovatelka vystihla trápení Belly a že všechno to co Bella prováděla aby Edwarda jen zahlédla nebylo ani trochu mimo realitu.

jana89
31.10.2012 3 z 5

Podle mě asi nejslabší kniha z celé série... bez Cullenů to prostě nebylo ono... jo, sice se dozvíme něco o vlkodlacích, ale to mě až tak nebavilo... nejlepší z celé knihy byl asi až ten konec v Itálii.

Capinka
01.10.2012 5 z 5

Já jsem až díky této (i té první) knížce pořádně pochopila, o co je jedná ve filmu. V tom filmu je to všechno takové fofr-fofr a nic tam není pořádně vysvětleno. Vlastně se mi filmové verze vůbec nelíbily až do té doby, než jsem se pustila do knížek... a teď dokonce mohu v klidu koukat i na filmové zpracování a při tom konečně chápu všechny souvislosti... a jen díky knihám mě ty filmy nakonec taky dostaly :D