Nový měsíc

Nový měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12115/bmid_novy-mesic-HD4-12115.png 4 5032 347

Stmívání / Twilight série

Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají. 2. vydání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

New Moon , 2006

kleria
16.08.2013 3 z 5

Tento díl se mi líbil už o trošku miň než první díl, já nevím jak komu, ale mě tu chyběl Edward a já nevím já nějak Jacoba nemusím a Bella pro mě taky není nějak extra postava. Ale konec se mi líbil, takže aspoň tak :DD.

benda02
12.08.2013 3 z 5

Nejlepší díl celé série, konečně se něco děje, už to není jen cukrování a chození za ručičku. Dokonce teče i krev. Stejně ale jako zastupce mužského pohlaví postrádám akci, tudíš suchý průměr.

pink_ivy
11.08.2013 3 z 5

“Forbidden to remember, terrified to forget; it was a hard line to walk.” Rozhodně horší než první díl. Děje se tam toho ještě míň. Škoda jen, že se ten Edward vrátil, vždycky jsem byla spíš Team Jacob :D

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Ačkoliv je to můj nejméně oblíbený díl ze ságy, pořád ho mám moc ráda a kdykoliv mám chuť, přečtu si své oblíbené rozhovory. :)

bowlly
08.08.2013 5 z 5

O něco horší než díl první...ale i tak krásný...

zdenyCZka
02.08.2013 5 z 5

doporučuju !!!!!!! Ale film mětotálnězklamal, si plánuju koupit.

hela1007
29.07.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, místy mi i ukápla slza (ale v těhotenství jsem brečela nad vším). Parádní oddechovka.

Christina Marie
28.07.2013 5 z 5

Novému měsíci sice chybí něco málo do dokonalosti Stmívání, ale pořád si zaslouží 5 hvězdiček, protože je to vážně skvělá kniha. Hned od první stránky se člověk začte a nemůže se odtrhnout, je sice pravda, že byla až moc dlouhá ta "prostřední" část knihy s normálním životem bez nadpřirozena. Ale jakmile se objeví vlkodlaci.... Chápu, že to není něčí styl, ale stejně....

Marčullkas
24.07.2013 3 z 5

Více prostoru pro Jacoba a Bellu. Její naivní pohledy na "její" vztah. Pořád dokola Jacob/ Edward/ Jacob/ Edward ... Nerozhodnost, chvilkama až stupidní jednání ... :/

Belatris
21.07.2013 odpad!

Aby autor utáhl (kvalitně) román v ichformě, měl by mít alespoň základní potuchy o psychologii; nebo by to měl být schopen alespoň předstírat. Tak špatně vystavěnou postavu, jako je Bella, jsem už dlouho neviděla.
Co se týká psychologie postav, logiky motivací a kvalitně strukturovaného díla, vždy sahám po Anne Rice (Interview s upírem). Meyerovou nepovažuji za spisovatelku; povrchnost a pózovitost jejího psaní ve mně vyvolává pobavení a tak trochu i údiv nad tím, kolik lidí si špiní "harddisk" její tvorbou, která pro mne nepřekonává úroveň záchodové četby. I když... já si pořád raději přečtu etiketu dezinfekce do záchodu než její román.

tatruszka
01.07.2013 4 z 5

Opět jsem nejprve shlédla film a musím říci, že konečně chápu některé scény z něj :-D Opravdu si myslím, že i když mnoho lidí námět této knihy neschvaluje a nelíbí se jim, je kniha napsaná opravdu dobře, čtivě a zajímavě.

Byxy123
01.07.2013 4 z 5

Kniha na mě působila stejným dojmem, jako první díl. ;) Na 5 hvězdiček to sice nebylo, ale na 4 určitě. :) Sice tam Edward moc nebyl, ale zase bylo více místa pro Jacoba.

NikinkaFantasy
30.06.2013 2 z 5

Tato kniha pro mě byla utrpením :D. Ne, že by byla špatná, ale chyběl mi v ní Edward, jelikož jsem do něj byla v dobách, kdy jsem knihu četla zblázněná. Nicméně se mi líbila. V některých věcech mě bavila, ale tu část, kde chyběl Edward, jsem četla tak trochu hlavou jinde. Bylo to prakticky o ničem, jelikož já od Twilight sagy čekám upíry a nadpřirozeno a tam jen taktak Bella proplouvala životem a neustále se jí stýskalo po Edwardovi. Tedy nesnesitelná nuda a u některých pasážích jsem počítala stránky, kdy to skončí. Snad nejslabší díl této ságy.

Markett
25.06.2013 3 z 5

Tenhle díl už mi nepřijde tak skvělý, jako ten první. Občas mi tu vadí chování Belly, kdy "vyvádí" kvůli Edwardovi. Jacoba mám celkem ráda a nevadí mi, ale i tak je to slabší.

Weasley
24.06.2013 2 z 5

Myslím, že tento díl byl dost slabý a možná že i zbytečný.

Dith
17.06.2013 2 z 5

Tento díl opravdu nemám ráda. Považuju ho za takový nezbytný mezník mezi Twilight a Eclipse.
Nejenže tu byla po většinu knihy Bella ukňouranější než minule, čímž mi neskutečně lezla na nervy (nemluvě o jejím občasném nepochopitelném chování), ale veřejně prohlašuju, že nesnášim Jacoba. Já bych ho v těch knížkách vůbec nemusela mít.

pecka02
09.06.2013 3 z 5

Po prvním díle zklamlání na celé čáře a nakonec pro mě nejhorší díl celé série...Bella mě neuvěřitelně vytáčela a ač nemám ráda Jacoba, tady mi ho bylo fakt líto...

MonisPop
26.05.2013 5 z 5

Všechny díly prostě musím ohodnotit pěti hvězdičkami, protože myslím, že SM píše skvěle. Myslím, že od jiného autora by se mi kniha tolik nelíbila.

baru.hanusova
25.05.2013 3 z 5

Knihu jsem sice přečetla hned, ale nenadchla mne jako předchozí Stmívání. Ano bylo tam více času stráveného s Jacobem, ale skoro vůbec tam nebyl Edward což mi trošku vadilo, ale jinak se mi kniha líbila takže nevidím důvod dávat špatné hodnocení. Proto dávám průměr. :)

werča669
21.05.2013 3 z 5

Nemyslím si, že by tato knížka měla být zrovna odpad... je v ní akorát velká část bella a jacob, což se některým nelíbí. Já knihu hodnotím průměrem.