Královna ohně

Královna ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333050/bmid_kralovna-ohne-Hkm-333050.jpg 4 998 180

Stín Krkavce série

< 3. díl

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí dar věčného života. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala slavného bojovníka, zlověstně umlkla…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Queen of Fire , 2015

smazenaryba
15.01.2021

A stop. Ďalej to naozaj nepôjde. Nuda, nuda, nuda. Pribúdajú postavy, dejové linky a všetko zostáva mdlé, bez vzrušenia a napätia, bez zvedavosti, čo sa stane na ďalšej strane.

KaMal
04.01.2021 3 z 5

Epické završení série, které však pro mě postrádalo kouzlo prvního dílu. Spousta hlavních postav, děj rozmělněný do mnoha kapitol... dočteno spíš z povinnosti než skutečného zájmu.

josef2900
30.12.2020 2 z 5

(SPOILER) Ne moc dobře zakončená sága Stínu Krkavce. Přijde mi, jako by autor neměl předem vymyšlený konec příběhu a tak na poslední chvíli něco slátal dohromady. Napětí je skoro neexistující, na začátku knihy umře jedna z hlavních postav a čtenář pak mylně nabude dojmu, že tak bude pokračovat i nadále. Tohoto pocitu se ale zbavíme hned poté, co jiná postava unikne jisté smrti jenom na základě čirého štěstí a ve zbytku knihy pak ale nemá žádný zásadní význam. Obsazení celého kontinentu je hračka a Sjednocené království neutrpělo několika lety připravovanou a promyšlenou invazí žádné ztráty a ihned byli schopné posbírat statisíce vojáků vlastně z ničeho.

mroz16
13.12.2020 4 z 5

Z mého pohledu trochu slabší než první a druhý díl, ale stále vynikající fantasy. Co mě trochu mrzí, že jsem tak úplně nepochopil mytologii a historii Ryanova světa. Určitě je mohl více a přehledněji popsat, třeba i na úkor některých jiných částí příběhu.

PetraKysova
14.10.2020 4 z 5

Ako pukalo mi srdce keď som to čítala. Niektoré smrti autorovi neviem odpustiť a niektorým postavám by som naopak tú smrť veľmi dopriala. Pardon Lyrnu som nemala rada už od začiatku série a tu sa mi len moje nesympatie prehlbovali. Pripomínala mi Daenerys s Hry o tróny – rovnako som v nej videla to šialenstvo. Podľa mňa to bolo dobré zakončenie série a mrzí ma že už skončila – aj keď ten koniec mi prišiel trošku odfláknutý.... Každopádne mi bratia zo 6 řádu budú naozaj chýbať keďže sme s nimi boli od ich detstva a prešli si teda pekne dlhú cestu. Odporúčam celú sériu.

RobinK.
05.10.2020 3 z 5

Ačkoliv jsem se snažil, tuhle knihu jsem prostě zatím nedokázal dočíst. Skončil jsem asi ve 3/4, takže neznám kompletní zakončení, ale i tak, dost mě to nudilo. První díl trilogie rozhodně pět hvězd, druhý už trochu méně, tento třetí nejméně. Možná je to tím, že jsem se těšil na Vélina, jehož dějová linka se ale stala děsivě nudnou. Možná je to tím, že jsem si dosud správně nedokázal přestavit Nepřítele, jemuž hlavní hrdinové čelí a je to určitě i tím, že mě nijak výrazně nezaujaly ani masové bitvy. Těch tam bylo sice dostatek, ale žádná zajímavější. Hlavní hrdinové prostě sekají doprava doleva a jede se dál. Je to stále kvalitně napsaná fantasy, ale radši se nenechte unést dojmy z předchozích dílů...

Ticiana
21.09.2020 5 z 5

Mne se i treti dil hodne libil. Sice druhej a treti bylo jako cist vic knih najednou, ale dalo se to zvladnout. Mne spis prislo, ze posledni dil na konci ubral z napeti. A taky mi prisel vic chaoticky. V kazdem pripade ale serii doporucuju.

Mooona
22.08.2020 3 z 5

Třetí díl byl pro mě asi zajímavější než druhý, ale s Písní krve se to rozhodně nedá srovnat. Konec mě docela dost zklamal - napětí na bodu nula. V knize je spousta zbytečných postav, ve kterých jsem se už pomalu začala ztrácet a nebudu lhát - královna Lyrna je pro mě příšerně nesympatická osoba, kapitoly z jejího pohledu bych asi vynechala.
Na pokračování Písně jsem se těšila a čekala konec plný zvratů a zajímavostí, ale přijde mi, že jsem četla nějakou úplně jinou sérii.

Boidil
12.08.2020 4 z 5

Zklamalo mě finále knihy a to, že zůstalo plno nedořešených otázek. Naštěstí jsem zjistil, že letos má vyjít pokračování.
Tak jsem velmi zvědavý, jestli se autorovi povede sérii znovu nastartovat a nebo bude postupně padat...

JaniisB
09.08.2020 3 z 5

První díl byl nejzajímavější.

Lenkys
03.08.2020 1 z 5

Když jsem četla druhý díl, doufala jsem, že třetí bude lepší. To jsem se spletla. Neskutečná nuda a nuda, samé popisy bitev. U knihy jsem neustále usínala. Autor klidně mohl vynechat takových 500 stránek a nic by se nestalo. Naprostá ztráta času a zklamání.

kalache
05.05.2020 5 z 5

...jako obyvatel města Volary mám ke knize určité výhrady...

motycek
29.04.2020 3 z 5

Za mě nejslabší díl série. Kniha má skoro 700 stran, ale je třeba mít na paměti, že po celou dobu se střídá pohled 4 postav, po nějakou část pár dalších plus tradiční vernierovy zápisky. Autor nepopisuje zdlouhavé cesty přes kontinent, jako má ve zvyku např. eragon, všude je to samá bitva, ale pozornost se z postav přesunula na pohyby armád a podobně, takže to celé působí dost odtažitě. Lore i počet postav přerostly do obludných rozměrů, ale spousta věcí je nedovysvětlená, jiné věci mají vysvětlení dost obyčejné a slabé. Stal se z toho popis válečné mašinerie a to napětí prvního dílu, kdy jsme fandili Vélinovým kamarádům, že všichni přežijí zkoušky a čekali, co se jim přihodí dál, je pryč. Jediný člověk, kdo něco podobně velkého dokáže ukočírovat tak, aby se v tom postavy úplně neztratily je G. Martin, tady se to bohužel nepovedlo.

8722
08.04.2020 2 z 5

Píseň Krve byla úžasná, dal jsem jí 10/10. Pán Věže byl obrovské zklamání, dal jsem mu 3/10.
Královna Ohně je stále o trochu lepší než Pán Věže, dávám jí 5/10. Přesto je to ale zklamání. Velmi nedůstojné zakončení úžasné fantasy ságy. Příliš mnoho detailů, příliš mnoho hluchých míst, a ten závěr? Závěr je to nejhorší z celé knihy. Hnus. Zkrátka, velké zklamání a nedostačující finále. Škoda, ta série tak dobře začala.

Babsie
30.03.2020 4 z 5

Kvalitní zakončení mé nejoblíbenější série, poslední díl sice nedosahuje na první dva, ale přesto je velmi vydařený a se závěrem příběhu jsem spokojená.

karel6356
24.02.2020 2 z 5

No tenhle díl jsem už četl z donucení a to jen přes vřelé sympatie k Vélinovi . Závěr knihy už byl jen vysvobození od tak perfektního prvního dílu.

Ales.BD
16.01.2020 2 z 5

Tenoučký plátek másla na obrovském okoralém krajíci chleba.

protokol
09.12.2019 5 z 5

no a máme tu koniec dúfam že to je koniec .
táto kniha bola skvelá ale ten koniec bol nejak ....
neviem celí príbeh tu bol vedený v štýle ako je spojenec neporazitelný a nakoniec ho stačilo pritlačiť ku kameňu a bolo po všetkom. rovnako ako cisárovna ovládajúca mysle a dary obdarovaných a dostala ju opica ktorá bola kaput po predošlom boji . no ale dalo sa

Leximort
18.10.2019 2 z 5

Promáchnutá smeč. Škoda.

Při uzavření trilogie to obvykle chce se nedokončených linek a mystérií zbavovat. Vysvětlovat, rozuzlovat je. Ryan se místo toho rozhodl, že tu rozjede celou mytologii a teorii magie. Vedlejší "lore" (legendy, tajemství, reálie) tak narůstá do obludných rozměrů. Ztrácí se spád. A ve chvíli, kdy příběh skončí, zůstává třetina otázek nevysvětlena a další třetina vysvětlena dost nepřesvědčivě.

Celé to na mě působí dojmem, že Ryanovi bylo tak dlouho líto škrtat nápady, až nakonec nevěděl, co s nimi. Knížku jsem dočetl spíše ze zvědavosti, jak to dopadne.

Eldar80
08.09.2019 2 z 5

Bohužel jsem na začátku očekával, že mě to vtáhne do děje stejně jako druhý díl. To se ale nestalo. Jako bych nezačal číst další knihu a pořád četl Pána věže. Díky tomu už od začátku působil děj zdlouhavě.
Po pár desítkách stran to začalo být únavné. Všiml jsem si, že se ve skutečnosti těším až to budu mít za sebou. Osudy hrdinů byly příliš nalajnované a jejich osobnosti nepřitažlivé. K většině jsem si nedokázal vytvořit vztah.
Krutost některých scén mi přišla samoúčelná. Celé to působí divně. Asi proto, že tam nejsou žádné normální záporné postavy. Některé dějové zvraty působily dost nepravděpodobně. Tohle by se jako mohlo stát???
Ať už kvůli postavám, předvídatelnosti či podivnosti se nějak ztrácí napětí. Přitom to nepůsobilo nijak přeplácaně. Vélinův svět se mi líbí. Jeho země, národy a jejich kultury. To vše se mi zdálo podařené. Podstata magie výborná.
Dalo by se říct, že jsem se příjemně ponořil do jeho světa, ale příběh samotný mě nezaujal. Víc jsem si užil samotné prostředí a fantazii autora než hlavní děj. Hodnocení sráží dolů nutnost vypnutí rozumu při dočítání knihy.
Nad dějem se totiž nedá moc přemýšlet. Události nepůsobí logicky a smysluplně. K některým věcem chybí logické vysvětlení. Buď se do toho autor zamotal a nebo jen nevíme všechno. Jenže to působí hloupě.
A přitom měl k dispozici tolik stran… Rozhodně doporučuju lidem co fantasy žerou a příliš jim nezáleží na literární kvalitě. Celý svět je perfektní a v závěru se protne mytologie se současností. A nebo pro náctileté čtenáře hltající fantasy, kterým nevadí dlouhé knihy. Na mě to bylo nezvládnuté a pokud mají knihy sestupnou tendenci není to dobré… (Aktuálně 93%, 90% a 80%) Kdysi autoři jako prvotinu napsali román či povídky. Dnes monstrum, které má skoro 2000 stran. (Přesný součet je 1984) Nějak nevím jestli je to ten správný vývoj literatury… 55%

historická fantasy

Anthony Ryan