Královna ohně

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí dar věčného života. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala slavného bojovníka, zlověstně umlkla…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333050/kralovna-ohne-Hkm-333050.jpg 4541

Stín Krkavce 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Host

Queen of Fire, 2015

Kniha Královna ohně

Ales.BD

Tenoučký plátek másla na obrovském krajíci chleba.

protokol
09.12.2019

no a máme tu koniec dúfam že to je koniec .
táto kniha bola skvelá ale ten koniec bol nejak ....
neviem celí príbeh tu bol vedený v štýle ako je spojenec neporazitelný a nakoniec ho stačilo pritlačiť ku kameňu a bolo po všetkom. rovnako ako cisárovna ovládajúca mysle a dary obdarovaných a dostala ju opica ktorá bola kaput po predošlom boji . no ale dalo sa

Leximort
18.10.2019

Promáchnutá smeč. Škoda.

Při uzavření trilogie to obvykle chce se nedokončených linek a mystérií zbavovat. Vysvětlovat, rozuzlovat je. Ryan se místo toho rozhodl, že tu rozjede celou mytologii a teorii magie. Vedlejší "lore" (legendy, tajemství, reálie) tak narůstá do obludných rozměrů. Ztrácí se spád. A ve chvíli, kdy příběh skončí, zůstává třetina otázek nevysvětlena a další třetina vysvětlena dost nepřesvědčivě.

Celé to na mě působí dojmem, že Ryanovi bylo tak dlouho líto škrtat nápady, až nakonec nevěděl, co s nimi. Knížku jsem dočetl spíše ze zvědavosti, jak to dopadne.

Eldar80
08.09.2019

Bohužel jsem na začátku očekával, že mě to vtáhne do děje stejně jako druhý díl. To se ale nestalo. Jako bych nezačal číst další knihu a pořád četl Pána věže. Díky tomu už od začátku působil děj zdlouhavě.
Po pár desítkách stran to začalo být únavné. Všiml jsem si, že se ve skutečnosti těším až to budu mít za sebou. Osudy hrdinů byly příliš nalajnované a jejich osobnosti nepřitažlivé. K většině jsem si nedokázal vytvořit vztah.
Krutost některých scén mi přišla samoúčelná. Celé to působí divně. Asi proto, že tam nejsou žádné normální záporné postavy. Některé dějové zvraty působily dost nepravděpodobně. Tohle by se jako mohlo stát???
Ať už kvůli postavám, předvídatelnosti či podivnosti se nějak ztrácí napětí. Přitom to nepůsobilo nijak přeplácaně. Vélinův svět se mi líbí. Jeho země, národy a jejich kultury. To vše se mi zdálo podařené. Podstata magie výborná.
Dalo by se říct, že jsem se příjemně ponořil do jeho světa, ale příběh samotný mě nezaujal. Víc jsem si užil samotné prostředí a fantazii autora než hlavní děj. Hodnocení sráží dolů nutnost vypnutí rozumu při dočítání knihy.
Nad dějem se totiž nedá moc přemýšlet. Události nepůsobí logicky a smysluplně. K některým věcem chybí logické vysvětlení. Buď se do toho autor zamotal a nebo jen nevíme všechno. Jenže to působí hloupě.
A přitom měl k dispozici tolik stran… Rozhodně doporučuju lidem co fantasy žerou a příliš jim nezáleží na literární kvalitě. Celý svět je perfektní a v závěru se protne mytologie se současností. A nebo pro náctileté čtenáře hltající fantasy, kterým nevadí dlouhé knihy. Na mě to bylo nezvládnuté a pokud mají knihy sestupnou tendenci není to dobré… (Aktuálně 93%, 90% a 80%) Kdysi autoři jako prvotinu napsali román či povídky. Dnes monstrum, které má skoro 2000 stran. (Přesný součet je 1984) Nějak nevím jestli je to ten správný vývoj literatury… 55%

Kaytria
06.09.2019

Třetí díl série je jednoznačně nejslabší, ale stále výborný. Pravda, bylo tam na můj vkus až moc dopodrobna popsaných bitev, jak na souši tak na moři. Postupně jsem se už ztrácela v postavách a národech, o geografii světa nemluvě. Nicméně i tak to stálo za to, moc jsem si čtení užila a i slzička sem tam ukápla. Moc jen nevím, čím teď mám pokračovat...

Miqqie
16.08.2019

Kniha byla strašná. Poprvé v životě se mi stalo, že jsem přeskakoval řádky a někdy dokonce i celé odstavce. Přišlo mi, že třetí díl je napsán z povinnosti a uměle natáhnutý na obludných 700 stran.
V knize se neustále objevovaly nové, rádoby tajemné zápletky, postavy, národy, etnika... Z mého pohledu to bylo místy zbytečně zamotané, děsně nezáživné a hlavně patetické. Již od začátku byly kapitoly s hlavní postavou utrpením, postupně se to jen a jen zhoršovalo a začalo platit u všech dějových linek.
Nevím, co si mám myslet o tak vysokém hodnocení (nejen této knihy, ale u celé trilogie). Autor se snažil napodobit Hry o trůny? Nevím, ty jsem nečetl, snad jsou úplně jiné než knihy Ryana. A nebo se mi přestalo líbit fantasy?! Dočetl jsem to s velkou dávkou sebezapření, a taky proto, že jsem již spoustu času věnoval předchozím dílům a musel jsem zjistit, jak to vše dopadne. Naštěstí závěr, přesněji posledních 50 stran bylo těch nejlepších z celé knihy, takže celkový dojem je mnohem lepší než během čtení. Ale na víc, než na jednu hvězdu to nebude. Tohoto autora už prosím nikdy.

Claudius
03.08.2019

Jednoznačně zklamání. Sestupná tendence druhého dílu se bohužel plně projevila v díle třetím.
Vyústění příběhu okolo Spojence je prostě divné, ale aspoň se nám nějakého vyústění dostane. Většina ostatních zápletek ani pořádné vyústění nemá a jejich postava jenom umře. Z celé té myriády postav mě zajímal jenom Vélin, Lyrna a Reva. Zbytek byl nezajímavý, zaměnitelný a mně naprosto ukradený. Kladné postavy vždy odhodlané, statečné, loajální a spravedlivé; záporáci naopak zcela zkažení, zlí, zrádní. V zajetí se kladné postavy chovaly vždy zcela hrdě a nezlomeně, kdežto záporné se hned pokálely (skutečně, všimli jste si, jak často se tam někdo pokálel?). Královna Lyrna měla být postavou budící rozpory, děsivá ve své pomstě. Jenomže čtenář jí vidí do hlavy a ví, že je ve výsledku naprosto dokonalá a že od ní nehrozí žádný charakterový zvrat, ostatně jako od kohokoliv dalšího.
Pro příště by mě určitě zajímalo víc Alpírie a lorda Verniera - tato část Ryanova světa má velký, a bohužel zcela nevyužitý, potenciál. Ostatně jako mnoho dalších míst a národů knihy.

CharlesWard
27.07.2019

Po strašném druhém dílu, už jsem si asi zvykl na nelogické rozdělení knihy na osudy několika postav. I tak ale přetrvává trpká pachuť ze způsobu, jakým autor nepodařeně utnul asi jedinou příběhově zajímavou linku s temnými silami. Trilogii tak ke čtení (nedej bože snad koupi) rozhodně nedoporučuji, a osobně řadím na poličku hanby, hned za jistou odpadní trilogii jménem Cale.