Královna ohně

Královna ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290488/bmid_kralovna-ohne-gHQ-290488.jpg 4 998 180

Stín Krkavce série

< 3. díl

Vélin Al Sorna musí pomoci vrátit Říši Královně. Po boji o holý život má královna Lyrna za úkol odrazit vpád volarské armády a znovu dobýt nezávislost Sjednoceného království. Aby dosáhla svých cílů, musí udělat víc než jen shromáždit své věrné příznivce. Musí se spojit se silami, které jsou jí odporné, a přivést válku k branám nepřátel. Zajistit vítězství má Vélin Al Sorna, avšak jeho cesta je plná obtíží. Volarská armáda má na své straně tajemného Spojence, který svým služebníkům nabízí nepřirozeně dlouhý život. Pokud má království zvítězit, musí Vélin Al Sorna Spojence zničit. Jenže porazit protivníka, jehož není možné zabít, je téměř nesplnitelný úkol, zvlášť když Vélinova píseň krve, mystická síla, která z něj udělala takového bojovníka, zlověstně umlkla...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Queen of Fire , 2015

Knihommoll
01.01.2018 3 z 5

Velkým zklamáním pro mě byl závěr knihy. Konec byl poměrně náhlý a předvídatelně nudný. Také jsem měl pocit, že mnoho otázek, které trilogie v průběhu čtení vyvolávala, zůstalo nezodpovězeno, ne snad následkem touhy autora zanechat čtenáře ve víru fantazie, ba naopak dočítání knihy podsouvá myšlenku, že autor s dokončením díla nějakým způsobem spěchal. Musím tedy souhlasit s mnohými komentáři, že Královna ohně je nejméně povedeným dílem celé trilogie.

kvetfana
29.12.2017 2 z 5

Po naprosto skvělým prvním díle je až dechberoucí, k jaké degradaci celé ságy došlo :(

lucie8168
12.12.2017 5 z 5

Krásné zakončení série!

cori
22.11.2017 3 z 5

Byla jsem zvědavá, jak autor celou trilogii završí. Po skvělém prvním dílu a i perfektně rozehraném díle druhém jsem se dočkala menšího zklamání. Autor zahltil příběh desítkami nových postav, známé postavy přišly o život a řeší se zde hodně mytologie a bohové. Jak jsem pochopila, za všechno zlo a problémy mohl jeden šutr, který kdysi dávno někdo náhodou vykopal. Bitvy jsou krvavé, ale Frentisova, Vélinova i Lyrnina armáda postupuje vpřed jako tank a nakonec se všechny voje sejdou ve Volaru.

Liška37
15.11.2017 5 z 5

Závěrečný díl serie byl velmi napínavý a zajímavý. Tím jak byla vyprávěna z více pohledů tak tvořila kontrastní a komplexní nákres. Bohužel autor se řídí nejoblíbenějším pravidlem autorů - zabij svou oblíbenou postavu...takze jsem byla lehce zklamaná,ale i přes tuhle smrt jsem si knihu velmi užila a celou serii mohu vřele doporučit.

Hadati
08.11.2017 4 z 5

Poslední díl této trilogie je opět vyprávěn stejnými postavami jako předchozí kniha – Vélinem, Frentisem, Revou a Lyrnou. Do této skupiny nepřibyla žádná další postava, takže ani nepřichází nic nového. Většina toho důležitého se už odkryla v předešlém díle. Užil jsem si znovudobytí Sjednoceného království, ale výprava do Volaru mi pak už přišla zbytečně zdlouhavá. Po většinu času pak nesledujete nic jiného, než jak se hrdinové probíjí k finálnímu konci a ani se už nemůžete těšit na nějaký zajímavý vývoj hlavních postav. V posledních dvou třetinách knihy se tak můžete těšit už jen na dvě věci – odkrytí toho, co je vlastně Spojenec zač, a jakým způsobem bude poražen, jestli vůbec. Na tolik stovek popsaných stran mi to přijde málo.

tatjana1737
26.10.2017 5 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Královnu ohně jsem četla s delším odstupem, než předchozí dvě knihy, neb ji měli rezervovanou jiní čtenáři přede mnou. Zprvu jsem proto měla problém se zorientovat v množství postav, z nichž některé jsem zapomněla, ale postupně se vzpomínky vynořily a četba se stala plynulejší. Nechodit k nám do volební komise tolik lidí, dala bych půlku knihy jen za pátek :-).

Netvrdila bych, že jde o nejslabší díl, ale je pravda, že jistá "nedotaženost" je znát. I když to možná jen bylo očekáváními a vysoko nastavenou laťkou po přečtení druhého dílu. Přiznám se, že v celé té teorii o tom, jak se zrodil Spojenec a kde se vzaly "Temné síly" jsem se úplně nezorientovala.

Třetí díl je jedna velká řež a dost se divím, že krev neprosakovala z knihy ven, kolik jí bylo prolito. Stále jsem čekala, kdy Lyrně hrábne a začne se chovat pořádně krvelačně, tak jak to naznačovala nedůvěra Nortaha i jiných postav... a ono nic. A stejně i v některých dalších věcech zůstaly otázky nezodpovězeny, takže jsem zvědavá, zda se autor do tohoto světa ve svých dalších knihách vrátí a některé záležitosti rozpracuje. Třeba jak je to přesně s Pletačovým darem. A nebo co je zač Vlk - Bůh... a nebo jestli se Vélinovi někdy vrátí jeho píseň. Popř. zda vyhledá Šerin. Či jestli se Lyrna vdá a za koho. A tak dále a tak dále...

Taky mne poněkud zamrzelo, že do porážky Volaru nebylo zapojeno Alpírské císařství. Celou dobu v knize straší Vernier, nakonec se vydává do Alpíru coby vyslanec Lyrny... a ono kulové. A vše zvládne Lyrna sama, za přispění Frentise, osvobozených otroků a díky vyvražďování ze strany císařovny. U té mne mrzelo, že si s ní a jejím vztahem k Frentisovi Ryan ještě víc nepohrál, ale co já vím, třeba ji v budoucnu ještě oživí - minimálně v podobě Frentisových snů.

Z anotace na přebalu knihy by se mohlo zdát, že Ryan po "martinovsku" vyvraždí polovinu postav, ale ty hlavní díkybohu ponechal. Leč osobně truchlím po bratru Kenisovi, který mi ze všech bratrů 6. řádu přišel tak nějak nejvíc cool.

Fiara
22.10.2017 3 z 5

na závěr série jsem se moc těšila, ale po přečtění přišlo trochu zklamání...rozhodně se jedná o nejslabší díl, který pořád ale stojí za přečtení.

MonicaMonique
27.09.2017 4 z 5

Za mně neúplně dokončené. Přesto ale se mi kniha vcelku líbila

Faoltiarna
22.09.2017 4 z 5

Asi nejslabší, ale přesto uspokojivý díl.

petrulka
21.09.2017 4 z 5

Nejslabší ze série, v podstatě už jen válka, některé velkolepé osudy utnuté jakoby nic, čekala jsem grandiózní finále. Jako kdyby autorovi došel dech. Přesto doporučím, i tak je to slušné čtení.

krži
14.09.2017 4 z 5

spíše 3,5/5, ale dal jsem 4/5 jen proto, protože to chci hodnotit jako celek. Celá série se mi ve výsledku líbila - velký svět, politika, bitvy, hrdinové, magie. Trochu mi vadilo, když to místy bylo až moc utahané a konec BOHUŽEL nebyl taková terno, jaké jsem čekal. Občas byl problém postavami, hlavně když jsem neměl třeba týden 14 dní na knihu čas a vrátil jsem se právě až po takové době - problém vždy vyřešil seznam postav na konci knihy. Mrzela mě smrt některých postav, které si to pro své dobro prostě nezasloužily, ale to je teď hold kvůli GoT asi moderní. Jsem rád, že jsem dal celé trilogii šanci a do knih investoval peníze.

pink_unicorn
02.09.2017 3 z 5

Knihu jsem už dočetla spíše proto, abych věděla ukončení celé série. Na to jak mě navnadil první díl, který byl skvělý, další díly byly spíše zklamaním. Děj posledního dílu už byl pro mě příliš překombinovaný.

Ookmalej
29.08.2017 4 z 5

Sice mi ke konci přišlo, že autor se snaží nahnat počet stran, a tak schválně často přeskakuje z postavy na postavu. Trošku mi to zkazilo dojem z epického závěru. Nicméně jsem pevně přesvědčena, že se k celé trilogii během roku určitě vrátím a přečtu si ji ještě jednou.

Lafix
10.08.2017 5 z 5

Jako předešlé dva díly jsem knihu přečetla jedním dechem.

Turante
03.08.2017 4 z 5

Pěkně zakončená trilogie, i když ten konec mi přišel trochu odfláklý. Ale jinak celá série moc povedená, už se těším na další knihu od toho autora, která má být pro změnu o dracích :-)

tereza94
20.07.2017 5 z 5

Skvělé završení celé série. Rozhodně se ke všem knihám ještě vrátím :-)

BrozaM
11.07.2017 3 z 5

Jednoduše - moc dlouhé.
Zbytečně roztahaný konec, všechno se to mohlo odehrát během 200 stránek. Bohužel, musím souhlasit se spoustou komentářů k této knize. Nejslabší díl.
Zamilovala jsem si Píseň krve, ale tou mělo všechno skončit.

TomTomis
10.07.2017 3 z 5

Průměrná klasická fantasy. Četlo se to dobře, dobro a zlo a zápas těchto dvou entit, kdy chvílemi člověk váhal nad tím, zda se neustálým válčením některé postavy nestávají vlastně někým úplně jiným... Jsem rád , že jsem si tuhle trilogii přečetl, ale další knihy autora zřejmě číst nebudu...

salamandrina
06.07.2017 4 z 5

Celá trilogie měla i slabá místa, ale v zásadě mě to bavilo hodně. Já mám fantazy literaturu na to, abych si oddychla a dostala do jiných světů a v tom jsem se u těchto knih nezklamala. Části s Velinem byly pro mne nejzajímavější, naopak ty s Frentisem už ve třetím díle pokulhávaly. Náročné je množství vedlejších postav, ale vlastně někdy nezáleží na tom, že se až tak neorientujete.

historická fantasy

Anthony Ryan