Stín

Stín https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469659/stinmj1MBG-0j6-.jpg 4 343 107

Beatrice Kaspary série

< 4. díl

Únos. Tři vraždy. A jeden dávný pachatel… Muž, kterého našli hrozivě znetvořeného v jeho bytě. Porodní asistentka, kterou někdo utopil – dva případy, které musí vyřešit Beatrice Kasparyová, vyšetřovatelka oddělení vražd salcburské policie. Beatrice záhy pochopí, že obě vraždy spolu souvisí – a že zcela jistě mají co do činění s ní samotnou. Protože oba mrtvé znala. Nesnášela je. A také ví, že když nebude jednat rychle, objeví se další oběť... Čtvrtý případ Beatrice Kasparyové a Florina Wenningera... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Schatten , 2017

ivana02
27.02.2020 4 z 5

V tomto díle mě konečně hlavní představitelka zas tak moc neštvala (co se týče péče o děti), protože z určitého důvodu se opravdu nemohla o ně starat a tak péče o ně totálně odpadla. Zajímavá detektivka, čte se rychle. Tato série by se ale měla číst popořadě, nedoporučuji přeskakovat, jinak budete mít ve vztazích policistů zmatek.

Ejv
23.02.2020 5 z 5

Skvělé čtení! Napínavá detektivka až do samotného konce!! :)
Dektektiv Florin je opravdu třída! :)

Zara
16.02.2020 odpad!

Opět jdu proti většinovému mínění.
Na knize autorky se zavádějícím polským jménem jsem si potvrdila obě zatím nikým nevyvrácené teorie:
a) ženy obecně jsou velmi špatnými autorkami napínavých příběhů
b) kvalitní německy psaná literatura vymřela spolu s poválečnou generací spisovatelů
Každopádně dalším dílkům paní Ursuly nedám v mém knižním životě prostor.

Ver1982
14.02.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé... co víc si přát. Moje nejoblíbenější autorka.

zuzana2599
12.02.2020 4 z 5

U této detektivky jsem se zachovala trošku nezvykle a rovnou jsem skočila do čtvrtého dílu této rakouské série. Takže to byla moje první kniha s Beatricí a Florinem. A musím tento díl pochválit. Vysoké hodnocení knihy mě nalákalo na tyto případy a bylo to skvělé čtení !
Užila jsem si sympatickou dvojici vyšetřovatelů, napínavý děj a celkovou atmosféru knihy ! Slibují tímto sama sobě, že si časem přečtu i předešlé díly série !

PetraBery
04.02.2020 4 z 5

Již čtvrté setkání s Beatrice a Florinem a dalšími z jejich týmu. Opět zajímavé případy, posun v soukromí a skvěle strávený čas s knihou. I když jsem vraha odhadla celkem brzy, ničemu to nevadilo. Povedená série.

qydko
26.01.2020 5 z 5

Ursula mě nemůže zklamat.

Ridley
24.01.2020 5 z 5

Tohle je 4knižka od této autorky, kterou jsem četla. A vždy jsem řekla super čtení...a řeknu to opět...a nejvic váš štve, když nevíte vraha...a tady jsem nevěděla až do konce....

Mirin1349
21.01.2020 4 z 5

Až téměř do konce jsem byla z knihy nadšená a myslela jsem, že dám plný počet hvězd. Pominula jsem to, že geniální pachatel věděl o Beatrice pomalu víc než ona sama, což bylo trochu přitažené za vlasy a i přesto jsem si užívala čtení. Už při odhalení pachatele mi to přišlo, že ho autorka vybrala jako takovou z nouze ctnost, no a pak ten konec… Ten mi přišel tak překotný, geniální pachatel se změnil v zabijáckého nedouka, co dělá hloupé chyby a celkově mi přišlo, jako by chtěla mít autorka závěr rychle z krku. Z celé série se mi ale přes to přese všechno tenhle díl líbil nejvíc a opravdu až na ten závěr jsem si čtení náramně užívala.

SilvieSisinka
18.01.2020 4 z 5

Dlouho se mě nestalo abych neuhodla vraha. Zde tedy velmi napínavé čtení. Zápletka skvělá. Hra podle vraha luxusní. Co dodat dávám 4 hvězdičky.

Dumicek
18.01.2020 5 z 5

Kniha Stín se opravdu povedla. Beatrice je skvěla ženská a s Florinem dělají opravdu skvělý pár jak po profesionální stránce, tak i po té soukromé..děj má spád, žádné nudné pasáže. Líbí se mi spojení se starým případem, který vlastně odstartoval noční můru Beatrice. Deníková forma byla také celkem zajímavá..od poloviny jsem už tušila kdo zatím stojí, ale i tak to na napětí knihy nic nezmění..Vůbec ten závěr byl pro mě opravdu hodně nervy drásající jak to nakonec vše dopadne. Ursula opět předvedla, že má o čem psát a že to opravdu umí. Snad se ještě nějakého případu s Beatrice a s Florinem dočkáme.

neheria
13.01.2020 3 z 5

Bohužel, čím víc knihy od Poznanski čtu, tím předvídatelnější a vtíravější se mi zdají. Celá série Beatrice Kasparyové je založená na fanservisu v podobě sériových vražd, což, nechápejte mě špatně, miluji sériové vraždy, člověk se má vždy na co těšit... ale po nějaké době se to prostě ohraje. Stín bych hodnotila jako vcelku důstojné ukončení série (pokud teda) navazující na bod, kde to všechno v první knize začalo. I přes to ale průměrný zážitek.

Didi15
13.01.2020 5 z 5

Jéé a to mě sakra baví . Na Ursulu se vždycky těším a nikdy mě ještě nezklamala. Detektivy Florina a Beatrici mám ráda a prostředí Salcburku mě fakt baví .Příběh je skvělý a rychle běží ,nešlo odložit.

luculi
12.01.2020 5 z 5

Čtivé, napínavé, výborné. Mnohem lepší než předchozí díl, který mě příliš neoslovil svým prostředím. Tady je to však jedno překvapení vedle druhého a užívala jsem si atmosféru od začátku do konce...

Hvězdinka
10.01.2020 4 z 5

Čtivé, napínavé, příjemné.

alexis818
09.01.2020 5 z 5

Super čtení,napínavé až do konce.Velice doporučuji.

petrapruh
07.01.2020 5 z 5

Tohle se vážně povedlo!!! Skvělá zápletka, příběh odsejpá, nešlo odložit.

iška
03.01.2020 5 z 5

Velmi pěkná detektivka. Rozhodně budu autorku vyhledávat i nadále.

jana7053
02.01.2020 5 z 5

Kniha byla vyborna, velmi ctiva. Kdo je vrah me napadlo bohuzel hned na zacatku knihy, ale i tak to dojem nezkazilo :). Precteno behem jednoho dne.

plamínek21
31.12.2019 5 z 5

Absolutní nadšení ! Kniha mne vtáhla od prvního řádku a nepustila do posledního. Pachatele jsem odhadla až asi pikosekundu předtím než byl odhalen :-). Čtenáři, kteří mají rádi propracované psychologické detektivky si příběh rozhodně nesmějí nechat ujít.