Šťastní lidé mají snadný život

Šťastní lidé mají snadný život https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328075/mid_stastni-lide-maji-snadny-zivot-gix-328075.jpg 4 463 136

Další osud hrdinky autorčiny úspěšné knihy "Šťastní lidé čtou a pijou kávu". Po návratu z Irska je Diane pevně rozhodnutá začít nový život v Paříži. S pomocí přítele Felixe se vrhne do práce ve své kavárně „Šťastní lidé čtou a pijou kávu“ a v tomto klidném přístavu potká jednoho dne Oliviera. Je milý, pozorný a hlavně chápe, že Diane už nechce žádné děti. Nemůže se totiž vzpamatovat ze ztráty své dcery. Když už si Diane myslí, že její život poplyne v tomto klidném řečišti, dojde k události, která zbourá všechny její jistoty, za něž tolik bojovala. Bude mít dost odvahy, aby se vydala jinou cestou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

La vie est facile, ne t'inquiète pas , 2015

yaja8823
04.02.2018 4 z 5

Velmi rychle přečtená kniha, příjemný děj, zajímavá zápletka.... očekávala bych klidně i další pokračování :)

rene6927
31.01.2018 5 z 5

Ach Diane... :-* Po tomhle díle tě miluju ještě víc :)

maizy
30.01.2018 4 z 5

Pokračování knihy "Šťastní lidé čtou a pijou kávu". Moc čtivá, milá romantická knížka.

jluky
07.01.2018 4 z 5

Taká milá romantická knižka...

denyjanostik
26.12.2017 4 z 5

Výborné pokračování.

adevis
21.12.2017 5 z 5

Z prvního dílu jsem byla nadšená a z druhého jsem VELMI nadšená. Moc se mi knihy líbily. Četly se krásně, rychle, doslova jedním dechem. Jak je již zmíněno v komentáři o něco níže, autorka by mohla (měla) napsat další díl, jelikož mě děsně zajímá, jak postavy žijí dál.
A co ta poslední věta v knize? Neznamenalo to, že je Diane těhotná?
To si může každý jen domýšlet.... :-) Každopádně námět na pokračování by to byl moooc pěkný a zajímavý! Jednoznačně 5/5.

pichova.veru
14.12.2017 5 z 5

Kniha je snad ještě lepší než první díl. Četla se sama a příběh je perfektní :)

HaničkaVodička
22.11.2017 5 z 5

Pohodové nenáročné čtení (vyžadující přečtení 1. dílu, tento je dílem 2.). Autorka má dobrý vypravěčský talent a současně nezahlcuje nadbytkem slov a informací. K nedělní klidovce jako stvořená.

Eleanor-ka
20.11.2017 4 z 5

Jako první díl, i Šťastní lidé mají snadný život bylo nenáročné čtení, které vás okouzlilo svou jednoduchostí. Oddechové čtení, které vás chvilkami donutilo se zamyslet nad tím, čemu se říká osud, seberealizace a možnost propojit minulost s budoucností. Je to kniha o vnitřní síle, bolesti, smutku, o životu, o tom jak se vyvíjí vztahy a jak čas zahojí všechny rány. Místy náhlá předvídatelnost, ale to bych i opomenula, vzhledem k tomu, že jsem byla vděčná za více pasáží, které byly spojeny s kavárnou. Za mě spokojenost.

nikol1774
16.11.2017 5 z 5

Dlouhou jsem tuhle knihu sháněla po bazarech, až mi ji jednou koupil táta k narozeninám. Jsem ráda za to jak skončila, z prvního dílu jsem byla tak nadšená, že jsem ho přečetla během jednoho dne. Tuhle knížku jsem četla tři dny a jen z toho důvodu, že jsem neměla moc času. Nádhera sama o sobě. Kéž by byl třetí díl, chci vědět jak žijí, chci vědět jak se jim daří.

ivana.sk
18.10.2017 5 z 5

Krásná romantika se šťastným koncem - pravé oddechové čtení:)

parvitas
17.10.2017 1 z 5

To bola taká romantická kravina... škoda aj čítať. Uhádnete, kto s kým zostane už pri čítaní anotácie, to len kým sa vykecajú zo svojich citov... no proste strata času. Hlavná hrdinka mi je stále nesympatická, s tým jej zlozvykom (fajčením), vtip to nemá žiaden, len sentiment. S tým, že jej umrel manžel a dcérka sa vyrovnáva po svojom... v prvej časti opustila kaviareň s názvom Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu a snaží sa zabudnúť. Keď si už konečne niekoho našla a opustila ho, mala som chuť ju niekam kopnúť. Aj v tejto časti mi vadí ako osobnosť. Už na prvých dvoch stranách ma mali varovať jej opisy nevydarených stretnutí s mužmi (chlapov opisuje ako imbecil/magor/cudak/kreten)... proste mi fest nesedí, a prajem jej z tých cíg už aj rakovinu... ale podľa mňa len ostane tehotná... ale nebavilo ma to, čítať o jej nutkaní si ísť zapáliť...
Zhrnutie: Som fakt rada, že kniha je len z knižnice. :)

Restang
03.10.2017 3 z 5

Pokračování knihy, už bylo o poznání lepší než předchozí. Kniha, už měla rozvinutější a propracovanější děj a četla se lépe. I více těch emocí tam bylo. Ale není to kniha ke které bych se vrátila.

whiolet
18.09.2017 5 z 5

Pokračování mi přišlo plynulejší a tím pádem i o něco lepší než první díl.
Knihu jsem přečetla skoro na jeden zátah. Bylo to fajn čtení s happyendem a já si to fakt užila :)

emma_belle
13.09.2017 5 z 5

Opět chválím i pokračování - jen by snad hlavní hrdinka nemusela kouřit jako továrna.
Edward byl super, jen mi přišlo trošku moc, jak rychle Diane přijala Edwardova rodina..

Girasole69
13.09.2017 5 z 5

Jo, život není peříčko a jenom romantika. I hlavní hrdinka může mít pár negativních vlastností (cigárko, sprostá slovíčka), o to je lidštější. Obě knihy jsou skvělé. Tak trochu šmrncnuté životem:-) Jo, taky bych ráda měla u sebe takového Felixe :-)) Vy ne?

tatafa
04.09.2017 4 z 5

Je pravda, že i tato kniha mne značně zmátla svou pozitivní obálkou i názvem, ale přeci jen jsem již na to trochu byla připravená po přečtení prvního dílu. A musím říci, že se mi líbila podstatně více, než předchozí kniha. Konečně jsem u hlavní hrdinky viděla trochu více pozitivního myšlení a chuti se s věcmi poprat. Ač se knížka dotýká podobně těžkých témat, jako předchozí román, překvapivě na mne působila podstatně světleji a radostněji, takže obsažené tragédie se daly snáze překonat.
Stále si myslím, že je to velice netradiční román, který boří hranice mezi žánry a kombinuje rodinné tragédie natolik překvapivě, ale přeci reálně, že lze před autorkou jen smeknout pomyslný klobouk, protože takové dílo se jen tak nevidí.
A také pořád mne dokáže v příběhu vytočit doběla neustálá přítomnost cigarety v ruce hlavních hrdinů, protože to jako nekuřačka opravdu ze srdce nenávidím i v normálním životě, natož v knížkách.
Ač mám k příběhu své drobné osobní výhrady, přesto je to kniha, kterou bych doporučila každému čtenáři. A to překvapivě i tomu, který nemá rád romantické příběhy.

Ivuska97
01.09.2017 5 z 5

Tenhle příběh vážně miluju. :) Vzalo mě to za srdce.
Opravdu jsem ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst. 5* a doporučuji! :)

Lucie2
30.08.2017 5 z 5

Pokud ztratíme někoho milovaného a žijeme dál, neznamená to, že jsme zapomněli.. A jsem pyšná, že to Diane dokázala.

jankaander
24.08.2017 5 z 5

Čtivé,krásné..................
Kniha se mi velmi líbila,nemohla jsem se odpoutat,styl psaní mi vyhovoval,doporučuji