Šťastní lidé mají snadný život

Šťastní lidé mají snadný život https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328075/mid_stastni-lide-maji-snadny-zivot-gix-328075.jpg 4 463 136

Další osud hrdinky autorčiny úspěšné knihy "Šťastní lidé čtou a pijou kávu". Po návratu z Irska je Diane pevně rozhodnutá začít nový život v Paříži. S pomocí přítele Felixe se vrhne do práce ve své kavárně „Šťastní lidé čtou a pijou kávu“ a v tomto klidném přístavu potká jednoho dne Oliviera. Je milý, pozorný a hlavně chápe, že Diane už nechce žádné děti. Nemůže se totiž vzpamatovat ze ztráty své dcery. Když už si Diane myslí, že její život poplyne v tomto klidném řečišti, dojde k události, která zbourá všechny její jistoty, za něž tolik bojovala. Bude mít dost odvahy, aby se vydala jinou cestou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

La vie est facile, ne t'inquiète pas , 2015

miss_nothing
13.02.2019 4 z 5

Druhé díly nebývají "lepší", ale v tomto případě je opak pravdou. Postavy a jejich charakter jsou starými známými, jen se čtenář už lépe vžívá do jejich smýšlení. Vlastně by nebylo třeba prvního dílu, který očividný závěr pouze překazil. Tato kniha jej naštěstí napravila.

rozvera
20.01.2019 3 z 5

Bohužel jsem četla nejprve pokračování příběhu, celý mne zaujal svým námětem, i když jsem si první část musela domyslet. Nedovedu posoudit, jak se člověk zachová po tak tragické události, kdy naráz ztratí dvě nejmilovanější osoby a nemá ani zázemí zbytku rodiny. První část již shánět nebudu. Vlastní zpracování náměru se mi chvílemi zdálo poněkud plytké, přesto nelituji, že jsem knížku přečetla.

alenkacermi
15.01.2019 5 z 5

Hezké a pohodové čtení. Procházky po pláži - hmmm.....
Nakonec jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.

Verunka289
12.01.2019 4 z 5

Ženské romány příliš nečtu, protože nevěřím, že to takto v reálném životě může fungovat (to ostatně nevěřím ale ani u detektivek nebo thrillerů). Tato kniha mě ale pohladila po duši, oblíbila jsem si hlavní hrdiny a dokázala se do nich vcítit. Kniha mě hodně vtáhla a měla jsem pocit, že jsem přímo ve Francii a v Irsku... jako bych viděla vše před sebou.

Lofda
30.12.2018 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem hned navázala druhým dílem. Oproti první knížce je mnohem optimističtější, což se mi líbilo.. Na druhou stranu první knížka mnohem lépe vystihuje Dianiny emoce, tady jsem občas přemýšlela, jak to vlastně bylo myšleno a spousta toho zůstala jakoby nevyřčena. Je to každopádně krásný příběh jak "opravit" rozbitou duši a osobně jsem ráda, že autorka napsala konec tak jak ho napsala. Olivera mi bylo opravdu líto, ale ono to tak prostě někdy dopadne.. A závěr nechává prostor i pro čtenářovu fantazii, to je fajn. I když kdybych měla tu možnost, přečtu si o nich i něco dalšího. Nicméně autorka v poděkování zmínila, že odteď už nechá Diane žít vlastním životem, tak se tedy poohlédnu po jiné autorčině knize ;-)

studienka
21.11.2018 4 z 5

Tak ako viaceri pisete aj mne sa ovela viac pacila druha cast tejto serie. Bola pisana s ovela vacsou lahkostou. Prijemne citanie na tieto zimne vecery. Uz len dobry cajik ci kavu k tomu uvarit

Aleh
14.11.2018 4 z 5

Šťastní lidé mají snadný život se každopádně četlo mnohem lépe než první díl tohoto příběhu. Tehdy Diane po rodinné tragédii odletěla do Irska a zdá se, že její pobyt tam byl pro ni osudovějším než si sama dovedla představit.
Na začátku tohoto příběhu se však vrací do Paříže a především do své kavárny. Je přesvědčena, že je připravena žít nový život... Člověk míní, ale osud mění... Čtení pro ženy.

applause
06.11.2018 5 z 5

Pro mě byl tento díl mnohem lepší než dílem prvním. Děj plynul pozvolna a dopadlo to, jak jsem si přála, už aby skončil první díl. Diane mi tu byla i sympatická. Každopádně, poučení z této knihy je takové, že když něco chceš, jdi si za tím. Doporučuji.

dendishek
25.10.2018 4 z 5

Za mě tedy o dost lépe napsáno než díl první. Z Edwarda se stal docela sympaťák - takový tichý "bručoun" sympaťák. Možná to bylo ovlivněno vpádem Declana do jeho jednotvárného života. Mezi Diane a E. to dost jiskřilo. Konec ani tak nepřekvapil, ale určitě potěšil. Bylo moc hezké sledovat, jak se z nich postupně stává rodina :-).

katerina5604
04.08.2018 5 z 5

Přečteno za pár hodin. Styl, kterým je kniha napsána mě velmi baví. A tenhle díl mě bavil možná i o trošku víc než ten první. Trošku mi připadalo, že knihy byly docela rozkouskované. Vždy když se začalo něco dít, autorka to hned utnula, ale zase přemýšlím nad tím, že to bylo možná i dobře a vyhnuli jsme se nudnému čtení těch různých detailů. Už po pár stránkách, kdy Diane začínala s Oliverem, mi bylo jasné, že to není ono, něco tomu chybělo a pořád se mi zdálo, jako by Diane do toho vztahu nedávala vše, ale možná to byl jen pocit, protože vlastně Oliver v příběhu nedostal moc šanci se představit, protože tam bylo jen pár částí, kde pořádně něco povídal. Vůbec mi nevadilo, že Oliver nedostal šanci, totiž už od začátku jsem doufala, že se Dian vrátí do Irska a když se tak stalo, byla jsem nejvíc šťastná!
U čeho jsem byla vážně smutná a brečela jsem, tak byla Abby. Za tu dobu co čtu knihy, tak tohle byl asi nejmilejší člověk, kterého jsem v knize "potkala". Jak jsem, tak četla nejvíc mě překvapilo to, že Edward má syna, ale bylo to milé překvapení. Jedna z mých nejoblíbenějších knih. :)

attila1
13.07.2018 5 z 5

Stejně jako první díl i tento za mě top,moc milé čtení. Kdyby byl další díl bylo by to moc fajn.

e.len
14.06.2018 3 z 5

Opět sfouknuto za den, velmi dobře se to čte. Ale rozhodně mi z minulé knihy nepřišlo, že by Diane měla tak pevné, vřelé a idylické vztahy s některými postavami, aby je považovala za svou rodinu, jak je zmiňováno v tomto díle.

Salinka
10.06.2018 5 z 5

Druhý díl stejně skvělý jako první, knížka nezklamala. Příběh se mi moc líbil, perfektní pokračování. Knížka se četla sama, zhltla jsem jí za pár dní - když byl čas číst :-) autorka velmi dobře vše popisuje a vypráví, na mnoha místech byl příběh opět velmi dojemný. Rozhodně se k oběma dílům vrátím.

Rosana
02.05.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Jedna z nejlepších, které jsem kdy četla. A taky mám ráda happyendy, stejně jako např. Sallka.

Sallka
16.04.2018 4 z 5

Jak už jsem psala v jiném komentáři, mám ráda happyendy a ani u této knihy konec nezklamal :-) Z Diane se stala silná žena a závěr byl opravdu romantickej jak blázen. Podobně jako v prvním díle, škoda některých dialogů, které mi tam občas neseděly, ale možná to bylo jen překladem.

Veronika95
19.03.2018 5 z 5

Stejně jako první díl, tak i tento je naprosto úžasný! Příběh se čte téměř sám, ani se neohlédnete a už jste na konci knížky.
Jediné, co mě trochu zklamalo, byl konec. Ne, jak to dopadlo, ale k ponurosti této knihy mi přišel závěr zkrátka až moc slaďáckej. Ale nevadí, i tak jsem si tuto knihu užila a vřele ji každému doporučuji!

hopen
13.03.2018 2 z 5

Prvni díl se mi líbil mnohem více.

xindl007
07.03.2018 4 z 5

Pokračování příběhu. Za mě je také lepší než první kniha. Hlavní hrdinka již překonala to nejhorší životní období a snaží se vést normální a spokojený život. A zamilovat se. Taky bych brala klidně třetí díl, knížka se čte sama :)

katst
02.03.2018 4 z 5

Druhý díl předčil ten první. Za mě super. Kniha zcela spnila má očekávání.

Kerberos
08.02.2018 4 z 5

Přečteno za odpoledne,lépe to ani nemohlo dopadnout.