Šťastní lidé mají snadný život

Šťastní lidé mají snadný život https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309437/bmid_stastni-lide-maji-snadny-zivot-Zw0-309437.jpg 4 463 136

Další osud hrdinky autorčiny úspěšné knihy "Šťastní lidé čtou a pijou kávu". Po návratu z Irska je Diane pevně rozhodnutá začít nový život v Paříži. S pomocí přítele Felixe se vrhne do práce ve své kavárně „Šťastní lidé čtou a pijou kávu“ a v tomto klidném přístavu potká jednoho dne Oliviera. Je milý, pozorný a hlavně chápe, že Diane už nechce žádné děti. Nemůže se totiž vzpamatovat ze ztráty své dcery. Když už si Diane myslí, že její život poplyne v tomto klidném řečišti, dojde k události, která zbourá všechny její jistoty, za něž tolik bojovala. Bude mít dost odvahy, aby se vydala jinou cestou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

La vie est facile, ne t'inquiète pas , 2015

Misaha
31.12.2016 5 z 5

oba díly se četly skvěle a jedním dechcem :)

HDosoudilová
30.12.2016 4 z 5

Oba díly se mi četly dobře i když to pro mě není lehké téma. Druhý díl se mi přece jen líbil o něco víc, jelikož zde bylo víc děje. Diane je velmi silná hrdinka a i když mi bylo Oliviera líto, nakonec jsem ráda za takový konec. Už dlouho se mi nestalo, že by mě kniha takhle dojala.

Mikik
30.12.2016 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. Sice mi tam zase pár věcí nesedělo,ale už se četlo mnohem lépe a i postavy mi byly mnohem sympatičtější. S prvním dílem se to nedá srovnat:-).Naštěstí:-)

Zuzpospi
24.12.2016 5 z 5

Ještě lepší než díl první :-)

evonra
18.12.2016 4 z 5

První díl se mi libil, druhý byl lepší. Kdo má raději "méně sladké ", bude spokojen ☺.

Ewik
14.12.2016 5 z 5

Moc pěkné pokračování, které mě pobavilo a místy i dojímalo. Jednoduše se tomu nešlo ubránit, vyvolávalo to ve mně spousty vzpomínek.
Pravdou je, že jednotlivé postavy by si zasloužily trošku víc pozornosti ohledně popisu ať už charakteru nebo vzezření. Avšak tyhle laskavé, bodré a přátelské lidičky jsem si zamilovala a bylo mi skoro líto se s nimi rozloučit. Fréderick je úžasný, dostal mě. :-)
Diane se konečně rozhodla srdcem.

Týnka31
16.11.2016 5 z 5

Velmi sympatické pokračování :) !

Knižní střípky
05.11.2016 5 z 5

Jsem moc ráda, že autorka napsala tento druhý díl, protože se mi líbil výrazně více než díl první, v prvním díle mi Diane lezla neskutečně na nervy, zde konečně vyzrála a našla znovu své místo v životě, přišlo mi, že tak nějak konečně dospěla. Ale vlhké oči jsem měla při čtení této knihy velmi často, to se musím přiznat.....za mě tedy závěrem - kdo přetrpěl první díl, bude zde odměněn a doufám, že autorka dodrží svůj slib a nechá už hlavní hrdiny žít jejich životy bez jejích dalších zásahů, chci si představovat, že konečně jsou všichni spokojení a že už je nebudou potkávat žádné velké životní katastrofy, užili si již své....

Leniii
05.11.2016 5 z 5

Nádherná knížka...při určitých pasážích jsem byla dost naměkko. Od setkání Diane a Edwarda jsem si přála, aby se k němu vrátila :)

zuzana2599
02.11.2016 4 z 5

Pohodové, oddechové čtení, které mě tak bavilo, že jsem knížku přečetla za dva večery. Diane jsem držela celou dobu palečky, aby si vybrala toho pravého partnera a nakonec se mé přání vyplnilo. Nezbývá mi, než Diane popřát hodně lásky a štěstí v dalším životě :-)

Marluksa
31.10.2016 5 z 5

Prostě báječné!! Poklidné, emotivní, čtivé. Dojemné a lepší, než první díl. Rozhodně doporučuji.

resyre
30.10.2016 4 z 5

Ne moc často je druhý díl čehokoliv lepší než první. Ale u téhle knihy to platí. Možná je to i tím, že si člověk zvykl na oblaka kouře a podivnosti hlavních postav. . . Ve druhém díle také neskáčete z žánru do žándru. Je to čistokrevná limonána se vším všudy. Takže slabší povahy kapesníky připravit. A musím se přiznat, že jsem ráda, když autorka v závěru knihy píše, že nechá hlavní postavu žít vlastní život bez jejích zásahů. Bůh ví, jak by chudák dopadla třeba v 5 díle. :-)

Šánka
25.10.2016 4 z 5

Pěkné pokračování Dianena příběhu o nových začátcích, hledání štěstí a o smíření. A stejně jako předešlá kniha mě její příběh dojímal i pobavil.
Doporučuji pouze těm, jimž se líbil 1. díl, neboť hlavní hrdinka se nikterak nezměnila, stále kouří jednu za druhou :-), její nejlepší kamarád je gay....a je zábavný, a Edward nebo Olivier ?...., to zjistíte pokud se začtete do této milé knížky s opět krásnym přebalem.

-Annett-
22.10.2016 5 z 5

Tato kniha je naprosto úžasná a mohu říci, že se mi líbila více jak první díl. Když umírala Abby brečela jsem jako u žádné knihy. Zanechala ve mě tolik emocí, že jsem ji určitě nečetla naposledy.

miroslava3430
17.10.2016 5 z 5

Som stastna za toto pokracovanie. Ako prva cast, tak aj tato mi urobila radost. A dodala mi chut stahovat sa do Irska, dat si tam pintu dobreho piva, posedavat na plazi, sledovat santiace deti a psov...

dencuska
03.09.2016 5 z 5

Pre mňa jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala, a ktorú som prečítala v rekordnom čase. Kúpila som si ju po tom, ako som prečítala knihu "Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu", ktorá sa mi tiež veľmi páčila. Táto knižka je jej pokračovaním, zaujímalo ma, ako sa celý príbeh skončí. Na jednej strane je to síce romantická kniha, na druhej ju hodnotím ako peknú knihu zo života. Možno príliš veľa náhod, ako to väčšinou u takýchto príbehov býva, ale mne to absolutne nevadilo, vyhovuje mi aj autorkin štýl písania. Jediné, čo ma mrzelo bolo, keď kniha skončila, dopriala by som jej aj viac strán :), hoci asi je to tak, ako to malo byť. Pekný príbeh, odporúčam :)