Šťastní lidé mají snadný život

Šťastní lidé mají snadný život https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309437/bmid_stastni-lide-maji-snadny-zivot-Zw0-309437.jpg 4 463 463

Další osud hrdinky autorčiny úspěšné knihy "Šťastní lidé čtou a pijou kávu". Po návratu z Irska je Diane pevně rozhodnutá začít nový život v Paříži. S pomocí přítele Felixe se vrhne do práce ve své kavárně „Šťastní lidé čtou a pijou kávu“ a v tomto klidném přístavu potká jednoho dne Oliviera. Je milý, pozorný a hlavně chápe, že Diane už nechce žádné děti. Nemůže se totiž vzpamatovat ze ztráty své dcery. Když už si Diane myslí, že její život poplyne v tomto klidném řečišti, dojde k události, která zbourá všechny její jistoty, za něž tolik bojovala. Bude mít dost odvahy, aby se vydala jinou cestou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

La vie est facile, ne t'inquiète pas , 2015

Anie94
25.04.2017 4 z 5

Tato kniha rozhodně byla lepší než předchozí díl. Byl to určitě mile strávený čas, trochu předvídatelná.

IrennCasman
18.04.2017 5 z 5

Nemám slov. To byla naprostá krása. Příběh mě naprosto nadchl, stejně jako tomu bylo i v prvním díle. Opět jsem se ponořila do světa životem zlomené Diane. Každá řádka, každé další slovo mě nutilo číst dál a dál. Nebyla jsem schopna vnímat okolní svět a dění v něm. Vnímala jsem pouze své a Dianiny pocity. Neslyšela jsem volání ostatních, slyšela jsem pouze svůj pravidelných dech. Četla jsem a v hlavě jsem si slova přetvářela v němý film. Kniha mě naprosto pohltila. Nedokázala jsem odtrhnout oči. Nešlo přestat číst. Moc často se mi nestává, že bych z nějaké knihy byla takhle vedle. Takže prosím více takových knih. Protože šťastní lidé čtou a noří se do světa fantazie.

TheMelorry
17.04.2017 4 z 5

Moc pěkné pokračování prvního dílu. Diana už je srovnána se svou životní situací a s novou vervou se pouští do podnikání a budování nového života. Z prvního dílu jsem byla nadšená, z tohohle druhého také, ale už trošku míň. Celkově se mi ale kniha velmi dobře četla a Dianě jsem fandila, ať se jí splní vše co chce. Za mě velmi povedená kniha...

teri1003
14.04.2017 5 z 5

Jako 1. díl tak i tento stojí za přečtení. Určitě jsem nečetla tuhle knížku naposled. Nádherně navázala na svůj předchozí díl. Knížku určitě doporučuju. :)

Kingomolka
04.04.2017 5 z 5

Skvělé pokračování :)

kuwu
04.04.2017 5 z 5

První knížka u který jsem musela přestávat číst, abych se ve vlaku nerozbrečela jako malé dítě. Žádná jiná knížka mi nezpůsobila podobný pocity.

05sara12
02.04.2017 4 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první, což je určitě spojené i s již předem získanou sympatií k postavám. Opět oddechové čtení, jsem ráda, že kniha dopadne, tak jak má a zároveň, že nebude další díl, protože takhle je příběh hezky uzavřený, ale nepůsobí na mě nijak "přeslazeně".

zdenaR
21.03.2017 4 z 5

Moc hezky se čte, určitě si přečtu i předchozí díl.

kika 13
20.03.2017 5 z 5

Konec přirozeného smutku nespočívá v tom,že zapomeneme na toho,kdo už tady není,ale v tom,že ho dokážeme zařadit na správné místo dokončeného příběhu a plně se zapojíme do aktivní činnosti a věnujeme se plánům a tužbám,které dávají životu smysl.
Za mě druhý díl je lepší než první.

KydlochMoris
11.03.2017 5 z 5

To bylo tak hezký! Já tyhle příběhy prostě miluji!!!:-***

Peace
06.03.2017 4 z 5

"Každé rozhodnutí přináší nějaké ztráty, člověk za sebou musí nechat kousíčky svého života."

První díl na mě moc slavně nezapůsobil, ale dala jsem na zdejší komentáře, které slibovaly, že je pokračování mnohem lepší.. a to tedy opravdu je! ;o)
Diane mi již nepřišla tak protivná a v mnoha směrech jsem ji chápala. Celkově mi děj přišel hlubší a propracovanější.

Aneleh
12.02.2017 5 z 5

Ještě lepší pokračování prvního dílu. Diane si jde za svým štěstím, postupně se vyrovnává se smrtí svých nejbližších. Je to silná kniha, velmi čtivá, která zasáhne svými hlubokými city a skvěle vyjádřenými myšlenkami. Tolik se nechce věřit, že jste u konce...S touto knihou se jen těžko loučíte. Škoda, že nejsou v češtině k sehnání autorčiny další knihy, které napsala.

Luciecii
04.02.2017 4 z 5

Krásné pokračování prvního dílu. Autorka opět nezklamala. Obě postavy si plují vlastním tempem životem a příběh mi byl znovu moc příjemný.
Radovala jsem se nad koncem, ač jsem chvílemi myslela, že už to snad tak ani neskončí.
U tohoto druhého dílu mám už opravdu pocit, že díl třetí být nemůže. Tohle je totiž ten hezký konec, který jsem hlavním postavám přála od samého začátku :)

alnahu
30.01.2017 4 z 5

Kniha navazuje na předešlou knihu „Šťastní lidé čtou a pijou kávu.“ Diane se vrátí do Paříže a dává si svůj život dohromady, nakonec na ní také čeká štěstí ,láska a dokonalý domov. Kniha je velmi čtivá a přináší spoustu překvapení.

BadAngel
19.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha a abych řekla pravdu hodně mě zklamalo že kniha skončila

noxys
19.01.2017

Skvělý příběh který mě vtáhl a nepustil do poslední stránky. A závěr ? Skvělý... Lehké odpočinkové a pohodové čtení...

bookcase
15.01.2017 4 z 5

Už to bylo o dost lepší než první díl. Že by autorka četla připomínky tady na Databázi? :-D

pumplu
15.01.2017

Skvělá kniha, rychle se četla a doufám, ze autorka brzy zase něco vydá:)

Ditules
10.01.2017 4 z 5

O kousek lepší než 1. díl. Jsem ráda, že Diane nakonec našla to, co hledala.
Kéž by byl ještě další díl...

Ivet7
04.01.2017 5 z 5

Moc hezká knížka, možná se mi líbila víc než první díl. Našla jsem tam i odpovědi na mé pochybnosti.