Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288665/bmid_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-s5A-288665.jpg 3 1073 352

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zoufalá mladá žena se zcela uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

hapac
05.05.2020 3 z 5

Oddechovka s krásným názvem, obalem, z kterého máte pocit, že vdechujete voňavou kávu a obsahem, který sráží přespříliš cigaretového dýmu.

camdy007
03.05.2020 5 z 5

Smutná, přesto hezká kniha. Líbilo se mi prostředí o postavy mě zaujaly. Oddechovka o životě a o tom jak jít dál po nějaké tragédii.

Danullka
29.04.2020 5 z 5

Přečtena jedním dechem!

raty
21.04.2020 4 z 5

V podstatě jednoduchý a smutný příběh o vyrovnání se s životní tragédií. Ovšem s nadějí na konci. Chápu rozčarování čtenářů, kteří podle názvu a obálky čekali něco jiného. Taky mě to postihlo, ale nepovažuji toto čtení za ztrátu času

Jittush
21.04.2020 1 z 5

Mně tahle kniha zaujala obálkou i názvem. Po přečtení pár stran, jsem uvažovala jestli jsem si nespletla knihu. Bylo to pro mě docela zklamání, chování hlavní hrdinky jsem do jisté míry chápala, ale na konci? Jedno velké ne. Tato kniha mě odradila od čtení dalších knih od autorky.

EtELINKA23
05.04.2020 1 z 5

Slabota hodně velká slabota. Jediné co mě nadchlo je obálka. A strašně ale strašně mě štvalo kolik cigaret bylo vykouřeno během celé knihy :D to mě natolik štvalo, že jsem se nakonec rozhodla nepokračovat dalšími knihami ....

AkiB
08.03.2020 2 z 5

Kniha je spíše takový průměr, a to nejsem ke knihám moc kritická. Je napsána jednoduše, naštěstí rychle ubíhá. V knize je obsaženo poměrně dost zbytečných až řekla bych vycpávkových vět, aby tam něco bylo. Celkově je ten děj divný, neuvěřitelný. A kolik všichni vykouřili cigaret je taky úsměvné (samozřejmě vím, že někteří z nás jsou schopní vykouřit velké množství cigaret, ale nepotřebuji to v tak krátké knize číst stokrát - i když to tak bylo psáno asi schválně, aby se zaplnil prostor a aby tam bylo prostě něco napsáno).
Téma knihy má neskutečný potenciál, který v tomto případě bohužel nebyl využit.
Je i druhý díl, ale nemám moc chuť si ho přečíst.

munka
08.03.2020 4 z 5

Knihu som si vybrala do čitateľskej výzvy a neľutujem. Teším sa na pokračovanie.

Radka1911
05.03.2020 4 z 5

Příjemná, romantická kniha o znovunalezení smyslu života.

LeHor
02.03.2020 3 z 5

Přečteno do ČV. Také jsem čekala něco úplně jiného.

mazlak
21.02.2020 4 z 5

Knihu jsem si také vybral do Čtenářské výzvy a i mne zaskočilo zjištění, že obsah děje není takový jak jsem si původně představoval podle obálky a názvu. Nejsem si také zcela jist, zda jsem již dokonce neviděl i film, který byl podle této knihy natočen. Určitě se však podívám i příště.

mona.benny
20.02.2020 2 z 5

Bohužel obal knihy lepší než příběh uvnitř. Oddychové čtení,žádný zázrak.

Edittka
15.02.2020

Nevím sice, jestli i originál je tak krkolomný, ale v českém překladu je to občas utrpení. Výhodou je, že kniha nemá moc stránek, tak to trápení máte rychle za sebou. Jedna ze dvou nejzbytečnějších knih, které jsem kdy četla. Nenechte se zmást názvem a obálkou. Není to ani o kavárně, ani o knihách, ani o Paříži ... Irsko, déšť a spousta cigaret.

Riela
30.01.2020 1 z 5

Název vůbec neodpovídá obsahu. Neměla jsem přílišná očekávání, ale příběh je až moc jednoduchý, plný klišé, nereálných postav a dialogů.

smardice
29.01.2020 4 z 5

Knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy a není nic takové jak se zdá být a jak jsem si představovala dle obálky a názvu. Nicméně příběh je to pěkný, těsím se na pokračování a jsem zvědavá na film.

Sandruš
27.01.2020 4 z 5

Oddychové čtení, nenadchne - neurazí..

Alena_S
27.01.2020

Vlastně děkuju: příště si rozmyslím sahat po knize na základě názvu. Leda by se jmenovala Štastní lidé pijou a čtou kávu. Tam by se nesešlo tolik blbostí na kapitolu jako tady.
(A vůbec, "pijou kávu", to je obrat. Kdyby aspoň pijí, nebo pijou kafe...)

nik077
26.01.2020 3 z 5

Tak ze začátku byla kniha depresivní....podle názvu jsem si myslela, že to bude veselá kniha....no tentokrát jsem narazila..ale jinak kniha se dobře četla, jsem ráda, že jsem si ji půjčila.

aginecka
16.01.2020 2 z 5

Lehké a čtivé ano, ale jinak to vymetá každé klišé žánru a hrdinka je zhýčkaná hysterka, které ani navzdory tragickému úvodu nemůžete fandit.

Veruci
16.01.2020 2 z 5

Název mě nalákal, bohužel vůbec neodpovídá obsahu.
Čtení šlo rychle, občas jsem si pobrečela. Jenže to samo o sobě nestačí k tomu, abych mohla říct, že je to skvělá kniha.
Příběh nebyl špatný, vadil mi ten prvoplánový útok na city, naprosto klišovitě popsané nepříliš sympatické postavy, stěží uvěřitelné situace, hloupé dialogy a také to, že středobodem všeho jsou cigarety. Kouří se neustále, kouří se všude a kouří všichni.