Šťastní lidé čtou a pijou kávu ekniha

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zoufalá mladá žena se zcela uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288665/big_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-s5A-288665.jpg 3.5928

Šťastní lidé / Šťastní ľudia 1.

Vydáno: (ekniha), Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café, 2013

Kniha Šťastní lidé čtou a pijou kávu

03. listopadu

Tato kniha me napoprve nenadchla. Ale po precteni cca 10ti stranek jsem ji nejak nedokazala zavrit a cetla jsem pouhe dva dny. Tak strasne me zaujala, ze jsem viděla i v predstavach cely pribeh a prala si ten nejkrasnejsi konec. Ten me bohužel zklamal. Prisel mi otevreny a ocekavala jsem neco jineho. Jinak nadherne pocteni.

evik2710

Pěkný příběh lehké čtení ale konec jsem si představovala jinak

Vendulik

Krásná kniha ale od příběhu jsem očekávala více a ten konec nebyl moc dobrý. Bavila jsem se bojem mezi hlavními hrdiny. Je to taková odpočinková kniha na dovolenou. Neurazí ale člověk na ní hned zapomene.

Akléda_

Od knížky jsem víceméně dostala to co jsem čekala. Chtěla jsem oddechový příběh, u kterého budu moct vypnout a bude se rychle číst. Moje čtecí tempo bylo díky skvělému stylu psaní dvojnásobné, což bylo super. Bohužel musím říct, že romantická linka byla nic moc, hlavním hrdinům jsem to nevěřila a nic mezi nimi nebylo. Stejně tak jsem se těšila na prostředí Paříže, které ale bylo jen na začátku a na konci, což mi bylo líto. Líbilo se mi zasazení těžkého tématu do knihy, ale i přes to, že jsem si odpočinula jsem nebyla tak na větvi. Každopádně se k autorce určitě vrátím, až budu chtít zase něco oddechového.

Ishir

Pěkný romantický příběh.

JancaMia

Nejdříve jsem se nemohla začíst a pak jsem se nemohla otrhnout ... krásná knížka o smutných věcech .

Chesterton

[audiokniha]
Asi mě dostihl letní oddechový čas i v typu knih, ale nebyla to trefa do černého. Po úvodní tragédii jsem příběhu nedávala šanci na víc jak dvě hvězdy. Asi v polovině trochu šílela z interpretky audioknihy (M. Baladová), která zvolila cestu přehrávání, co se teprve před koncem stalo výstižným. Hlasové přechody mezi drsným Irčanem, opilou či afektovanou ženou byly místy dokonalé, místy jsem se lehce ztrácela nebo působily zkresleně.
Děj příběhu z nadhledu není až tak špatný, Diana mě střídavě bavila i lezla na nervy. Jízda na horské dráze se vším všudy, včetně zkaženého žaludku a cigarety v tom nehrály roli. Velký soucit s Edwardem.
3/2

iveta0549

Příběh smutný, ale vlastně hezký. Četlo se to vyloženě samo, za jeden den přečteno. Ale těch cigaret tam teda vykouřili dost.