Šťastní lidé čtou a pijou kávu

Šťastní lidé čtou a pijou kávu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280736/bmid_stastni-lide-ctou-a-pijou-kavu-Eid-280736.jpg 3 1073 352

Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zcela se uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života. V současné době se podle knihy natáčí i film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Les gens heureux lisent et boivent du café , 2013

pip11
15.01.2020 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila. Příběh o ženě, která prožívá osobní tragédii, rezignace, hluboký smutek a nechuť žít. Bylo to vážně skvělé, zcela reálné a podané v lehké, čtivé formě.

domihruzkova
14.01.2020 odpad!

Krásná obálka, ale zpracování příběhu otřesné.

Gilnien
13.01.2020 3 z 5

No tak dobře, on má rád ji, ona má ráda jeho, on ji rád nemá, ona jeho taky a všechny možné kombinace tohoto. Přesto dobrá oddechovka, ale k nižšímu hodnocení mě donutil konec.

Eliwen.Nika
13.01.2020 5 z 5

Dle názvu jsem čekala něco trošku jiného. Rozhodně jsem však nebyla zklamaná. Krásně se čte.

Luciett.ka
08.01.2020 3 z 5

Tento příběh jsem nejdříve myslela, že nedočtu. Kvůli začátku, který je smutný. Ale prokousala jsem se a vyšlo z toho dobré čtení. Nic náročného, spíše bych to přirovnal k příběhům, které miluji patnáctileté dívky. Občas trochu stupidní, hlavní hrdince bých občas dala pár pohlavků.
Ale musím říct, že se to četlo dobře a rychle.

Petrasuvicka
02.01.2020 2 z 5

Přečteno skoro za tři dny. Čtení rychle odsejpá. Ovšem děj mi přijde zařazením spíš do literatury pro puberťačky nebo dospívající, a to i přes drsný začátek, který vzbuzuje trochu jiná očekávání na dalších stránkách. Po přesunu do Irska se z děje totiž stává romantika stupně naivity 15tiletých slečen. "On je na mě naštvaný, tak se hezky obleču a půjdu ho provokovat do hospody. A on je na mě zase naštvaný a s jeho sestrou řešíme, jak křivě se na mě podíval a nebo co hnusného mi řekl". To bohužel odpovídá jednání holek na střední škole a ne třicetileté ženské.

janyska13
31.12.2019 4 z 5

Velice zajímavý námět, hodně drsný začátek a postup děje hezky odsípal. A moc hezky se četla, fajn oddechovka.

twigxi
18.12.2019 1 z 5

Predvidatelny pribeh. Cekala jsem, ze bude jednoduchy a proto jsem taky po knize sahla. Ale taky jsem cekala pohodu, vtip a trochu toho kavarnskeho zivota a francouzskeho sarmu.

Misto toho jsem dostala pribeh, ktery jako by vykradal vsechny klise filmy, ktere jsem doposud videla. Postavy nesympaticke, ploche a hlavne nevykreslene - prestoze by je clovek spocital na prstech. Dialogy mezi nimi naprosto stupidni! Nastesti je to kniha kratka, takze to utrpeni netrvalo dlouho.

Jednu hvezdicku davam za poutavy nazev a obalku, ale ted uz si dvakrat rozmyslim, az budu zase chtit prozkoumavat vody romanu pro zeny.

LenRan
17.12.2019 4 z 5

Moc hezký příběh o tom, jak se z úplné dna dostat zpět mezi lidi. To dno, bylo výborně popsáno a úplně mě to dostalo, chtěla jsem tam být s Diane a nějak jí pomoct, to, co prožívala bylo opravdu děsivé.
Drsné bylo i kolik kartonů se vykouřilo, to byl teda mazec :) Určitě je potřeba, přečíst si oba díly, jinak to není ono.

Burák
15.12.2019 1 z 5

Není to žánr který bych četla nějak často, ale tak dvakrát do roka mám na nějakou romantickou oddychovku náladu. Tohle ale nebyla dobrá volba. Vlastně jsem to dočetla jen proto, že to bylo relativně krátké a já neměla po ruce nic jiného. Postavy nejsou nijak sympatické, hlavní zápletka dost neoriginální, ale to je možná jen můj pocit. Ale ty dialogy... opravdu bída. Navíc je to opravdu nudné. Jedinou hvězdičku dávám za chytlavý název, ten se povedl a určitě nalákal k četbě nejen mě. Tomuhle dílu určitě neodpovídá, možná těm dalším v sérii, ale ty já se teda už číst nechystám.

viki77
11.12.2019 5 z 5

Krásný příběh o vyrovnání se s rodinou tragédií

marcela4160
13.11.2019 3 z 5

Oddechovka na hygge podzimní večer. Knihu jsem si vybrala podle obalu a jejího názvu, nicméně jak už je níže napsáno, tak ke knize nesedí a kavárna zde téměř zmíněná není. Příběh se odehrává v Irsku, je předvidatelný, jednoduchý, závěr mě nicméně příjemně překvapil.

Lka
11.11.2019 3 z 5

Audio :
Poslech knihy se mi líbil. Příběh byl jednoduchý, předvídatelný, prostě oddechovka.
Taky se přikláním k názoru, že název knihy moc nesedí. A závěr knihy...no uvidíme, jaké bude pokračování.

1v8na
07.11.2019 3 z 5

Kniha je bohatá na city.
Očekávala jsem, že bude psaná více procítěně.
Čte se velmi rychle - má velká písmena.
Na to, jak hluboké téma zde mělo být zpracováno, to bylo na můj vkus až moc divoké, kostrbaté a neohrabané.
A do teď nechápu, proč se ta knížka jmenuje, tak jak se jmenuje, když tam o tom nebyla moc ani zmínka?

mariela.elish
03.11.2019 5 z 5

Zhltla som ju za jeden večer a pokračovanie je rovnako napínavé ako úvodná prvá časť!
Odporúčam!

Jessica007
24.10.2019 5 z 5

Název knížky je moc pěkný. Moc ale knížce neodpovídá. Vzhledem k tomu, že jsem toho ale od knížky moc neočekávala, tak mě docela překvapila. Líbila se mi. Četla se rychle a dobře.

Dagmar58
16.10.2019 3 z 5

Jednoduchý příběh, který jsem rychle přečetla, ke knížce se ale určitě nebudu vracet. Možná přečtu druhý díl, abych věděla, kam autorka příběh svých hrdinů posunula.

JaKa1974
06.10.2019 2 z 5

Jednoduchý příběh, tento druh knih moc nejvyhledávam, protože po přečtení ve vás nic z knihy nezůstane, ale občas to chce nějakou takovou kniha na proložení, když se vám u čtení nechce moc přemýšlet. Přečtu si asi i druhý díl, abych věděla, jak příběh půjde dál.

topferka
20.09.2019 3 z 5

Fajn oddechovka! Doporučuji číst pro odfrknutí po náročnější knize!

Toňula
10.09.2019 3 z 5

Kniha jsem četla na doporučení kamarádky a ačkoliv jsem trochu postrádala větší hloubku příběhu, zklamaná jsem úplně nebyla - čtivé vyprávění, místy trochu přitažené za vlasy, ale přesto jsem se dokázala vcítit do pocitů hrdinky, která mi byla sympatická svou přímočarostí. Uvidíme, co druhý díl.