Šťastní lidé mají snadný život

od:

Šťastní lidé mají snadný život

Další osud hrdinky autorčiny úspěšné knihy "Šťastní lidé čtou a pijou kávu". Po návratu z Irska je Diane pevně rozhodnutá začít nový život v Paříži. S pomocí přítele Felixe se vrhne do práce ve své kavárně „Šťastní lidé čtou a pijou kávu“ a v tomto klidném přístavu potká jednoho dne Oliviera. Je milý, pozorný a hlav... celý text

Další osud hrdinky autorčiny úspěšné knihy "Šťastní lidé čtou a pijou kávu".
Po návratu z Irska je Diane pevně rozhodnutá začít nový život v Paříži. S pomocí přítele Felixe se vrhne do práce ve své kavárně „Šťastní lidé čtou a pijou kávu“ a v tomto klidném přístavu potká jednoho dne Oliviera. Je milý, pozorný a hlavně chápe, že Diane už nechce žádné děti. Nemůže se totiž vzpamatovat ze ztráty své dcery. Když už si Diane myslí, že její život poplyne v tomto klidném řečišti, dojde k události, která zbourá všechny její jistoty, za něž tolik bojovala. Bude mít dost odvahy, aby se vydala jinou cestou? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309437/stastni-lide-maji-snadny-zivot-Zw0-309437.jpg 4.2158
Série:

Šťastní lidé (2.)

Originální název:

La vie est facile, ne t’inquiète pas

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (57)

Přidat komentář
Peslik
17. srpna

Čtu tu samá negativa a to mě docela mrzí. Proč? Vždyť nikdo nebyl nucen tuto knihu číst a nebo dočíst, když mu nesedla.
Já tuto knihu brala jako velmi příjemné čtení na jeden den, kdy vypnu, dám si kávu, nožky na stůl a moje myšlenky se mohou toulat spolu s hlavní postavou někde po pláži v Irsku. Že to bylo předvídatelné, smutné i veselé mi nevadilo. Byl to život.

Ildi
02. srpna

Názov knihy je pútavejší ako kniha samotná - nápad na príbeh je pekný ale napísaný až príliš jednoducho a veľmi predvídateľne. O niečo lepšie ako prvý diel. V každom prípade ide o nenáročné čítanie, ktoré neodporúčam pre náročnejšieho čitateľa.

minde
31. července

Trochu lepší, než první díl. Takové letní odpočinkové čtení.

knihovnička007
30. července

takové hodně odpočinkové čtení... Čekala jsem, že to dopadne, jak to dopadlo. Taková hezká pohádka... místy hodně smutná, ale takový je život :) půjčeno z knihovny-za což jsem ráda, protože tohle nejsou knihy, které bych musela číst znovu...
Vadilo mi, že hrdinové pořád chodí kouřit a sprostá slova mi k této knize hodně nesedly.
Upřímně-chápu, že si hrdinové zažili svoje a že trvalo, než se dali dohromady, ale takového chlapa bych okamžitě poslala do háje za to, jak se neuměl chovat. Krásný vztah s Abby a Jackem, ale čekala jsem ještě nějakou zmínku o jejich rodičích, to mne hodně mrzelo tento vztah...
Kniha opět na jedno odpoledne.
Jsem ráda, že i Diane našla své štěstí.

wiolca
27. červenceodpad!

Čtu hodně, ráda a téměř cokoliv. Ale tohle? Musím říct, že to byla ztráta času. Téma knížky, samotný příběh by mohl být fajn, ale to jak je knížka napsaná je děs. Proč jsem pořád musela číst "jdu si zakouřit, potřebuju cigáro, mám v ruce retko". Dialogy o ničem. Vlastně se to v dialog nikdy ani nerozvinulo. Slovní zásoba asi autorce chybí. Kdybych knížku nezačala číst s tím, že se mi hodí do výzvy, tak ji ani dočítat nebudu.

Jonna
25. července

Pro mne pokračování utrpení z prvního dílu - kniha o ničem. Zase si někdy koupím knihu na doporučení vydavatele... Ještě, že byla ve slevě!

kudrdlinka
23. července

Asi jako většině se mi tenhle díl líbil o dost víc než ten první. Mělo to spád, pořád se něco dělo a občas jsem byla tak dojatá, že mi slzy tekly, a to nejen na konci. Prostě prima čtení na léto.

lidunka1
17. července

Líbila se mi ještě víc než první díl. Nemohla jsem jí spát, než jsem ji přečetla. Když mě knížka chytne, tak se do ní vžiju tak, že se pak jen těžko vracím do reálného života.

kalinka99
29. června

Skvělá knížka od skvělé autorky, který píše rozhodně čtivě. Jsem ráda jak to nakonec dopadlo. Co by to byl za život bez pravé lásky.

Safienka
29. června

Necelé 4 hodiny a necelých 300 stran. Určitě lepší než první díl. Víc citovější, měla jsem pocit, že jsem si to víc užila a prostě to zhltla. Pěkně se to četlo a občas ukápla i ta slzička.

Majulinek
10. června

Rozhodně musím souhlasit, je lepší než první díl. Čte se to rozhodně samo, příběh dokáže chytnout za srdce. Úžasná oddechovka.

Pettinka
04. června

Ještě lepší než první díl!! První díl jsem nějak omylem koupila v knihkupectví, jen abych si něco koupila. Druhej díl jsem už koupit musela, abych věděla, jak to dopadne. A rozhodně jsem udělala dobře.
Krásný, romantický až dojemný příběh s kouskem hořkosti, ale i ta hořkost do života hold patří. Já jsem nadmíru spokojená a jen jen DOPORUČUJU! P. S. Jdu na další knihu od této spisovatelky!

cukrovka
02. června

Opět velmi čtivá kniha, která mě několikrát rozplakala. Diane našla znovu své místo v životě, postupně dává svůj život dohromady a nakonec se dočká i rodinného štěstí.

Chika
01. června

Pro mě neskutečně silná kniha. Těšila jsem se na ni. Hltala ji. Chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Ze začátku přišlo zklamání, že Diane není s tím, ke komu ve skutečnosti patří. Následně několik zvratů, kdy jsem prostě nedokázala tu knihu přestat číst. A šťastný konec. Kniha mě neskutečně vtáhla do celého toho příběhu. Chtělo se mi smát, chtělo se mi brečet.
Za mě super kniha, kterou doporučuji. Lehce lepší, než první díl, ale bez prvního dílu by to také nebylo ono.

Evik84
31. května

knížka se mi líbila víc než první díl, bylo tam několik zvratů, i několik docela smutných částí. Četla se dobře.

K4t13
16. května

Mně osobně se více líbil první díl, ale druhý díl oplývá zvraty a je napínavý, velmi dobře čitelný a až na tu občasnou přeslazenost taky moc krásný.

kamolka
01. května

Knihu jsem doslova zhltla za jeden den. Nebyla jsem schopná se od toho příběhu odtrhnout, děj mě prostě vtáhl a do poslední chvíle nepustil. Určitě budu od této autorky číst další její knihy (a to romány pro ženy moc nečtu), protože mě opravdu přesvědčila, že umí psát.

lalikpepa
01. května

O tolik lepší než první díl! Díky bohu, že ho paní autorka nakonec napsala:) skvěle se to četlo, Diane už mi nebyla tak protivná jako předtím, Olivier byl sympaťák a Ir Edward...to je má platonická láska:) Miluju Irsko a tak mě závěr knihy více než potěšil;) Pohodově čtení na jedno odpoledne.

JIVaJaH
26. dubna

Asi i proto, že mám ráda vůni kávy i knihy byl pro mě příběh, stejně jako první díl, lákadlem. Poutavý děj, čtenář "cítí" vše, co je popisováno, ať už je to již zmiňovaná káva nebo moře....
Doporučuji!

jessamine-rose
26. dubna

Druhý diel bol rovnako pútavý a krásny ako prvý diel. Páčilo sa mi ako Diane na sebe zapracovala a postupne sa vrátila do nového života. Tešila som sa z Olivera, no nejako som aj dúfala, že s Edwardom to len tak nevzdá/la. Prežívala som s ňou všetko od samého začiatku - bolesť, trápenie, depresie, plač, ale aj rastúci pokoj na duši, či lásku. Pri knihe som striedavo plakala a tešila sa. Doslova som aj miestami nedýchala a len som riadky hltala. A po jej dočítaní mi bolo ľúto, že to všetko končí... bol to krásny príbeh a preto za mňa osobne ju odporúčam všetkými desiatimi. Stojí za nejedno prečítanie...

Anie94
25. dubna

Tato kniha rozhodně byla lepší než předchozí díl. Byl to určitě mile strávený čas, trochu předvídatelná.

IrennCasman
18. dubna

Nemám slov. To byla naprostá krása. Příběh mě naprosto nadchl, stejně jako tomu bylo i v prvním díle. Opět jsem se ponořila do světa životem zlomené Diane. Každá řádka, každé další slovo mě nutilo číst dál a dál. Nebyla jsem schopna vnímat okolní svět a dění v něm. Vnímala jsem pouze své a Dianiny pocity. Neslyšela jsem volání ostatních, slyšela jsem pouze svůj pravidelných dech. Četla jsem a v hlavě jsem si slova přetvářela v němý film. Kniha mě naprosto pohltila. Nedokázala jsem odtrhnout oči. Nešlo přestat číst. Moc často se mi nestává, že bych z nějaké knihy byla takhle vedle. Takže prosím více takových knih. Protože šťastní lidé čtou a noří se do světa fantazie.

TheMelorry
17. dubna

Moc pěkné pokračování prvního dílu. Diana už je srovnána se svou životní situací a s novou vervou se pouští do podnikání a budování nového života. Z prvního dílu jsem byla nadšená, z tohohle druhého také, ale už trošku míň. Celkově se mi ale kniha velmi dobře četla a Dianě jsem fandila, ať se jí splní vše co chce. Za mě velmi povedená kniha...

teri1003
14. dubna

Jako 1. díl tak i tento stojí za přečtení. Určitě jsem nečetla tuhle knížku naposled. Nádherně navázala na svůj předchozí díl. Knížku určitě doporučuju. :)

zdenaR
06. dubna

Také se mi zdál druhý díl lepší.

Kingomolka
04. dubna

Skvělé pokračování :)

kuwu
04. dubna

První knížka u který jsem musel přestávat číst, abych se ve vlaku nerozbrečela jako malé dítě. Žádná jiná knížka mi nezpůsobila podobný pocity.

05sara12
02. dubna

Druhý díl se mi líbil více než první, což je určitě spojené i s již předem získanou sympatií k postavám. Opět oddechové čtení, jsem ráda, že kniha dopadne, tak jak má a zároveň, že nebude další díl, protože takhle je příběh hezky uzavřený, ale nepůsobí na mě nijak "přeslazeně".

zdenaR
21. března

Moc hezky se čte, určitě si přečtu i předchozí díl.

kika 13
20. března

Konec přirozeného smutku nespočívá v tom,že zapomeneme na toho,kdo už tady není,ale v tom,že ho dokážeme zařadit na správné místo dokončeného příběhu a plně se zapojíme do aktivní činnosti a věnujeme se plánům a tužbám,které dávají životu smysl.
Za mě druhý díl je lepší než první.