Šťastná kniha

Šťastná kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174761/bmid_stastna-kniha-174761.jpg 4 393 119

Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou. A zjistila jsem, že štěstí si nechci schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy.... celý text

Pro ženy Literatura česká Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Motto

Štastná kniha , 2013

zulanek
22.06.2014 4 z 5

Tak u této knihy jsem se opravdu bavila. Je to zrcadlo,ve kterém se musí vidět každá z nás,jsme si tak podobné a přece jsme každá jiná. Místy jsem měla dojem,že mě autorka musí znát osobně. Obdivovala jsem humor a nadsázku,s jakou se dívá na svůj život,uspěchaný,ale přece krásný. Hezké počtení na dovolenou.

katynais
11.06.2014 2 z 5

Docela vtipne čteni.

Danafantom
05.06.2014

Knížka je menšího formátu, tak jsem si ji vždycky šoupla do batůžku, když jsem někam šla. Třeba k zubaři. A tak zatím co si v čekárně lidi stěžovali, co je kde bolí, já chvíli pocukávala koutkama, ale dlouho jsem to nevydržela a začala se nahlas chechtat na celou zubárnu. :-D Zvláště první kapitoly jsou povedené. Ke konci jsem se už jen s pochopením usmívala, a tak jsem si Šťastnou knížku mohla zase začít číst na veřejnosti. :-)

Sarah01
14.05.2014 2 z 5

Mě knížka vůbec nezaujala, po asi 3 kapitolách jsem ji poslala dál. Možná proto, že tohle období už mám za sebou,a to nemyslím jen věk, ale i problémy a situace, ke kterým se autorka v knížce vrací. Zkrátka mi neměla co říct. A naštěstí i manžela mám z úplně jiného těsta.

kneslova
14.05.2014 5 z 5

Tato kniha je prostě pohodové čtení a název obsahu odpovídá, proto trochu přidám a dám 5 hvězdiček.

magnolia
02.05.2014 4 z 5

Velmi vtipné a povzbuzující čtení pro ženy. Podobných knížek-blogů je mnoho, ale tato je mi mnoha popisovanými situacemi, osobně hodně blízká. Příhody, myšlenky i vtipné postřehy mě bavily tak, že se nedalo knížku odložit. Dokonce se mi místy vnucovalo srovnání s nedostižnou Betty McDonaldovou, což se mi stává málokdy. Občas se něco opakovalo nebo jsem byla "jinde", ale celkově mě čtení příjemně překvapilo a potěšilo svojí milou otevřeností, skromnou moudrostí a nenuceným humorem. (Původně jsem ji chtěla darovat, ale nechám si ji - už jen kvůli tomu "chce eště" na s.72, se k ní možná budu vracet).

Dáma s hrnstjm
21.04.2014 4 z 5

Jsem ráda, že jsem na tuto knihu narazila, dobře jsem se pobavila a navíc jsem byla tak nějak celkově povzbuzena, že v tom nejsem sama. Nemůžu sice říct, že by mi autorka mluvila přímo z duše, na to jsme asi moc odlišné, ale místy jsme se až nečekaně shodly, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu. Autorka má co sdělit a dokáže to udělat čtivou, zábavnou a přirozenou formou.

Neri
13.04.2014 5 z 5

Úžasná kniha ! Jako bych četla o svých pocitech , o svých obavách, o svých trapasech, je hezké, jak my ženy uvažujeme často stejně a dějí se nám stejné věci. A ještě hezčí je, že o tom někdo dokáže napsat tak vtipně a s takovým nadhledem, jako se to podařilo autorce ( a daří se jí to i v jejím blogu ). Až budu mít zase jednou pocit, že nezvládám své děti, manžela, práci, svůj všední život, otevřu si Šťastnou knihu a bude mi hned lépe.

Vercik
10.04.2014 5 z 5

Kniha je super, krásně se četla, není až moc dlouhá. Asi každý z nás se v ní najde. Historky ze života jsou humorně napsané s dávkou sarkasmu. Možná, že ne úplně každému sedne, ale za mně: já jí doporučuji všem, stojí za přečtení.

ninusshka
19.03.2014 3 z 5

Pri citani tejto knihy som sa vela nasmiala, dokonca mi parkrat tiekli az slzy od smiechu. O to viac ma preto zarazilo, ked v knizke autorka popisuje jej manzela a ich vztah. Vobec som nepochopila ako zena s takym nadhladom (aspon na mna tak autorka zo zaciatku tejto knihy posobila), humurom, inteligenciou a dalsimi superlativami, moze mat takeho chlapa. Ale co som nepochopila este viac, bolo to, ako tomu autorka vobec nepriklada nejaku vahu, jednoducho to popisuje ako by to bolo normalne zit v takom "vztahu". Musim sa priznat, ze moja pociatocna mienka o autorke tak dost klesla, a ku koncu knihy som uz akukolvek zmienku o jej manzelovi len "pretrpela". Konecny dojem z knihy su zmiesane pocity.

Balrog
25.02.2014 3 z 5

Šťastná kniha? Nejdříve jsem chtěla napsat něco v tom smyslu, jak může takovou knihu napsat redaktorka Elle – časopisu, který činí ženy především nešťastnými. Při čtení mě však doslova šokovala úplně jiná věc – disfunkční vztah autorky a jejího manžela. Popisování jeho málomluvnosti, sklonu ke kritizování domácnosti, manželky a všeho ostatního, neschopnosti přiložit ruku k dílu, trávení času v hospodě mi úplně nahánělo husí kůži. To si autorka nikdy neuvědomila, že s manželem vůbec nemají hezký vztah? Pokud ne, tak by si měla rychle uvědomit, že ke štěstí jí chybí akorát manželská poradna, případně rozvod. Strašně mě štve, že svou prezentací jakoby ukazovala světu, že takhle žít je normální, můžeme při tom být šťastní a ještě si z toho dělat srandu. Prosím všechny, aby si uvědomili, že takhle vztah/manželství nevypadá, a pokud žijí v podobném partnerském vztahu jako autorka, je to velký problém a měli by ho řešit, ne se s tím smířit a hledat v tom vtipnou stránku.

honajz
23.02.2014 5 z 5

Protože jsem nedávno dočetl pokus o podobný žánr (Deník muže ve středních letech), o to více oceňuji autorčin nadhled, sebeironii, smysl pro detail i pro všední problémy i „problémy“. V mnohém se u povídek najde i chlap, případně mu některé povídky, vlastně spíše eseje, otevřou pohled na to, jak nějakou věc vidí žena. K tomu skutečně vtipný jazyk, skoro žádné pravopisné chyby, zkrátka šťastná kniha, která příjemně pohladí a potěší, a člověk zjistí, že s podobnými úvahami není sám.

bookcase
05.02.2014 5 z 5

Jako by to bylo z mého života. Doporučuju nejen knihu, ale i blog.

kika 13
29.01.2014 3 z 5

V něčem mě to inspirovalo,ale jinak jsem jsem asi čekala něco jiného.

princesse
03.01.2014 4 z 5

Docela čtivá kniha o "obyčejném" životě. Místy jsem četla mezi řádky, ale dá se to zvládnout. Čekala jsem trochu poutavější čtení, ale jako oddechovka na dovolenou určitě neurazí.

sima.p
30.12.2013 5 z 5

úžasná knížka, jako by autorka psala o mém životě.

Brabikate
01.12.2013 5 z 5

Příjemná kniha, u které si uvědomíte, že jestli chcete být šťastní, musíte začít hledat v sobě, podobně jako autorka. Strašně mě překvapilo, jak moc mi je Barbora Šťastná vlastně podobná, jen se jí nad vším daří držet úžasný nadhled, kterého já zatím nejsem úplně schopná. Snad tedy jednou... :) Podrobnější zhodnocení knihy si můžete přečíst v mé recenzi: http://brabikate.blogspot.cz/2013/11/stastna-kniha-vas-utesi.html

Ankavi
23.11.2013 5 z 5

Autorka je podobný ročník narození jako já, snad právě proto mně připadalo, že některá napsaná slova mně bere z úst. Chvílemi jsem měla pocit, že se mnou chodila do školy nebo že bydlí s námi doma :-) Její pohodové líčení rodinného života, všedních dnů, je bez obalu a bez příkras, ale zároveň v milé a laskavé podobě. Kniha své čtenářky a čtenáře pohladí na duši. Ráda dávám pět hvězd.

Peace
03.11.2013 5 z 5

Knížka o všedních, běžných věcech, která i přesto (či právě proto) pro mě byla nevšedním zážitkem :o)

ze života štěstí

Barbora Šťastná