Šťastná kniha

Šťastná kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174761/bmid_stastna-kniha-174761.jpg 4 393 119

Taky vás někdy napadlo, že byste chtěli změnit svůj život? Odjet meditovat do Indie? Chovat bio ovce na Šumavě? Zachraňovat děti v Africe? Pracovat v baru na středomořské pláži? Taky mě to napadlo, ale, upřímně řečeno... nechtělo se mi. Místo toho jsem vyzkoušela různé způsoby, jak být šťastnější, a přitom si nechat svůj život takový, jaký je: s manželem a dvěma dětmi, s bytem na hypotéku a normální pracovní dobou. A zjistila jsem, že štěstí si nechci schovávat na Vánoce, na dovolenou nebo na někdy jindy.... celý text

Pro ženy Literatura česká Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Motto

Štastná kniha , 2013

Anna 13
06.01.2018 5 z 5

Druhá kniha od autorky a... stejně skvělá, zábavná, neúnavná, vtipná, sarkastická i ironická. Pohladí po duši, dodá tolik nezbytný optimismus a úsměv na tváři... Autorka píše o obyčejných věcech, které zažívá téměř každá žena v téhle zemi a její povídání si na nic nehraje. Spíš motivuje a baví. Nic ale nevnucuje a nepodsouvá nic nemožného nebo zaručeně správného. Přiznává se ke svých chybám a úletům a svůj život popisuje jakoby z nadhledu a vy její trefné vyprávění nemůžete pustit z ruky ani z hlavy.
Její knihy prostě mají šmrnc. A já se nemohu dočkat, až se v knihovně uvolní třetí kniha, kterou jsem od ní ještě nečetla. A pak budu doufat, že Barbora Šťastná bude psát dál, aby mi bylo zase tak skvěle, jako mi při čtení jejích knížek vždycky je...

Povinná četba pro nedělní večery a pondělní rána... :)

Jana283
25.10.2017 4 z 5

Štěstí jako životní program? Je to moc nebo málo? V každém případě stojí za přečtení a za připomenutí, jakou cenu mají v našem životě obyčejné radosti všedního dne.

REBELKAAAAAA
19.09.2017 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Ze začátku mě pobavila, druh humoru který můžu. Humor ze života, vtipně podané. Autorka je mi velmi sympatická, píše ze života, praktické věci a celkově rozhled co se dovíte ze života a čemu Vás život naučí. Viz hlavně je to o tom, jak se v denním stereotypu všímat šťastných momentů, jak si víc život vychutnávat a jak nacházet v každém dni to krásné.

Etelea
15.09.2017 4 z 5

"Tohle je moc fajn knížka a vůbec není blbá," řekla mi knihovnice, když jsem si ji vybrala k vypůjčení.
Vůbec nevím, co mě k ní táhlo. Nenačetla jsem si předem žádnou recenzi, nedoporučil mi ji žádný kamarád...prostě jsem ji uviděla v regálu a už jsem ji měla v ruce.
Opravdu není blbá. Moc hezky se čte, pobaví, v určitých pasážích jsem se i já poznala. Kdo chce oddechovku do čekárny k doktorovi, do MHD nebo večer do postele, ať zkusí Barboru Šťastnou.

Safienka
11.04.2017 3 z 5

Nejdřív jsem si přečetla nadpisy kapitol a usoudila, že ta ženská je celá já...pustila jsem se tedy do čtení a v něčem se našla....přesto jsem čekala něco jiného. Je tam hodně o tom, co dělá autorku šťastnou, ale taky spoustu o jejím životě ve srovnání se statistikami. Spoustu rad a poznatků...nemám pocit, že bych po přečtení lítala, ale pěkné to bylo :-)

Audrina
16.02.2017 4 z 5

Nic extra jsem od knihy nečekala a možná i proto jsem byla příjemně překvapená. Na rozdíl od jiných sloupkových knížek českých autorů je tato napsaná opravdu skvělým stylem humoru, který mi je velice blízký. A i když nemám ani děti, a a ni manžela, u některých pasáží jsem se opravdu nasmála a nechtělo se mi věřit, jak moc se s nimi ztotožňuji.
Pokud chcete sáhnout po nějaké krátké oddechovce, Šťastná kniha je určitě skvělou volbou

playada
09.02.2017 5 z 5

moc hezké. zasmála jsem se i dojala.

jana277
15.01.2017 5 z 5

Môj výtlačok prešiel mnohými rukami - v drvivej väčšine s pozitívnym ohlasom. Pre mňa príjemná oddychovka s humorom, úprimnosťou, nadhľadom.

MamaLet
12.01.2017 4 z 5

Ideální oddechovka,
některé kapitoly mi byly bližší, jiné se "louskaly" obtížněji, ale najde si zde každý tu "aktuální" pro sebe.

Ali88
09.12.2016 5 z 5

Skvělá lehká četba na nedělní odpoledne! :)

pecka02
31.10.2016 2 z 5

Jako blog dobré, jako kniha horší. Spousta věcí se v jednotlivých kapitolách opakuje (kolikrát vlastně ty děti měly vši?) a na můj vkus zde bylo až moc různých statistik, výzkumů a pokusů, které ani nebyly prováděny u nás. Je to poměrně čtivé a jednotlivé kapitoly na sebe nijak nenavazují, takže sem tam přečíst jednu, může být docela v pohodě. Mrzí mě, že dávám tak nízké hodnocení, protože autorku jako blogerku mám ráda. Možná časem dám šanci i její druhé knížce, třeba to bude lepší.

tereza2190
16.09.2016

Tato knížka by mohla sloužit jako studijní materiál pro psychology/psychiatry. Na nácvik diagnostiky ideální... Je to hrozný to takhle říct, ale prostě mi to tak bohužel připadá.

Dadula118
19.07.2016

příjemná oddychovka,v některých kapitolách jsem se nacházela.Záleží v kterém věku tohle čtete,já sama po čtyrycítce,určitě některé autorčiny postřehy jsou mě dost blízké.

Edeltruda
07.07.2016 3 z 5

Postřehy Barbory Šťastné mám raději formou blogu. Jsou to taková milá chytrá pozvolna dávkovaná povzbuzení do všedního dne. Akumulováním do jedné knihy jakoby pro mě ztratila své kouzlo. Jako bych si raději vychutnávala každý den/týden jeden bonbon než snědla celou bonboniéru najednou. Podobné pocity mám i z knižního vydání dalších blogu: Kafe a cigárka.

Radka13
03.07.2016

Kniha nemá děj. Při čekání kdekoliv je dobra.

sweettest
27.06.2016 3 z 5

Pro mě je kniha příkladem přehnaného očekávání, po kterém přišlo zklamání. Ale dočetla jsem :-) A věřím, že mamince nebo i několika kamarádkám by se mohlo líbit... takže pošlu dál.

popeluška
27.06.2016 5 z 5

Kniha se moc krásně četla......člověk se v ní může i najít:-) určitě se k ní ráda zase vrátím .-)

ivousekk
19.05.2016 4 z 5

Příjemné, oddychové, ze života. Podle mě se v tom mnoho z nás najde. A taky ideální na zpříjemnění cesty do práce/ z práce.

Coucouha
14.03.2016 2 z 5

Super oddechovka a fajn knížka. Určitě nikoho nezklame ;) Ideální na páteční večery ve vaně plné pěny :)

Petrunie
07.03.2016 3 z 5