Stačí jen chtít

Stačí jen chtít https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331331/bmid_staci-jen-chtit-M9U-331331.jpg 4 418 100

Městem Nottawa se jako lavina šíří nový fenomén. Sociální síť s názvem NEED nabízí svým uživatelům vše, co chtějí mít. Chceš nový iPhone nebo lístky na koncert se vstupem do zákulisí? Výměnou za drobný úkol ti NEED tvé přání splní. Kaylee Dunhamová ví, co chce. Potřebuje získat novou ledvinu pro nemocného bratra. Nevěří, že by jí nějaká sociální síť mohla pomoci, ale rozhodne se, že to zkusí. Až po té, co zadá svůj požadavek, si uvědomuje, jak vysokou cenu bude muset zaplatit. Úkoly, které síť za splnění jednotlivých přání vyžaduje, totiž s přibývajícím počtem uživatelů nabírají na nebezpečnosti. Dokáže Kaylee odhalit, kdo NEED stvořil, a zastavit ho dřív, než zničí celé město? Dokonalý thriller od autorky bestsellerové série Univerzita Výjimečných.... celý text

Thrillery Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Need , 2015

Aprilek
14.03.2020 5 z 5

Napínavé

Borufka_9
26.01.2020 3 z 5

Nebylo to špatné. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, i když měla být asi vykreslená jako správňačka. Celý koncept byl originální, reflektující dnešní dobu a rizika sociálních sítí, pěkná sonda, kam až jsou mladí lidé schopni zajít, aby získali, co chtějí a to všechno anonymně. Jen to bylo takové nemastné neslané no...

rajcatko
28.12.2019 1 z 5

OBSAHUJE SPOILER!
Jak už bylo řečeno, kniha mi silně připomíná příběh EREBOS od U.Poznanski. Když budu tento fakt ignorovat, vidím celkem zajímavý příběh. Jenže tím to končí. Nevím, něco tomu chybí. Je to dobře napsaný, čtivý, smysluplný. Tak co se děje? Asi to, že hlavní hrdinka se nijak nevyvíjí. Je stále tak čestná a nesobecká a jak se zdá, je jediná, z celé školy. Hrdinství Bryana nedokážu dostatečně ocenit, neboť nedostal tolik prostoru, kolik je k takovému uznání potřeba. A celé vyústění problému? Příliš rychle zametené pod koberec. Ve finále je úplně jedno, že pár studentů natáhlo brka ( u některých ani nevíme, jak a proč vlastně). Celé město si nejspíš sedí na vedení, že se vše uzavřelo jako pár nešťastných náhod. Prostě mi to přijde absurdní. A co je nejhorší, bylo mi vlastně během čtení víc a víc jedno, jak to dopadne, chtěla jsem to prostě jen dočíst.

Shaxx
01.11.2019 3 z 5

Nemůžu se ubránit srovnání s knihou The Game. Stačí jen chtít má jednu věc navíc - nesympatickou hlavní hrdinku. Mimochodem jak byste reagovali, kdyby za vámi přišla spolužačka s prosbou, abyste se nechali otestovat jako dárce ledviny pro jejího bratra? Eh. Kniha se snaží dosáhnout kvalit jako The Game, ale bohužel marně. Postavy nejsou nijak zvlášť dobře vykreslené. Veškeré drama je vynucené a brutalitou se snaží dát najevo ,,Hele, já nejsem ya kniha, ale bjutální thriller - akorát se středoškolákama!"..
Potenciál by tu byl, ale za 267 stránek se toho moc stihnout nedá. Každopádně - obálka má moc pěkné zpracování, včetně reliéfního popisku CHTÍT - hezký kousek do knihovny :)

ivousekk
19.10.2019 5 z 5

Vynikajici. Naprosto skvele jsem se bavila. Pribeh ma napad, ma spad, ma napeti. Neslo se odtrhnout a predvidatelnost taky nebyla moc vysoka. Doporucuji

Prince_of_book
26.09.2019 4 z 5

Občas je potřeba vzít do ruky i nějakou knihu „mimo“ váš typický čtecí repertoár. U mě to byla tato kniha, po Kronových dětech jsem potřeboval nějakou oddechovku, u které by se nemuselo až tolik přemýšlet a do oka mi padla právě tato.

Kniha je příjemným oddechem s až překvapivě zajímavým příběhem. Přeci jen, kdo z nás si někdy nepředstavoval, jaké by to bylo, kdybychom si mohli přát cokoliv a to přesně nám kniha prostřednictvím NEEDu ukazuje. Ukazuje nám také, jak by to nejspíš dopadlo a kam až by nás naše lidská chamtivost dohnala a to v zajímavém obalu a příběhu dívky, jež netouží po ničem jiném, než zachránit svého bratra.

I když by se pár chybiček našlo jak v příběhu tak částečně v reálnosti tohoto příběhu. Kniha ale splnila přesně to, co jsem od ní očekával a proto jí dávám hodnocení 8/10.

applause
01.09.2019 5 z 5

Tahle kniha mě hodně překvapila. Ze začatku mi trvalo, než jsem se orientovala v jednotlivých jménech a souvislostech, ale nakonec z toho byl propracovaný a poutavý trhák z mnoha nečekanými zvraty. Bohužel v knize bylo pár překlepů, což ani nebyl takový problém, ale občas mi vadila neuvedená přímá řeč u výpovědi jednotlivých hrdinou. Do konce knihy jsem nečekala, jak to dopadne a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Doporučuji.

Kexina
23.07.2019 3 z 5

Nápad dobrý, i se závěrečným odůvodněním (i když mohlo být v jiném podání). Je ale poznat, že kniha patří do YA kategorie. Často jsou zápletky nerealistické a přetažené. Postavy jsou toporné, hlavní hrdinka si libuje v nekonečném kolečku sebelítosti, dospělé postavy příběhu jsou jen panáci, kteří za celou dobu nevyvinou sebemenší aktivitu, ničeho si nevšimnou, nic jim není podezřelé.
Příběh se ale odehrává svižným tempem a přečtení rozhodně nelituji. Ovšem laťku zvanou Erebos kniha zdolat nemůže.

NymphMaeve
05.07.2019 4 z 5

Čtivá kniha hned od začátku, zároveň ale také podobná knize Erebos od Ursuly Poznanski. Zde je ale vše v mnohem rychlejším spádu a navíc krvelačnějším stylu. Docela dobře umím odhadnout vývoj děje a zde se mi to dařilo docela dobře, avšak jen do rozuzlení, protože to mi opravdu vzalo vítr z plachet. Bylo to obrovské překvapení, že jsem se přistihla s otevřenou pusou. Vysvětlení pak také dostačující, i když události na závěru jsou opravdu "hustý". Moc se mi příběh líbil, krásně napsané, velmi poutavé a napínavé. Děj eskaluje postupně, nudit se nebudete. Poselství, které obsahuje, je vynikající bonus.

Romča11
01.07.2019 4 z 5

Má šťastná ruka na knížky se opět vrátila, protože tohle byla pecka!
Tahle knížka je skvěle napsaná. Příběh je vyprávěn z pohledu Kaylee a pár dalších uživatelů NEEDu. Příběh je neprůhledný - do konce knížky jsem neměla tušení, kdo za tím vším stojí. Navíc je knížka napínavá, prostě potřebujete číst dál s vědět jak to skončí. Dál taky ukazuje na problém sociálních sítí, jejich anonymitu a pocit moci pod rouškou anonymity, na to, že osobní data jsou cennější než nový mobil. Nikdy nic není zadarmo.

Lily-fairy
09.06.2019 3 z 5

Fajn oddechovka na jeden večer, neurazí, nezklame

Cometka
30.05.2019 5 z 5

Stačí jen chtít - hm, marně premyslim, co napsat. Knizka je super, tema je super a konec byl taky super. Vytvorit socialni sit NEED je dobrej napad na pruzkum trhu toho, jak zbytecne nekdy nase prani byvaji a co jsme ochotni pro ne udelat.. ci neudelat.. za me 5*/5*

andrejci
31.03.2019 5 z 5

Hodně čtivá knížka která mě hodně zasáhla svým dějem a tématem. Představa, že někdo je schopen tohle udělat jenom proto, že mu to někdo poručil je děsivá. Postavy jsou realistické a byli mi sympatické. Ten konec bych trošku poopravila. Moc se mi líbí, že se kniha zaměřuje na současnost. Určitě doporučuji

PetraBery
30.03.2019 4 z 5

Nová sociální síť NEED nabízí studentům střední školy splnění jejich přání. Keylee si přeje ledvinu pro svého nemocného bratra. Jenže nic není zadarmo a kam až jsou lidé ochotni zajít, je někdy až neuvěřitelné. Výborně napsaný příběh, střídající se postavy mi nevadily. Určitá podobnost s knihou Erebos je, nicméně můj zážitek ze čtení to nezkazilo. Dle mého potěší nejen mládež.

Nikarina
22.02.2019 4 z 5

Knihu jsem rozečetla ve vlaku a v noci jsem ji dočetla. Natolik mě vtáhla do děje, že když mi pak v nejnapínavějším okamžiku zazvonil mobil, pořádně jsem se vyděsila!
Konceptem mi trochu připomíná film Nerve: Hra o život, ale toto bylo rozhodně lepší.
Pokaždé jsem si říkala, že do takového extrému snad už některé postavy nemohou zajít, ale je očividné, že když vás žene strach, nemáte hranice.
Po dlouhé době super čtení!
PS: líbila se i knihovnici, která mi ji byla hledat :)

czokies
15.02.2019 5 z 5

Knizka je skvela! Je ctiva, vypravena z uhlu pohledu Kaylee a nekolika spoluzaku, je tam suprove popsana psychologie a vyvoj postav. A co je hlavni: pribeh a zapletka jsou celkem uveritelne. Umim si predstavit, ze kdyby takova sit skutecne existovala, na moji stredni by se to urco chytlo (nerikam, ze bych odolala).
Kdo stoji za NEEDem a proc to dela? A jakou roli v tom hraji jednotlive postavy? Cteni jsem si strasne uzila a doporucuju, knizka ma atmosferu!

MirijamFrankl
08.11.2018 4 z 5

Určitě čtivý thriller s napinavou zápletkou a realistickými postavami, který stojí za přečtení, ačkoliv jsem čekala trochu elegantnější konec.

stepka333
03.11.2018 5 z 5

Musím říct že autorka zase nezklamala! Knihu jsem přečetla za dva dny, a ani jsem si to neuvědomila. Tuhle knížku 100% doporučuju :D

NalinnMane
19.09.2018 5 z 5

Kniha byla napsaná krásně! Děj se kapitolu po kapitole stupňoval až dospěl k úplnému vyvrcholení. No prostě naprostá paráda. A samozřejmě když se to všechno v druhé polovině knihy začalo dávat dohromady, absolutně jsem se nemohla odtrhnout. byla to pro mě první kniha tohoto žánru a myslím že budu rozhodně potřebovat další :D

haaabi
28.08.2018 5 z 5

Zhltla jsem to stejně, jako jsem v pubertě hltala Stopy hrůzy. Připomínal mi je jak styl psaní, tak napínavé konce kapilot, které nutí číst dál a dál.