Neuromancer

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sprawl, kniha 1. Román desetiletí, oceněn Nebulou a Hugem. Dnes již kultovní kniha příznivců kyberpunku. Jedinečná možnost seznámit se se stěžejním dílem kyberpunku v perfektní podobě, kdy můžete vychutnat brilantnost a bohatost Gibsonova jazyka. Ústřední postavou románu je Case, computerový zloděj, který vstupuje do celosvětové sítě počítačů a manipuluje s uloženými daty. Příběh sleduje snahu dvou mocných programů umělé inteligence o nelegální spojení do jednoho celku, schopného rozluštit poselství mimozemské civilizace. Mistrovských děl science fiction je hodně, ale Neuromancer je jen jeden....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11288/neuromancer-11288.jpg 4341
Série:

Sprawl (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)
Orig. název:

Neuromancer (1984)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (56)

Kniha Neuromancer

Přidat komentář
Xiucutil
09. ledna

Základ cyberpunku. Pro mě stále nepřekonané dílo. Nemohu pochopit jak je možné, že autor začátkem 80. let napíše takovou knihu.

livius9028
06.09.2018

Bible cyberpunku... Víc není nutno psát.

SalvorHardin
29.08.2018

Základné dielo kyberpunku, kultový román z osemdesiatych rokov 20.stor., ktorý priviedol sci-fi a literatúru do doby počítačov, internetu, virtuálnej reality a umelej inteligencie. Svet blízkej budúcnosti, v ktorom má nebo farbu televízie prepnutej na prázdny kanál. Znečistené vody. Zasvinené ovzdušie. Svetlo neónov, hologramov a bilbordov epilepticky trblieta skrz smogový opar. Všetko je spolu prepojené. Mesto vedľa mesta. Globálny vriaci kotol. Pretechnizovaný labyrint. Gigantické korporácie súperiace o moc, vplyv a informácie v celosvetovom blázinci. Pochmúrna a tragikomická vízia vývoja ľudstva, ktoré sa hmýri v mrakodrapovom mravenisku, na ktoré padá kyslý dážď. Svet transhumanity – v ktorom ľudia využívajú moderné technológie na to, aby zlepšovali svoje telá a myseľ. Čo je človek? To, čo dokáže zo seba spraviť. Doslova. Román o hackeroch, sexy zlodejkách, tajuplných organizáciách a umelej inteligencii, ktorá sa snaží osamostatniť. Šialená jazda, nezabudnuteľný zážitok, jedna z najoriginálnejších vízií osemdesiatych rokov a kniha, ktorá inšpirovala ľudí po celom svete a dnes predstavuje nielen neodeliteľnú súčasť sci-fi a literatúry, ale aj modernej popkultúry.

mira1176
30.03.2018

Spousta zajímavých nápadů ale často nesrozumitelné. Od čtvrtiny knihy jsem se každou chvilku ztrácel.Možná to byl záměr a nebo to bylo opravdu špatným překladem jak tu jiní píšou.To nemohu posoudit.

Toffee
03.03.2018

Super. Výborná atmosféra, na konci i trochu napětí. Nebudu zastírat, že jsem se ve všech těch realitách skoro pořád ztrácela a u spousty pojmů jsem netušila, jak si je představit, ale nestresovala jsem se tím. Jen by mě zajímalo, jestli autor světu, který stvořil, rozuměl.

Nomia
27.02.2018

Tolik opěvované - základní kámen kyberpunku plus stovky dalších superlativů a mě to nechytlo. Nevím, jestli jsem při čtení nedávala dostatečně pozor, nebo jestli mě prostě minulo kouzlo toho světa, ale po dočtení se u mě nedostavil kýžený wow efekt.
Pro mě je Neuromancer sice velmi originální, technologiemi nabitá, ale nepříliš čtivá chaotická záležitost, bez špetky sympatii vůči komukoliv. Tři hvězdy, ale spíš za originalitu. Někdy to prostě neladí.

Jacck
25.02.2018

Neuromancer je stežejní dílo kyberpunku a časem získal kultovní status. Je zajímavé, jak svěže dílo působí i dnes, přestože bylo napsáno v roce 1984 a zabývalo se technologiemi, které tenkrát byly v plenkách (internet). Samotné slovo cyberprostor pochází tuším z této knihy. Stejně tak kniha předpovídá nástup globalizace, nadvládu mocných korporací, rozvoj umělé inteligence, kyberimplantáty, virtuální reality, orbitální stanice ovládané umělými inteligencemi atd. Popis kriminálních slumů Tokya taky nemá chybu, neony z 80. let, všudypřítomné drogy, virtuální reality...
Po přečtení komentářů níže a stížností na překlady jsem knihu četl anglicky a chápu, že přeložit něco takového je dost těžké - spousta novotvarů, používání slangu atd. Obtížné je taky sledovat přeskakování děje a tendenci autora nevysvětlovat nové technologie nebo pojmy, prostě je na čtenáří, aby si sám dovodil, o co se jedná.

Kultovní je už první věta, kerou neuromancer začíná: "The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel...."

zvejkal
12.02.2018

Ten pocit, ked prevratite stranu a ste strateni ... :)
Ano, Gibson sa s citatelom nemazna, proste ber, alebo nechaj tak.