Správní právo - Obecná část

Správní právo - Obecná část https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316533/bmid_spravni-pravo-obecna-cast-2-vydani-93D-316533.jpg 4 8 2

Jde o druhé, doplněné a rozšířené vydání úspěšné učebnice Správní právo - obecná část, která svým obsahem a terminologií položila nový teoretický základ oboru správního práva a stala se oblíbenou pro svoji přehlednost a systematiku jak mezi studenty, tak mezi odborníky z právní praxe. Nové vydání učebnice přivítají jistě všichni, kdo se o tento obor zajímají. Oproti prvnímu vydání je druhé rozšířeno o podrobnější partie týkající se nařízení a dalších obdobných aktů veřejné správy, o přehled právního vývoje v této oblasti a tabulkové přílohy.... celý text

veronika4001
22.10.2020 5 z 5

Tento výtisk již dávno není aktuální. Píší se stále nové a nové učebnice správního práva, mající přízvisko "Obecná část" a skripta vydaná v minulém roce jsou už překonána. Neustále zjišťuji, že obecná část správního práva obnáší vše, co již průkopníci správního práva vybádali, zjistili, teoretickými i praktickými dovednostmi a zkušenostmi podložili. Neustále se opakuje to, co je již dlouhou dobu známo. Jistě, není to monografie, ale přece jen se domnívám, že by autorský kolektiv mohl přijít ke studentům s něčím novým, něčím, co by obecná část zahrnovala a přesto by to ještě nebylo tolik známé. Jde o novost. Už několik desítek let se neustále opakuje, a to dokonce ve stejném pořadí, stejná materie. Novost a přesto hluboká probádanost. To mi v současných učebnicích správního práva chybí. Přesto dávám plné bodové hodnocení, protože učebnice do správního práva od C. H. Beck jsou tradicí.

Carrissa
12.02.2014 3 z 5

Vzhledem ke složitosti správního práva je napsaná poměrně dobře. Je určená pro studenty, tak má snahu všechno pořádně vysvětlit. Hodně užitečné je psaní důležitých pojmů kurzívou, text pak není jednolitý a snadněji se v něm orientuje. Obsahuje zbytečně moc historie, občas se zacyklí v kruhové definici. Je hodně znát, že se na učebnici podílelo více autorů, některé kapitoly jsou pro studenty opravdu přínosné, jiné jsou trochu zbytečně nebo ne úplně srozumitelné. Co mi opravdu nevyhovovalo, to byl rejstřík. Našla jsem tam max. polovinu hesel, což není úplně uživatelsky komfortní.

právo učebnice vysokých škol, skripta správní právo

Dušan Hendrych
česká, 1927 - 2021