Spratek

Spratek https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191334/spratek-qWE-191334.png 5 889 206

Sheila série

Kniha představuje skutečný příběh šestileté Sheily, která se dostane do speciální třídy pro děti s poruchami chování. Její učitelkou a zároveň prvním člověkem, který jí projeví lásku, je Torey Hayden. Ta po čase zjistí, že dívka má nadprůměrnou inteligenci, je učenlivá a dřímá v ní skrytý génius. Kniha je pozitivním svědectvím o síle pedagogických a terapeutických prostředků, a pedagoga představuje jako přítele, který neváhá pro dítě překonávat různé těžkosi.... celý text

Literatura světová Povídky Romány
Vydáno: , Portál

One Child , 1980

l1l1lele
18.02.2012 5 z 5

Je až neuvěřitelné jak se tato kniha čte sama, pomalu jedním dechem. Na jednu stranu zůstává rozum stát nad příběhem, který nahání husí kůži. Na druhou stranu vidím člověka, kterému záleží na druhých lidech a je ochotný bojovat za něco, co ostatní lidé rovnou odsoudí.

Enolain
09.12.2011 5 z 5

Úžasné, úžasné no prostě vážně uzasna knížka. Prvni knizka na takove tema a uplne me vtahla. Ctete a nahle jste na konci a ani nevíte jak. Urcite přečtu dalsi knížky od autorky. Bez sebemenšícho zavahani doporučuji.

asam
14.10.2011 5 z 5

Na každé větší škole by měl pracovat speciální pedagog, protože dětí s poruchou chování a učení je stále hodně. Bohužel na to naše školství nemá prostředky. Spisovatelka jasně ukázala / a ten příběh je pravdivý/ jak složitá je duše dítěte a jak stačí málo aby se vše pokazilo, nebo naopak zlepšilo.

jacktenrek
18.08.2011 5 z 5

Ano tato kniha je jedna s těch TOP co jsem poslouchal ... zanechalo to ve mě velmi hluboký pocitový zážitek dětského traumatu a navíc perfektně přednesené od Simony Babčákové...

kedalch
04.05.2011 5 z 5

Ačkoliv tento druh příběhů nevyhledávám, tak tuhle knížku jsem "skous v kuse", lépe řečeno overnight. Poslouchal jsem ji ve skvělém podání Simony Babčákové, onoho času servírky -U jezevce :-) Děsivé vyprávění o malé zanedbané a zneužívané holčičce Sheile, kterou se její nová učitelka Torey pokouší zbavit hrůzy z okolního světa a přivést zpět k lidem, mi nedovolilo zavřít oko před koncem knihy. Autorka i Simona Babčáková mají za to u mě plný počet hvězdiček

mumin63
21.02.2011 5 z 5

člověku se až tají dech, co některé děti musí zažívat ve svém kratičkém životě - tahle autorka to prostě umí