Válka s mloky

Koupit

Autor ve svém slavném románu popisuje nezadržitelnou invazi nepřátelské síly, která byla zpočátku bezvýznamná, ba směšná. Zároveň však upozorňuje na skutečnost, že demokratické síly ji ve svém důsledku podporovaly a tím pádem se spolupodílely na svém zničení. Touto kritikou postihuje především politické, průmyslové a obchodní kruhy. Ve smírné ukončení už nedokáže věřit – spoléhá na to, že se „mloci\" postaví jedni proti druhým a vzájemně se vyhubí. Čapek dokázal své poselství vyjádřit s nenapodobitelným vtipem, ironií a postřehem pro detail. Díky tomu je Válka s mloky i po více než šedesáti letech jeden z jeho nejčtivějších románů a právem patří do literárního odkazu dvacátého století. Nové vydání je kvalitně provedená kniha, která nesmí chybět v žádné knihovně. V knize uvedeno chybné ISBN 80-86201-39-2...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/160/valka-s-mloky-6Zv-160.jpg 4.32821
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno · Millennium Publishing

Kniha Válka s mloky

Asterixxka

Moje nejoblíbenější kniha ze všech! Čekám dlouho, najde-li se nějaký konkurent, ale zatím stále drží prvenství a asi ještě dlouho bude.

baacinka

Čapkova tvorba je zvláštní. Zcela přesně pojmenovává cesty, kterými se lidé té či oné doby řítí do té či oné záhuby, a přitom je geniálně originální. Člověk to čte a říká si: "sakra, vždyť on má pravdu a běhá mu mráz po zádech." A to platí v 30. letech stejně jako dnes, lidé nejsou poučitelní. Ale něco v Čapkově jazyku je, co čtenáři umožní knihu dočíst a mávnout rukou. Asi proto ho nikdo neposlouchal. Pro mě osobně je to spíš plus, nezanechá to pachuť a člověk bude v klidu spát, i když si to přečetl a v průběhu čtení běhal mráz po zádech. Není potřeba před spaním odreagovat mozek něčím přízemním a veselým. Ale jt o vážně plus? Nevím, čtu ho ráda - čte se to hezky, obdivuji se práci s jazykem i originalitě a nápaditosti a přitom si říkám, že má ve všem pravdu, ale pak to ve mně nezanechá moc trvalý dojem.

Fillipa

Kvůli Válce s mloky jsem na ZŠ (8. tř ?) málem ztratila pomyslný titul královny ročníku v literatuře :) Češtinářku jsem ohromila názorem, že nelíbí, příliš fantastické. Chuděra se opírala o stůl a pravila, že tedy s Hitlerem v zádech se fašismus lépe popsat nedal - hnědý mor u Národního divadla. Tenkrát se plně projevilo, že utopie a scifi nebudou moje parketa. Snad mi odpustila, všechna ostatní Čapkova díla mám ráda a povídky zbožňuji.

AliStejsy

Nedočetla jsem. Po několika skvělých knihách od Čapka byla tahle zklamání. Nedokázala jsem se pořádně začíst

Ortie

Upřímně ze školy jsem čekala, že najdu mnohem více narážek na fašismus, ale překvapivě nikoliv... Objevila jsem mnoho jiného: přílišný konzum, otroctví, upozornění na válku, varování před překotným pokrokem, samozřejmě i zobrazení totalitních režimů (nejen fašismu), lidskou chtivost a společnost, nezájem o ostatní a mnoho dalšího.
Kniha byla úžasná, bavila mě jazyková hravost, satira, posměšné zobrazení společnosti. Mrazilo mě při představě, jak moc se v některých ohledech Čapek trefil.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a objevila v ní mnohem více a jiného, než jsem čekala.

kata.krizova

První knížka, kterou jsem od Karla Čapka četla. Musím říct, že jsem moc nevěřila že mě bude bavit a zpočátku mě opravdu moc nezaujala. Později jsem se však dostala do děje a druhou polovinu knihy jsem přečetla "jedním dechem". Nakonec musím říct, že ten příběh je opravdu geniální.

Elen telemna

Páni, to je tak chytré, až mám pocit, že v mé hlavě dojde v nejbližší době k šílené explozi!
Musím se přiznat, že zprvu mě kniha příliš nezaujala a mnohdy jsem se ke čtení musela nutit. Ale jakmile jednou prolomíte tu barikádu, která dělí vaši naivní vizi světa od Čapkova opovržlivého pohledu na lidskou pýchu a mocichtivost, už není cesty zpět.
Kdekdo by mohl tvrdit, že příběh je až příliš nereálný a antiutopický a autor se jen snažil představit lidstvo v co nejhorším světle. Hloupí jsou ti, kteří berou poselství knihy na lehkou váhu! Karel Čapek už tehdy dobře prohlédl chamtivost a sobectví lidských srdcí a jeho dílo je tak nadčasové a zároveň tak aktuální, až mi z toho běhá mráz po zádech.

topi80

Kniha tak geniální a nadčasová, že kdyby ji někdo jako zapomenuté dílo vydal dnes, všichni by mysleli, že jde o horkou novinku. A hned by ji strážci multikulturalismu poslali do trezoru...