Dagon a jiné horrory

Dagon a jiné horrory obálka knihy
Mé hodnocení:

Výbor z povídek amerického autora, který patří nejen k zakladatelům, ale i nejlepším autorům moderně pojatého hororu. Čtenáři jistě ocení působivou atmosféru příběhů, v nichž tajemné síly, nepoznané zlo a kosmické hrůzy vyvolávají mrazení v zádech.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12021/spisy-h-p-lovecrafta-dagon-12021.jpg 4.3152
Horory, Povídky, Fantasy
Vydáno, Zlatý kůň, Česká speleologická společnost

Dagon and other macabre tales, 1965

Kniha Dagon a jiné horrory

namoki

Povidky se cetly dobre, autor dokaze zaujmout. Jen uz je znat datum psani povidek. Ale na kvalite to neubira.

snimcibdim
10.09.2020

Nevyrovnaná sbírka povídek, čemuž samozřejmě neprospívá ani skrumáž překladatelů, ale pokud to člověk nevzdá hned po první nejnanicovatější povídce, přeci jen se pár slušných momentů dočká.
Nejedna povídka je sice podle mustru: "...někdo spatřil něco nepopsatelně hrůzného a - za a) se zbláznil - za b) se snaží zapomenout..." - ale jedno Lovecraftovi rozhodně upřít nelze: je to mistr atmosféry. A krom toho je nutno brát v potaz, kdy byly povídky napsány a že Lovecraftovy nápady jsou vlastně základní stavební kameny celého žánru.

RyonMathrin
19.07.2018

Konečně jsem se dostal k Lovecraftovi. Mrazí z toho, ale je to fascinující - to příšerné, hluboké a bezbřehé tajemno. Žádné nechuťárny... Takhle má podle mne vypadat horror.
Některé nápady bych označil i za sci-fi prvky. A je to psáno tak výstižným, bohatým jazykem, dokonale popíše atmosféru... člověk tuší, jak to asi skončí, ale nutí jej to číst dál...
Dagon - 90%
Šepot v temnotách – 100%
Proměna Juana Romera – 80%

Pedias
10.07.2018

Za začátku slabota, dokonce jsem uvažovala, že dál číst nebudu. Nakonec jsem knize dala šanci a dobře jsem udělala.
Za mě nejlepší povídka Hudba Ericha Zahna, ta mě zaujala hned od prvních řádků. Byla jsem napnutá, zvědavá a to mi vydrželo i po dočtení.
Určitě budu pokračovat dál v sérií.

danny_21
23.10.2017

Jako celek podprůměrná sbírka povídka - opravdu mě bavila jen jediná a to V Hrobce, zbytek neslaný nemastný - 40 %

Miro.slav
19.07.2016

Vydavateľstvo "Zlatý kůň" bolo jednou z prvých možností ako sa dostať k spisom H. P. Lovecrafta. Stále mám živo v pamäti čítanie týchto poviedok v tichu smrekových lesov, ktoré lovecraftovskú atmosféru živo dopĺňali. V tomto prvom zväzku ma chytili za srdce hlavne poviedky "Dagon" a "Šepot v temnotách", keďže sa tu začína rysovať pozadie toho, čo sa nazýva mýtus Cthulhu. Okrem týchto dvoch poviedok bola strhujúca aj poviedka "Vydědenec", kde Lovecraft geniálne vykreslil okolie hradu ponoreného do lesov. Ostatné poviedky už boli z môjho pohľadu slabšie, ale zo všetkých je cítiť dušu Lovecrafta. Odporúčam.

Viktoria-Pasty
11.01.2016

luuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuxuuuuuuuuuuuuuuuuus

Skip
01.09.2015

Temné povídky. Místy mi to stylem připomínalo E. A. Poea, kterého i sám Lovecraft citoval. Ale Poe je o něco lepší vypravěč, který se drží na zemi. Kdežto Lovecraft se rozletí do celého vesmíru s jeho neskonalou hrůzností. Také čtenářům předkládá různé kulty vzniklé v dobách dávno před příchodem lidí. Strach, šílenství, to vše je v jeho povídkách, které se občas čtou trochu ztuha, ale většinou je to dost čtivé, ovšem ne pro toho, kdo nemá rád dlouhé odstavce a skoro žádnou přímou řeč.