Príbeh z dvoch miest

Príbeh z dvoch miest

Román z obdobia francúzskej revolúcie založený na charakterových, dejových a ďalších kontrastoch dvoch miest, ktorými sú Londýn a Paríž.

Vydanie prvé

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29156/pribeh-z-dvoch-miest-T2U-29156.jpg 4.666

Spisy Charlese Dickense (3.)

The Tale of Two Cities (1874)

Vydáno:, Spoločnosť priateľov klasických kníh

Petra186

Kniha byla velmi zajímavá, prostředí mě bavilo, nejdříve jsem se nedokázala úplně začíst, ale je potřeba vydržet, poté jsem jen žasla :). Jedním slovem zajímavá kniha !

iška

Přečtení tohoto titulů jsem měla v plánu již dlouhou dobu. Kdysi, přibližně před dvaceti lety, běželo v televizi jeho filmové zpracování, které bych teď moc ráda znovu viděla. Navíc jsem se dozvídala z různých pramenů, že se jedná dlouhodobě o jeden ze světově nejprodávanějších titulů a u nás byl skoro neznámý. Tak konečně . . . a rozhodně nejsem zklamaná.

InaSeLoki

O existenci tohoto literárního skvostu jsem se dozvěděla asi před dvěma měsíci, díky knižní sérii Pekelné stroje od Cassandry Clare (a jak vidno, podle komentářů nejsem jediná), ale k přečtení mě přiměly až další narážky v jiné slavné sérii od již zmíněné autorky.

Historické romány čtu moc ráda a zde mě velmi zaujala jazyková stránka, která je zásluhou samozřejmě autora a také překladatele. Líbí se mi realistické popisování prostředí, doby, které má své kouzlo. Pro někoho může být trochu obtížné se na začátku začíst, ale vše má svůj význam a když do sebe všechny kousky skládačky zapadnou... Jo, někdy se to tak sejde, že vyvstává otázka, byl to osud nebo prachsprostá náhoda? K závěru jsem knihu četla s vytřeštěnýma očima plná napětí, i když některé věci byly předvídatelné, přesto mě to, kulatně řečeno, dojalo už dvě stranky před koncem.

Je to příběh protkaný láskou i nenávisti, která se nezastaví před ničím. Je to příběh Velké francouzské revoluce, kde pod gilotinou končívali viníci, ale i ti nevinní. Je to Příběh dvou měst, jedna z nejprodávanější knih všech dob. Doporučuji.

Frajerka

O téhle knížce se často zmiňovali v Mechanických strojích od Cassandry Clare, a tak jsem se rozhodla si ji přečíst. A rozhodně nelituju! Od Dickense jsem četla ještě Olivera Twista, který byl sice místy vtipný, ale přišel mi zdlouhavý a trochu nudný. Proto mi Příběh dvou měst připadá, že to psal někdo úplně jiný. Celou dobu jsem byla napjatá jak struna, děj se i na tu dobu celkem rychle posouval a postavy byly sympatické. Rozhodně je to nejlepší knížka klasické literatury, jakou jsem kdy četla a vřele doporučuji! :)

juni
21.10.2017

Na tuto knihu jsem přišla naprosto nečekaně. Všude jsem slyšela, že je Dickens naprosto úžasný. Tak jsem se rozhodla pro Příběh dvou měst. Díky tomu, že mě zajímalo, jak autor přenese příběh do doby Velké francouzské revoluce a jakou roli tam budou hrát města Londýn a Paříž. Ze začátku jsem se nemohla úplně začíst, ale potom mě kniha naprosto pohltila a já se od ní nemohla odtrhnou.

klaramal
25.07.2016

Tahle kniha byla úžasná :) zamilovala jsem se do prostředí ( do gilotiny fakt ne, ale způsob vyprávění časů kolem Velké francouzké revoluce? Wow!) i do postav ( Carton!!!) a i přes zdlouhavý začátek který jsem mohla čekat a který mě přesto na chvíli odradil od knihy jsem zbytek knihy četla na jeden nádech )) moc doporučuji

Taťka Hraboš
14.01.2016

Nejprve jsem oceňoval jen krásný jazyk, bravurně vykreslené postavy či velmi působivé zpodobení krvavé francouzské revoluce roku 1789 a následujících let, ale nějak jsem se nedokázal dostat do děje. Pak ovšem jednotlivé dílky dějové skládanky začaly zapadat do sebe a závěr měl tempo až neskutečné. Kam se hrabou současné detektivky a thrillery :-). Za mlada jsem od Dickense na rozdíl od jiných klasiků nepřečetl nic a docela toho teď lituju. Ale dá se to ještě dohnat ...

Rubas
29.07.2015

Nemá cenu moc toho psát. Klasika, která neomrzí. V originále jsem si jí přivezl z Liverpoolu a dodnes k ní mám moc silnou citovou vazbu. Dickense mám rád snad ve všem, krom toho pitomého sirotka.

YouthDecay
04.07.2015

Celkom zarážajúce, že najpredávanejšia kniha všetkých čias tu má len 22 hodnotení. Holt je vidieť, že to, aké knihy sú populárne v Česku potažmo na Slovensku, sa od zvyšku sveta často podstatne líši.

Tejuš
25.11.2014

Knihu jsem bohužel nedočetla, jelikož jsem ji četla dlouho po kratších úsecích a nedokázala jsem se do ní vůbec začíst - není to kniha, která mě posadila do židle a nepustila. Ačkoli, pravda, četla se velmi dobře. Lingvistický styl Dickense mě nadchl a moc se mi líbil. Bohužel mě asi neoslovil děj, ačkoli perfektně vyprávěn.

poetree
24.04.2014

Ze stylu jsem byla nadšená :) Místy jsem se ztrácela, ale to bylo tím, že jsem to četla po kouscích celkem dlouho... Děj revoluce mě děsil a udělat si z gilotiny svatost mi přijde hodně špatně...

Radim
01.02.2012

Mně tedy připadá tato kniha zcela mimořádná a je skutečně s podivem, že dosud unikala pozornosti českých nakladatelů. Pan Dickens spisovatelské řemeslo ovládá znamenitě. A komu už se trochu přejedli Twistové, Copperfieldové či Pickwickové tak příběh francouzské revoluce v příběhu dvou měst působí velmi osvěživě asi i díky výbornému překladu pana Urbánka. Pro milovníky historických románů a klasické anglické literatury není třeba zvláště dopručovat, ale určitě by to měli zkusit i mladí čtenáři. Naštěstí toto dílo nebylo nikdy povinnou literaturou.
Kniha navíc velmi elegantně vypadá i bez obvyklých barvotiskových kýčařin. A má záložku. Pět hvězd.

Mayanea
13.01.2012

Původně jsem tedy chtěla dát hvězdy tři, kniha mi přišla lehce průměrná. Ale protože jsem se zamilovala do dickensovské angličtiny, dávám čtyři. To je zkrátka zážitek, na který se nezapomíná. A po slovníku jsem sahala pouze občasně... (čten nezjednodušený svazek z Everyman´s Library)