Špalíček pohádek

Špalíček pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114272/bmid_spalicek-pohadek-vcR-114272.jpg 4 64 11

14 pohádek s ilustracemi Jiřího Trnky. Oblíbená knížka krásných básniček a pohádek z pera a štětce dvou velikánů literatury pro děti. Krátké, hravé verše o zvířátkách, rostlinách, lidech a věcech kolem nás jsou snadno zapamatovatelné a potěší ty úplně nejmenší. Známé i méně známé pohádky jsou v Špalíčku přebásněné i v próze.... celý text

Hakate
28.08.2022 4 z 5

Tyto pohádky jsem měla velmi ráda. Další z autorů, který je dnes již téměř zapomenutý.

petraj30
25.12.2020 5 z 5

Když jsem byla malá, dostala jsem na Vánoce audiokazetu s těmito pohádkami, které namluvili Eduard Cupák a Miroslav Moravec. Teď nedokážu říct, jestli jsem se zamilovala do těch hlasů nebo do těch pohádek. Namluvenou pohádku O Nosáčovi měla i Viola Zinková, ale já to neustále přetáčela jen na Cupáka a Moravce . Pouštěla jsem si je pořád a pořád dokola, přetáčela tam i zpátky tak dlouho, až se mi ta páska na kazetě přetrhla. V knihovně jsem si půjčila knihu a přečetla i ostatní pohádky, ale neustále jsem vzpomínala a vzpomínám na skvělé a bezkonkurenční hlasové podání dvou českých velikánů. A ani u té pohádky O Nosáčovi si dnes nedokážu představit, že by to někdo jiný zvládl namluvit lépe.
Teď v dospělosti jsem celou knihu přečetla znovu a k mé velké radosti našla namluvené pohádky na internetu. Na něco takového se nezapomíná a obzvláště na takový poklad. Mnohdy jsem měla při čtení slzy v očích. Kouzelné, nezapomenutelné a originální a častokrát lepší než nějaké romány dnešní doby. Myslím, že žádný takový poklad už nevznikne. Mým dětem předčítám ty nejznámější, ale syn má raději morbidní verzi perníkové chaloupky (prý jak děti strčí babu do pece, je to nejlepší na celé pohádce:-):-) a tady to zrovna chybí). Tohle je jen mé hodnocení, ale bohužel mám jen 5 hvězdiček, kdybych mohla dám milion:-)
A na závěr malý spoiler: celkem mě mrzelo, že si Všudybyl nevzal Jitku za ženu:-), ale i přesto je to dokonalost sama.

Péťa1950
21.06.2018 5 z 5

Hrubín je moje dětství. Škoda, že už jeho knížky nevychází. Porazil ho " Děda Mráz" ve Smolíčkovi? Škoda. Jeho veršované pohádky jsou nedostižné.

Chesterton
28.12.2017 5 z 5

Pan František Hrubín je jednoznačně můj TOP dětský spisovatel!! Vyrostla jsem na něm a kam se na něho hrabou Karafiátovi Broučci případně Babička :)))
10/10

Hanačka1976
18.11.2017 5 z 5

Mládí a teď znovu.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Pohádky jsou hezké skoro všechny. Dobro vítězí nad zlem. Kéž by to bylo i v životě.

lenyleny
18.11.2016 5 z 5

Tato kniha by měla být v každé knihovně pro děti. Klasické pohádky,ano s těmi by se mělo u dětí začínat. A samozřejmostí u dětské knížky by měly být krásné obrázky, tak jako je to u této knížky. Již se těším na to , až ji budu číst a ukazovat mým vnoučatům.

technolog
04.04.2016 5 z 5

Rád jsem si díky čtenářské výzvě přečetl i něco z mého dětství. Jednou ty pohádky budu číst vnoučatum.

Teri.Fishing
04.01.2016 4 z 5

Plno krásných pohádek a snové poetické ilustrace.

Selinute
30.10.2012 5 z 5

Nezapomenutelné pohádky s milými obrázky Jiřího Trnky.

vitavita
13.03.2012

Mně se nejvíc líbila pohádka O Všudybylovi.