Spad

Spad https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322847/mid_spad-f2I-322847.png 4 1565 334

Spad série

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu. Vítejte v roce 2050 v nejponuřejším románu Františka Kotlety.... celý text

kazatell
15.03.2017 4 z 5

Právě jsem posledních čtvrtinu knihy dočetl jedním dechem a jen tím si zasloužila tu čtvrtou hvězdu. Do poslední chvíle, jsem byl ale rozhodnutý maximálně pro tři a to asi jen díky propagandě této knihy, která mě přivedla ke Kotletovi. Neříkám že mi to přišlo jako brak, ale ten začátek byl hrozně utahaný a byl utahaný až do té poslední čtvrtiny. Četl jsem stránku po stránce a čekal, kdy že se to konečně rozjede (možná trochu zhýčkaný čerstvě dočtenou trilogií "Bratrstvo krve") a pořád to nepřicházelo. Na druhou stranu tam nabyli nesmyslné zvraty smůla doprovázející hlavní hrdiny, která se v ostatních knihách objevuje tak často, že byl vůbec zázrak že se tito hrdinové dožili začátků svých příběhů. Na druhou stranu pokud vidíte budoucnost černě, tak inspiraci pro budoucí novinové články máte připravenou na 40 let dopředu - to myslím zcela vážně, ten popis toho jak můžeme dopadnout je naprosto přesný.

prediger
14.03.2017 5 z 5

Jako vlastenec musím dát pět hvězdiček. Kdybych byl z jiného státu EU tak čtyři, kdybych byl ze státu mimo EU tak tři hvězdičky a pokud bych byl Rus, Turek nebo Japonec, pak bych knihu označil za brak. Ale vážně. Bzung označil knihu za brak. Nevím kde je hranice mezi kvalitní literaturou a brakem. Knihu Spad považuji za pěkné oddychové čtení. Autor čerpá ze současného politického vývoje a předjímá ho do smyšlené blízké budoucnosti. Na 99,9% tato vývojová linie nenastane a proto se v mých očích příběh řadí k pěknému sci-fi.
Jen tak dál Franto :-D

bzung
12.03.2017 2 z 5

Pokud "kvalitní" brak, tak od Kulhánka. Tohle je jen brak.

lachtan77
10.03.2017 5 z 5

Asi tak to tady bude vypadat za několik let :-) bomba čtení. Chtělo by to ještě zfilmovat. Naše český jména, města, památky a super hlášky v akčním filmu. To by byl teprve mazec bratře plukovníku

flare
04.03.2017 5 z 5

Slusna Kotletovina,mam ho rad..clovek si u nej odpocine,zamysli se a chvilkami se citi,jak na Divokem zapade,kde pravidla moc neplati...

hankapimi
22.02.2017 1 z 5

Velmi vyjímečně knížku nedočtu nebo odložím, ale tuto moji první od Kotlety jsem fakt nedala...Chtěla jsem být "in" a přečíst si postapo českého autora z české kotliny, představit si tu hrůzu po všech válkách a měnící se okolnosti a charaktery postav, sugestivně vykreslené prostředí. Nic z toho jsem ve Spadu nenašla a ze všeho toho zabíjení, střílení, agresivity a potoků krve jsem byla "utrmácená" ani ne v půlce. Jen jsem se utvrdila v tom, že takovéto knihy nejsou můj šálek čaje a já zřejmě nejsem cílovou čtenářkou Fr.Kotlety...

Kochovka
22.02.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem za posledni léta četla. Poutavé čtení, co ma spád, vtip, zapletku... doporučuji a sahám po další knížce od FK!!!

VitDLa
20.02.2017

Přečteno během dvou dní. Kniha má spád a autor se s dějem nepáral, jak to bude vypadat v nedaleké budoucnosti.

Fafla
20.02.2017 4 z 5

I když tentokrát bez Jana Bezzemka udržel si autor švih a sarkasmus sobě vlastní. Apokalyptický příběh o tom, jak by to mohlo v budoucnosti vypadat.

robin9739
19.02.2017 4 z 5

Moje první kniha od Pana Kotlety.
Musím říct že kniha mně bavila přečetl sem ji za dva dny.
Tak jak se kniha jmenuje tak se také čte má SPAD ....

Lenny33
18.02.2017 4 z 5

Další skvělé čtení od tohoto autora! Doufám, že autor napíše pokračování s těmito hrdiny. Moc mě zaujala atmosféra knihy. 4,5*

Tamten
10.02.2017 4 z 5

Nářez jako vždy. Skvěle podané prostřední, klasicky dobrá akce, ale něco tam drobet chybělo k dokonalosti.

tony64
01.02.2017 5 z 5

Ano a ano!Já jsem si spokojeně vrněl,když jsem četl a dočetl s pocitem,že chci další-ne !,že potřebuji,pokračování SPADu.Věřím,že tato kniha je počátkem nových dobrodružství a nových hrdinů,kteří obohatí náš čtenářský svět. KOTLETO ! Jen houšt',navzdory...

pazdy15
29.01.2017 4 z 5

Tento autor mě ihned zaujal - nejen svým profilovým obrázkem zde na databázi - ale i jeho kontroverzí, kterou se nebojí použít ve svých příbězích. Také mě motivovalo velmi kladné hodnocení většiny jeho knížek ;) Od příběhu jsem čekal opravdu asi přehnaně mnoho , sex , drogy a prostě to, co jsem se dočetl v komentářích u autorovo knih. Zrovna u této knihy toho sexu a krve "přehnaně" nebylo , nicméně krve přeci jen dostatek :D A příběh ? ANO ten zaujal ;)

N10Tikky
26.01.2017 3 z 5

Není co řešit, v rámci žánru 50%. Jednoduchá zápletka, jasně nastavená pravidla, zvládnuté řemeslné zpracování
Problém je, že je to až moc jednoduché. Oproti jiným knihám, kde mají autoři výstroj, výzbroj, techniku a taktiku nastudovanou a pak tím vším mohou čtenáře ohromovat.
Také konec je před tím, co mohlo být xnásobně zajímavější, než předchozí děj. Protože takhle to vypadá, že mají před sebou hrdinové maximálně několik týdnů a pak přijde odplata, která je smete.
Nepochopil jsem autorovu omluvu na konci knihy. Zvlášť když příčinou války bylo rozpínání Ruska a přizdisráčský přístup zbytku světa.
Nepřítomnost fantasy či sci-fi prvků je na škodu. O to víc jsou vidět nedostatky. Sakryš, není 50% až moc? ;)

feflo
25.01.2017 4 z 5

... jak už v podstatě vyjádřili někteří přede mnou, kniha jaksi "postrádá šťávu", ale příjemné počtení to bylo - to se musí nechat... jen trochu chybělo napětí, překvapivé momenty, trošička fantazie navíc (ale pouze ve srovnání s některými předchozími díly autora, ne "v globále")... nicméně v této knize jsem našel vynikající ponaučení pro všechny islamofoby, křesťanofoby, euro a asiatofoby (západo i východo a jiho i severofoby) a všechny podobně radikálně smýšlející lidi : "dělejte, jak děláte a dopadne to, jako v této knize" (myslím to naprosto nepoliticky - čistě z pohledu obecně mezilidských vztahů - a ač to autor v dovětku popírá)... vrátím - li se zpět k hodnocení - 4 hvězdy...a moc děkuji p. Kotletovi za novou útěchu pro (jinde, vyjma hudby ji nenanacházející) můj mozek...

OldaB
25.01.2017 5 z 5

Kotleta si tentokrát dal s knihou práci (nebo mi to tak alespoň připadne) a na výsledku je to poznat. Styl hrdinské soldatesky tomu sedne, hlášky také pálí o sto šest. Občas překvapí i dotažené motivy vypravování. Jasně, pořád je to brak, ale takový si dám určitě líbit.

Vincent12
24.01.2017 1 z 5

svět lhostejný k lidskému životu, bohužel autor také stejně lhostejný k této knize... nepřítomnost nadpřirozených prvků chyběla velmi... a tahání se z bodu A do bodu B bez bytelné zápletky je k ničemu... poprvé jsem se u Kotlety vyloženě nudil

Excalibur73
24.01.2017 3 z 5

Miluju postapo, ale už jsem sochu svobody pohřbenou v písku viděl a četl o ní 100x. Taková postapo Praha a Brno jsou osvěžjící a tak jsem rád za každé postapo z Čech, protože taková prorvaná hráz Orlíku nebo kulty v Praze je prostě něco jiného, co domácího čtenáře pohladí po duši :).
Co mi vadilo, byl fakt, že než se to trochu rozjelo a trochu se načrtl popis světa, byl konec. Šlo by to rozvést do pořádného románu a pak by to bylo za pět hvězd.
No, snad se dočkáme dalších podobných knih.
Někdo tu zmínil absenci vampů a vlkodlaků. Bylo to také super, ale bylo to prostě něco jiného. Věci popsané v této poslední knize se mohou stát téměř ze dne na den, ovšem bez vlkodlaků a v tom je to kouzlo knihy.
Druhá věc, která mi vadila, byla mohutná omluva na konci knihy, kde se Kotleta omlouvá, pro případ, že by knihou někoho urazil. Kotleta prohlašuje, že v žádném případě nehoruje proti multikulti, proti migraci ani proti Rusku a Asii.
Je těžko pochopitelné to dělat v případě, že se prezentuju jako tvrďák. Je to stejné jako napsat článek, že se muslim odpálil v Berlíně, ale už teď je jisté, že to nemá nic společného s islámem. Buď píšu o kočovných hordách, nebo se podělám a omluvím se všem kočovníkům, ale obojí dohromady vypadá směšně a popírá jedno druhé.
Pokud mám vizi nebo nápad a popíšu ji, tak se nepotřebuju omlouvat za nápad, ale je možné, že doba tak "pokročila", že by bez týhle úlitby kniha nemohla vyjít. Pak se autorovi omlouvám.

aknitramk
23.01.2017 5 z 5

Jak napsal autor Fantastická kniha!!!