Řetězová reakce

Řetězová reakce
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397049/bmid_retezova-reakce-MbU-397049.PNG 4 690 690

Spad série

< 4. díl

Závěr akční postapokalyptické tetralogie (Spad, Poločas rozpadu, Rázová vlna) Je po válkách, které nikdo nevyhrál. Většinu planety vymazaly výbuchy jaderných bomb a tam, kde lidé přežili, je situace stále horší – šíří se hlad, chaos, otrokářství a postapokalyptické kulty. V sutinách Prahy se dějí strašné věci, ale ti, kdo mají moc, netouží po změně. A už vůbec ne od člověka, který přináší pořádky starých časů. Navíc, když je to žena. S divokým tetováním na tváři a lidmi, kteří pro ni udělají cokoliv. A k tomu se blíží nejhorší zima od doby, kdy začala poslední válka.... celý text

Romány Literatura česká Sci-fi
Vydáno: ekniha , Epocha (ČR)

Řetězová reakce , 2018

PierReVesper
18.12.2018 4 z 5

Dost jsem se těšil při zjištění, že Spad bude mít další díl.
S velikou chutí jsem se začetl a spokojeně si mlaskal, protože to mělo vše, co jsem očekával kvéry, krev, kurvení (rozuměj erotiku, ale to slovo mi tam šlo líp). :-D

Bohužel někde v polovině knihy mi přišlo, že se Alice a děj točí jen dokola a nic se neděje a finální boj bude na posledních dvou stránkách.
Skoro tomu tak bylo, ale pak se to něčím opět změnilo a zase jsem si spokojeně mlaskal. A určitě by sérii slušelo ještě jedno zakončení. Popřípadě jako u Bratrstva pohled do minulosti(Leningrad), kde bych si rád přečetl o boji starý party o Prahu.

lyriq
18.12.2018 5 z 5

Řetězová reakce je jiná. Nejen proto, že se jedná o vůbec první kotletovku s hrdinou ženského pohlaví v hlavní roli. Alice tu bojuje za lepší svět, nečelí hrozbě okamžitého a absolutního konce světa, ale jeho postupné zkáze. Jsou tu události, které mohou výrazně ovlivnit misky vah a pokud jim kapitánka Armády České republiky, toho času nejvyšší velitelka, nedokáže zabránit, naděje na obnovu vyspělé civilizace budou ztraceny. Oproti posledním dvěma dílům je Řetězová reakce tak nějak komornější, ale mě osobně to vůbec nevadí. Hlavní postava má prostor se skutečně vyvíjet a ne jen sem tam hodit hlášku v boji za spásu světa. Super závěr celé série.

Kviky
13.12.2018 5 z 5

Usnula jsem s otevřenou knihou na obličeji, v pět ráno se vzbudila a jedním dechem dočetla.
Netuším jestli po třech hodinách spánku vyplodím konstruktivní recenzi, ale i to dá třeba ostatním čtenářům podnět k sáhnutí po této knize.
Opravdu jsem nadšená.
Pouštím si rovnou píseň "Jen pro ten dnešní den." (o: Vůbec zahrnutí písní ovládlo zbytek emocí, které mě při čtení ovládaly. Je tam všechno. Vztek, smutek, pláč, nostalgie, radost, přátelství, hrdinství, ideály, bezmoc, vlastenectví, chuť raději zemřít než se vzdát iluze správného fungování světa, ošklivá realita dnešního světa a hrozivá pravda toho jak by to jednou mohlo opravdu dopadnout...Hodně se mi líbí reálnost děje (nesnáším nezabití nepřátel a ti Vám potom vpadnou do zad apod.)
Pro ty kdo Knihy od Kotlety znají ani nemusím předestřít humornou část tvorby, ta mě opravdu baví. No a erotické témata v knize také.

Rozhodně knihu doporučuji a už se těším až si za čas dám celou sérii od začátku (o:!