Solitaire

Solitaire https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223937/bmid_solitaire-QYC-223937.jpg 3 530 127

Pokud by vás to napadlo, tak tohle není žádná love story. Jmenuju se Tori Springová. Ráda spím a ráda bloguju. Minulý rok – před tím vším, co se stalo s Charliem a předtím, než jsem se musela vypořádat s maturitou a přihláškou na vysokou a faktem, že jednoho dne opravdu budu muset začít s lidmi mluvit – jsem měla kamarády. Všechno bylo úplně jinak, řekla bych, ale to teď skončilo. Teď je tady Solitaire. A Michael Holden. Vím, o co se Solitaire pokouší a Michael Holden je mi ukradenej. Fakt jo. Solitaire je výborný debut devatenáctileté Alice Osemanové, ideální pro všechny, kteří se nadchli pro příběhy Johna Greena či Rainbow Rowellové. Její hlavní hrdinka Tori je cynická až do morku kostí a autentická středoškolačka stejně jako její autorka.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Solitaire , 2014

Nikolarka
26.12.2014 5 z 5

Asi menší spoilery:
Ze začátku jsem byla docela zklamaná a skoro si nadávala, co jsem si to k těm Vánocům přála.. no - po sedmdesáti stránkách jsem byla totálně odvařená a neschopná se odervat. S hlavní hrdinkou jsem se sžila. Vím, proč mi na začátku byla tak nesympatická - protože je úplně stejná jako já. A já už asi dva roky říkám, že bych se sama se sebou (bejt někým jiným) nebavila! U konce jsem tak nutně potřebovala vědět, jak to dopadne, že jsem asi přeskákala pár jejích postupů a vůbec nevěděla, kde je a co je sakra s Michaelem. Jo a ten konec mi možná přišel trochu přeslazenej na tuhle knížku, očekávala jsem něco jinýho a možná něco víc. Ale třeba jsem to z toho jenom nevycítila, protože jsem četla čtyři hodiny v kuse :)

adelaska
17.12.2014 5 z 5

Určitě jste si všimli, že se z anotace nic moc o příběhu nedozvíte. Má to svůj důvod a proto vám radím, abyste nehledali na tuto knihu žádné recenze, apod. Nechte se překvapit.
Knížka mě hodně překvapila. I když je spíše pro mladší čtenáře - co se týče věku hrdinů, mě se moc líbila a myslím si, že si zíká i starší čtenáře.
Takže o knize nic psát nebudu, prostě si ji přečtěte, nechce se překvapit. Doporučuji!!!! Bylo to úžasné!!!

Peace
15.12.2014 3 z 5

"Člověk občas musí působit normálně. Pro většinu lidí je normálnost běžnej stav. Ale pro některý lidi, jako třeba pro mě nebo pro tebe, je normálnost něco, co musíme předstírat, jako třeba když si vezmeš elegantní šaty na slavnostní večeři."

Ze čtení knihy jsem měla zpočátku trošku obavy, důvodem byl tolik propíraný věk autorky. Ale nakonec bezdůvodně - vzhledem k faktu, že se její kniha zcela suverénně řadí k těm lepším současným titulům "pro mládež".
Naopak, věk v tomto případě pociťuji jako klad, protože autenticky dokázala vyjádřit pocity a rozervanost, která tento věk neodmyslitelně provází.
Takže doporučuji: pro mladší ročníky jako ztotožnění, pro starší jako zajímavou sondu do života současné mládeže.

Roselunda 1928
05.12.2014 4 z 5

Velice zvláštní kniha. Myslela jsem ale, že to bude jiné. Uvítala bych nějaké to nadpřirozeno, když mám u nějaké knihy pocit, že se to klidně může odehrávat na vedlejší střední škole, tak to pro mě není ono.
A vy, co tady píšete, že Tori můžete buď nenávidět nebo milovat a nic mezi tím... Jako, měla jsem ji ráda, ale že bych ji zbožňovala, tak to ne :D

Ami Arnerllová
27.11.2014 4 z 5

Zajímavá kniha, která měla trošičku slabší start.
Já osobně jsem se dost často v Tori viděla a říkala jsem si: ,Bože! To se chovám taky tak strašně?' No, a asi je to pravda :D Ale já a ani Tori za to nemůžeme...Okolnosti.
Na to, že se jedná o tak mladičkou autorku je tohle krásná kniha a těším se na další knížky!

Melindaaaa
22.11.2014 4 z 5

K Tori nemůžete mít neutrální postoj. Buď si ji zamilujete, nebo ji budete nenávidět. Buď se s ní ztotožníte, nebo vás bude neskutečně rozčilovat.
Úžasně autentická kniha plná narážek na současné seriály a filmy, jako šitá na míru nerdům a nadšeným blogerům. Autorce dávám oba palce nahoru a doufám, že s psaním nepřestane :)
Celou moji recenzi najdete v záložce Recenze.

Prim.
19.11.2014 5 z 5

Autorka mě fascinovala svým věkem, je úžasná, ona i její kniha!!!!!!