Mráz nebo noc

Mráz nebo noc https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380376/bmid_mraz-nebo-noc-4VN-380376.jpg 4 265 60

Sníh nebo popel série

< 3. díl

Angra je naživu, Rozklad se šíří po světě a nikdo už není v bezpečí. Závěrečný díl bestsellerové trilogie. Meira by pro záchranu světa udělala cokoli. Nejdřív se ale musí naučit ovládat svou magii. Rozklad však může porazit jen jediným způsobem – sestoupit do labyrintu pod Střídavými královstvími a vzdát se magie. Mather se rozhodl ochránit královnu, ale s plánovaným útokem na Angrova království se jeho cíl vzdaluje. A Ceridwen, které Angra zabil bratra a ukradl zemi, se snaží zachránit svůj lid i lásku. Společně musí spojit království, jinak vše ztratí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Frost like night , 2016

Kaila146
18.03.2024 4 z 5

Nejlepší díl, Meira se ohromně posunula a zakončení bylo pěkné :)

Satan-démon
29.02.2024 4 z 5

Konečně dočteno. Musím říct, že poslední díl mě mile překvapil. I tak si ale stojím za tím, že to bylo zbytečně natáhnuté na 3 díly.
Doporučím to spíše začinajícím čtenářům fantasy, nebude to pro ně nijak náročně a mohlo by je to navnadit na složitější četbu.

Artep071
27.02.2024 4 z 5

Já si závěrečný díl užila. Celkově to byl fajn příběh. :)

LexiS
15.02.2024 3 z 5

Lepší než druhý díl, ale neskutečně utahané. Dala mi zabrat, a četla jsem to strašně dlouho, i přestože stránky docela rychle ubíhají.
Ale považuji to za uspokojivé zakončení série.
Opět slabší tři hvězdy. Možná kdyby to byla duologie, bylo by to lepší.

Ta-vod-vedle
31.12.2023 3 z 5

Dočtena celá série. První díl byl fakt bomba, ale jak šly díl a děj dál, už jsem se těšila, až to skončí. Další díly už bych asi nedala. Je to taková klasická fantasy knížka.

M.C.SMITH
20.06.2023 3 z 5

Byla to fajn série, která je určena spíše pro mladší čtenáře. Já jsem si při čtení odpočinula.
Konec byl pro mne super, ale přesto mi tam něco chybělo.
Je to takové průměrné čtivo. Sérii jsem přečetla již podruhé a můžu s klidným svědomím, že se to těchto vod již nevrátím. Dvakrát stačilo.

Určitě stojí za to dát sérii šanci, ale nebude se líbit každému.

Verunka926
02.11.2022 3 z 5

Uff, konečně mám tuto sérii za sebou, nicméně musím přiznat, že mě tento poslední díl docela bavil. Zajímalo mě, jak to nakonec skončí a díky kratším kapitolám příběh i rychle ubíhal.
Jsem si vědoma toho, že 1) už mám z YA fantasy něco načteno a 2) byla série napsaná už dřív, ale za mě se vůbec nic nestane, pokud ji vynecháte. Existují daleko lepší knížky, se kterými byste měli trávit své večery.

Stromovous
08.07.2022 4 z 5

Závěr trilogie mě potěšil, děj dobře plynul a celkově byla kniha čtivá.

Javik
21.12.2021 3 z 5

Třetí díl série mi přišel asi nejlepší z celé série. Tempo psaní se konečně trochu uklidnilo, bohužel zároveň jakási jiskra příběhu se pro mě vytratila a knihu jsem musela na několik dní odložit. Dočetla jsem ji vlastně jen pro dobrý pocit z dokončené série v knihovně.
Všechny tři knihy byly nemastné neslané a nejspíš se k nim již nevrátím

Alíček83
02.09.2021 4 z 5

Poslední díl triologie jsem si užila. Kniha se mi četla dobře. Ano, Meira ze začátku hrozně fnukala. Ale jinak se mi líbilo napětí, akce, boje a dobrý konec, takto to mám ráda. Přesto jsem tam jednu věc nepochopila, jak se Angra mohl dostat tam, kam prošli jen ti jejichž byli hodni, přece si tam nemohl jen tak nakráčet těsně před velkým finálem. A ještě jako, že pro něco poslali Greera? Je jasný, že toto už bylo nedomyšlený, musel pryč ze scény, ale něco musel zařídit :-)? A Theron? Žádný soud nic?Nicméně já si to užila a mě se kniha líbila.

dianaxn
15.06.2021 odpad!

Tenhle díl byl hrozný. Na špatný první neměl, ale vedle katastrofálního druhého působil geniálně.

Meira a její myšlenky byly samozřejmě otravné jako vždy, ale aspoň přibyl pohled Ceridwen, která mi byla sympatičtější než Meira. Víte, kdyby se Meira z téhle série vykopla, tak by se mi to hned líbilo víc.

První polovina děje byla o ničem. V druhé se konečně něco stalo, ale nic originálního, protože všechno bylo ohrané. Nelogický konec to úplně zabil.

Zdálo se mi, že to ani není pro moji věkovou kategorii, takže beru v potaz, že kdybych byla tak o 5 let mladší, měla bych jiný názor, a možná by se mi to líbilo. Možná.

Abych to shrnula, tak první díl pro mě byl velké zklamání, druhý díl byl umírání v agonii a tenhle byl jen přiměřené utrpení.

Tohle je ta nejhorší young adult fantasy, co jsem kdy četla.

_Bára_
12.05.2021 3 z 5

Třetí a závěrečný díl této série. Musím říct, že tento díl mi dal trochu zabrat. Nebavil mě tolik jako ostatní. Meiru jsem přestala mít ráda a celkově mi žádná z postav nepřirostla k srdci. Tato série byla ovšem celkově docela povedená.

barbb8k
05.05.2021 4 z 5

Úžasné zakončení překrásné série. Tento díl nebyl nejlepší, ale i tak jsem se do něj zamilovala. Řekla bych, že se u mě zařadí na druhé místo z této série, hned po prvním díle, protože tolik akce, které sem zvládla autorka vmáčknout, jsem neviděla už jak dlouho. Od začátku do konce se zde střídal jeden zvrat za druhým, což zaručovalo obrovskou čtivost.

O světě, postavách a romantické lince jsem psala už v předchozích recenzích. Souhrnně: postavy – strašně sympatické, roman. lin. – roztomilá (až na nějaké chvíle, kdy jsem chtěla ty postavy zavraždit), svět – naprosto dokonalý.

S koncem si autorka pohrála úžasně, stejně tak s city čtenářů. Na posledních dvou kapitolách se ve mně vystřídala strašná spousta různých pocitů, od smutku po radost. Prostě a jednoduše řečeno, vážně jsem si celou tuto sérii moc užila a doporučuji ji.

tomas9591
04.03.2021 3 z 5

Ehm. Ehm. Tohle... Upřímně nevím, co autorka dělala. Meira se snažila ovládnout svou moc. OK. To, že ji celé 2 díly není schopná ovládnout a potom se ji naučí ovládat za několik dní bych možná přežil. Nevím jestli chtěla být autorka originální a udělat to tak, že Meira začne svou moc plně využívat až Bůh ví kdy. Když se tam ta magie začala používat, tak se mi to moc líbilo. Podle mě nebyl využit potenciál tohoto světa. Způsob magie, který byl originální už sám o sobě. Autorka to nemusela tak protahovat. Jinak postavy byly super. I střídání kapitol nevadilo. Na ten originální svět nezapomenu❄. Akorát mi přišlo, že ten dramatický moment ke konci byl docela klišé.
~Takže podprůměr až průměr~

Calla2002
15.02.2021 4 z 5

Nevím jak tuhle sérii popsat. Asi je prostě oddechová. Dost věcí bylo předvídatelné, ale stejně se mi příběh líbil, i postavy v něm. Není to ale série, ke které bych se s radostí vrátila. Nemyslím si, že si jí přečtu znovu, ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla.

v.july
13.10.2020 4 z 5

"Musim umrit, ale nechci, musim umrit, ale nechci", ale no taaak. Kdyby se tato myslenka vynechala, kniha by byla o polovinu kratsi! Az na ciste subjektivni neprizen k hlavni hrdince( a Therona bych taky pleskla, az by se mu hlava protocila) se mi dej libil. Ostatni kralovstvi jsou vlastne docela obstojna, par necekanych zvratu se taky naslo, akorat konec je predvidatelny uz na zacatku knihy. Treti dil je podle me zajimavejsi nez druhy, ocenuju popis deje po zaverecne bitve.

temna.vila
15.08.2020 3 z 5

K závěrečnému dílu jsem se bohužel dostala až po dvouleté přestávce. Měla jsem strach, jak se v příběhu budu orientovat, protože z Ledu nebo ohně jsem si mnoho nepamatovala. Musím však autorce přiznat k dobru, že jsem se zorientovala poměrně rychle, všechny uplynulé důležité situace připomíná a krátce popisuje. Bohužel ani tentokrát mě příběh příliš nepřekvapil. Například jsem ani trochu nevěřila tomu, že Meiřin výcvik v Paisly mohl být tak krátký a že se během něj tolik zdokonalila, když doposud se svou magií příšerně bojovala. Stejně tak jsem nevěřila té náhlé proměně z nejisté a rozkolísané dívky v sebevědomou a jistou královnu. Možná kdyby autorka na těchto aspektech začala pracovat už v předchozích dílech, působilo by na mě obojí věrohodněji. Stejně tak mi najednou přišel uspěchaný vztah Meiry a Mathera, vůbec jsem jim to jejich pouto nevěřila. Na druhou stranu se mi moc líbila přísloví, která autorka vymyslela pro každé království (zlaté listy, u ledu na výsostech apod.) Bohužel bych takových věcí potřebovala v příběhu víc. Celou sérii hodnotím jako slabší průměr ve svém žánru. Děj příjemně plyne, vyprávění je poměrně čtivé. Pokud nemáte načteno moc knih, nejspíš se Vám bude líbit, ale jestliže jste zmlsaní jako já, nic velkolepého Vám autorka bohužel nenabídne.

DreamerX9
09.08.2020 2 z 5

Nejlepší díl ze série ale stále tomu něco chybělo navíc pokud je to z pohledu postavy nevím proč autorka zvolila er formu. Závěr byl lichotivý a celkově se to četlo lépe než ostatní díly a to hlavně díky zajímavějšímu dějí.

Hoshi
04.08.2020 5 z 5

Závěrečný díl této trilogie byl čtivý, líbilo se mi střídání pohledů tří postav, jen jsem si nemohla zvyknout na jejich er-formu (a u Meiry ich-forma). Konec překvapil a přála jsem si, aby ti dva a ti dva byli spolu. Závěrečná kapitola mě potěšila snad ještě víc. Bohužel si myslím, že jen tak se k této trilogii nevrátím.

emma05
09.03.2020 5 z 5

Bezvadná kniha škoda že už to byl konec

pro dívky americké romány fantasy romány

Sara Raasch
americká, 1989
2017  74%Sníh nebo popel
2018  69%Led nebo oheň
2018  75%Rebelové vln
2018  76%Mráz nebo noc

Kniha Mráz nebo noc je v