Led nebo oheň

Led nebo oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362561/bmid_led-nebo-ohen-WSq-362561.jpg 3 335 69

Sníh nebo popel série

Zimní království bylo osvobozeno, ale krušné chvilky ještě nekončí. Aby Meira ochránila svůj lid, dovolí Cordellu kopat v zimních dolech. Tam ale najdou něco mocného a nebezpečného – magickou propast. Theron chce využít tento nález k poražení zla, ale Meira se bojí, co s sebou taková síla může přinést. Když se na zemi posledně objevilo tolik magie, povstal velký Rozklad. Proto nechce nechat nic náhodě a klidně se postaví i Theronovi. Ale nevystaví i tak své lidi nebezpečí? Boje o moc sílí. Theron touží po magii, Mather bojuje za svobodu a Meira se začíná ptát sama sebe, jestli bojuje jen za Zimu, nebo za celý svět.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Ice Like Fire , 2015

nniikka
25.08.2020 2 z 5

Tato kniha mi hrozně připomínala Grišu. Vubec mě nebavila a už se těším až ji dočtu. Snad třetí díl bude lepší.

temna.vila
19.08.2020 2 z 5

Poměrně nezajímavá záležitost s ucházejícími postavami. Děj se vlekl, ničím mě nepřekvapil a čtení mě bohužel nebavilo.

DreamerX9
09.08.2020 2 z 5

Ačkoliv v druhém díle bylo několik "novinek" a dalších postav bylo to stejně předvídatelné a mnohem slabší než první díl

Hoshi
31.07.2020 3 z 5

Druhý díl byl čtivý, ale lhala bych sama sobě, kdybych tvrdila, že jsem to nečekala. Těšila jsem se, že se příběh rozjede, bohužel se tak nestalo. Konec mě vůbec nepřekvapil, čekala jsem to. Kniha neurazí, ale ani nenadchne a mrzí mě to.

emma05
09.03.2020 4 z 5

Hodně dobrý druhý díl

RendysStrange
19.09.2019

Druhý díl byl slabší. Meira mě připadala že je hloupá, furt si myslí že nic nedokáže.

Market116
21.07.2019 3 z 5

Druhý díl mi přišel trochu slabší než první. Děj se celkem vlekl a nejzajímavější mi přišel až konec, kde se aspoň objevila nějaká akce.
Meira o sobě stále dokola pochybuje a zároveň se snaží být tou nejsilnější...líbilo se mi vyprávění Mathera, který to hodně vylepšil a oblíbila jsem si ho ještě víc...zato Theron? Jeho jsem neměla ráda od začátku...
Na poslední díl jsem zvědavá, tak snad bude lepší než tento.

tereza7804
28.05.2019 3 z 5

První díl byl lepší ale i tak super série!Moc doporučuji!

Elize
26.05.2019 3 z 5

Druhý díl mi přišel lepší než první. Autorka si v knížce odpustila dlouhé úvahy hlavní hrdinky a charaktery jednotlivých postav tak získávají konečně nějaké barvy. V knize je i více napětí a děj není tolik předvídatelný. Velmi oceňuji střídavé vyprávění Meira/Mather.

maja11231
17.04.2019 2 z 5

První díl byl podle mě lepší. Kniha mě moc nebavila ale přece jen si přečtu další díl

polaris
08.04.2019 1 z 5

Pokračování triologie je klasický "vycpávkový" díl, bez kterého by se série jistě obešla. Zápletka je bohužel nudná, chybí tu nějaká pořádná akce a "wow" momenty, které by příběh mnohem zlepšily.
Celou knihu se cestuje z místa na místo a probíhají, bohužel nudná, diplomatická jednání.
Tím pádem se kniha stala ještě více nezáživná.
Hlavní hrdinka poté co se stala královnou, mi byla ještě více nesympatická a její rozhodnutí mě iritovala.
Kniha je napsaná z pohledu Meiry v první osobě a autorka přidala ještě pohled Mathera tentokrát ve třetí osobě. Chyběl mi tam pohled Therona, který ve knize dostal hrozně málo prostoru a jelikož to byla moje oblíbená postava, tak mi to trvalo déle knihu dočíst do konce.
Posledních padesát stránek knihy se stalo konečně něco záživného a bylo tam spoustu odhalení, takže konec utekl naštěstí rychleji. Nicméně kniha jako taková, je horší, než byl první díl.

Míjuš
27.03.2019 3 z 5

Druhý díl mě dost zklamal. Prakticky celá kniha je pouze o cestování a putování, není zde žádná akce, jako v prvním díle, a když už nějaká byla, tak již kniha končila. Možná jsem čekala víc. Mnohem víc. První díl nasadil laťku poměrně vysoko a bavil mě, ale druhý díl už tolik ne.

Během čtení se mi dost měnily sympatie u jednotlivých postav (Meira mi přišla občas protivná a dětinská, Mather se oproti prvnímu dílu víc vzmužil, u Therona mám hodně smíšené pocity) a samozřejmě mnoho nových přibylo.

Doufám, že třetí díl bude zajímavější.

Knihomolka582
20.03.2019

Tento díl mě moc nebavil, ale už jsem četla i třetí díl, tak se tímto dílem určitě nenechávejte odradit.

polmari
13.03.2019 3 z 5

Jak už to tak u druhých dílů plánovaných trilogií bývá, jde hlavně o přechod mezi úvodním a závěrečným bojem, takže se těším na díl třetí.

Mojepočteníčko
09.02.2019 3 z 5

Led nebo oheň je pokračováním série od spisovatelky Sary Raash – Sníh nebo popel. Z prvního dílu jsem byla poněkud rozpačitá, ale líbil se mi svět, který autorka vytvořila, jednotlivá království se svými atributy i některé postavy. Proto jsem se rozhodla, že budu ve čtení i nadále pokračovat…

Po namáhavém hledání objeví lidé Zimního království dlouho utajované tajemství. Jeho síla má však obrovskou moc. Theron ji zamýšlí použít k odvrácení všeho zla, ale Meira k nálezu přistupuje s mnohem větší obezřetností.
K úplnému odhalení a ovládnutí je zapotřebí tří klíčů, které by dveře, za nimiž se tajemná síla skrývá, dokázaly odemknout. Meira se proto vydává na dlouhé putování, aby je získala. A pokud to bude nutné, postavila se i samotnému Theronovi, s jehož názory tentokrát příliš nesouhlasí. Může jen doufat, že její rozhodnutí lidem Zimního království nijak neublíží…

Pokud bych se na knihu měla podívat očima čtenářů, kterým je příběh určen, zřejmě by moje hodnocení bylo pozitivnější. O statečné hrdiny tu není nouze a svět, který autorka vykouzlila se jen těžko opouští.
Ze své pozice hodnotím druhý díl o něco lépe než první. Jak už jsem řekla v úvodu,
ráda se vracím do známých míst, seznamuji se s novými postavami a držím palce těm oblíbeným. Také je mi sympatické, že se příslušníci jednotlivých království odlišují svým vzhledem.
Podařilo se mi přiblížit Meiře, která mi v první části byla na míle vzdálená. Neustále statečná, neohrožená dívka, schopná vydržet za každou cenu jakoukoli bolest, nabyla v tomto díle na ,,lidskosti“ a nebylo už tolik těžké vnímat příběh jejíma očima. Mater si u mě taktéž lecco vyžehlil a vydobyl zpět část ztracených sympatií. Naopak o Theronovi vůbec nevím, co si myslet. Právě jeho postava je důvodem, proč se na čtení závěrečného dílu tolik těším.
Jediné z čím jsem během čtení bojovala, byl samotný děj. Nedokázal ve mně totiž probudit emoce. Napětí, strach, nebo obavy, zda se hrdinové dokáží z nebezpečných situací vyvléknout.

Co říci závěrem? Pokud za sebou máte první díl této série, myslím, že by bylo škoda nepustit se do následujících dvou. Možná existují lepší, napínavější příběhy, ale ani tenhle není vůbec k zahození. A já věřím, že si ho dokážete náležitě vychutnat po svém.

Denisa153
17.01.2019 2 z 5

O něco horší než první díl a Meira je více protivnější. Vzala bych jí ten její čakram s kterým mi pije krev a omlátila jí ho o hlavu. Jinak co se týče děje tak je hrozně předvídatelný, že to ani víc snad nejde. Přečtu si další díl, jen abych měla sérii komplet přečtenou, ale už se k ní vracet nebudu.

dominika2585
17.01.2019 4 z 5

Velmi čtivé pokračování o zimním království, které se osvobodilo od Angry, a přesto není tak docela svobodné. Cestování po dalších královstvích nebylo nijak extra záživné, ale mně to nevadilo. U knihy jsem si odpočinula. Velmi mě bavilo sledovat Mathera a jeho Děti oblevy. Konec knihy měl spád, byl otevřený, a proto jsem se vrhla ihned na třetí a závěrečný díl.

Damonka12
15.01.2019 4 z 5

Kniha byla hodně čtivá, je vidět, že autorka umí psát, bohužel některé postavy mi moc nesedli. O něco málo horší než první díl.

Marta88
08.01.2019 4 z 5

Musím se přiznat, že první díl knihy mi utíkal mnohem rychleji. Druhý jsem i na chvíli opustila a četla knihy jiné. Nakonec jsme ho dočetl a těším se na závěr celé série, která ale asi nebude patřit mezi ty mé top.

denniys
28.12.2018 2 z 5

Druhý díl mě moc nepotěšil..v poslední době, když se objevila nějaká YA fantasy série, mívala vzestupnou tendenci a nakonec velmi překvapila, bohužel to není případ Sněhu nebo popelu.. kniha jakoby nevěděla, co chce říct, plomcá se na místě a pouze nám čtenářům zprotivuje hlavní hrdiny.. závěr knihy se trochu polepšil, tak uvidíme, co nám nabídne třetí díl..

pro dívky

Sara Raasch
americká, 1989
2017  74%Sníh nebo popel
2018  69%Led nebo oheň
2018  75%Rebelové vln
2018  76%Mráz nebo noc

Kniha Led nebo oheň je v