Snídaně u Tiffanyho

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Capotova novela Snídaně u Tiffanyho je sice prózou nepříliš rozsáhlou, svým významem se však řadí k základním dílům moderní americké literatury. V jistém smyslu může být její skromný objem známkou kvality; jeto právě omezená plocha krátkého literárního útvaru, co se stává prubířským kamenem spisovatelova talentu a dovedností – schopnosti rychlé a výstižné charakteristiky, psychologické kresby, smyslu pro dějový spád...
Hlavní hrdinka knihy, Holly Golightlyová, je dívka lehčích mravů, která má za sebou tvrdé dětství a chce za každou cenu dosáhnout úspěchu. Protože to neumí jinak, používá k tomu svého osobního kouzla a slabůstek starších bohatých pánů. V koutku srdce však touží po klidném a spořádaném životě, který jí symbolizuje nábytek z obchodního domu Tiffany. Ačkoliv byla v době vydání knihy televize teprve v počátcích, Capotovi se přesně podařilo vystihnout nastupující životní styl určovaný reklamou. Snídaně u Tiffanyho se tak stala barvitým obrazem amerického snu zasazeného do ulic kouzelného a jedinečného města – New Yorku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/1583/snidane-u-tiffanyho-ECT-1583.jpg 3.71058
Orig. název:

Breakfast at Tiffany's (1958)

Žánr:
Literatura světová, Novely
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny
více informací...
Počet stran:96
Překlad:Jarmila Fastrová
Edice:Světová literatura Lidových novin (8.)
Autor obálky:Ivan Brůha
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-86938-07-7
Nahrávám...

Komentáře (162)

Kniha Snídaně u Tiffanyho

Přidat komentář
Aleh
14. dubna

Příběh, který by si zasloužil možná o něco lepší zpracování než jaké nám autor nabídl. Nosné téma. Na konci příběhu mohl autor vyvolat hlavně u čtenářek slzavé údolí, ale nic takového se nedostavilo. Holly mě prostě do příběhu tak nevtáhla. Je to o životě, touze, o velkém, ale nesplněném snu. je to zároveň krásné, pravdivé, bolestné, citlivé, smutné... Ale něco mi tam přece jenom chybělo. Filmové zpracování s neodolatelnou Audrey Hepburn se mi líbílo víc. Není divu, pak je opravdu těžké srovnávat.

Monika_cz
20. března

Příjemné a rychlé čtení, citlivé a pravdivé. Lidé se skutečně tím, co jim ukazují jiní, hlavně televize.

Mikky01
15. března

Čekal jsem od knihy trochu víc, ale to bude asi tím, že jsem nejdříve viděl film (A to asi milionkrát) a potom jsem se pustil do knihy. Hlavní hrdinka Holly a její roztomile směšné chovaní dodalo knize šmrnc, bylo to dojemné, ale film ve mě vyvolal větší emoce, než kniha.

Manifest blech
02. března

Ještě to vstřebávám. Určitě k přečtení. Máte šanci po tomto titulu se zamyslet, jestli se vážně člověk se někdy změní nebo zůstane u svých (zlo)zvyků.

bookemma
07. února

Oh...svého času na cestách... Dojemné, smutné, bolestivé...

Romžiry
01. února

Nevím, asi to není můj šálek kávy

lindaofarim
30. ledna

Čekala jsem něco víc. Ale příběh se mi líbil.

Ana72154
29. ledna

Tak nevím, co si mám o této knize myslet. Rozhodně můžu říct, že na to, jak jsem se na knihu těšila, tak mě velmi zklamala.