Sněží, sněží...

Sněží, sněží... https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236038/bmid_snezi-snezi-zv5-236038.jpg 4 1983 491

Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány – a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé...... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Let It Snow: Three Holiday Romances , 2008

Adell-ka
21.12.2018 3 z 5

Kniha se četla dobře. První a druhá povídka se mi líbily a příjemně naladily na vánoční náladu, ale třetí povídka mi přišla nudná a místy to bylo takové "okecávání" o ničem. Jinak ale příjemná nenáročná četba a líbilo se mi také vzájemné propojení povídek.

Kingomolka
20.12.2018 4 z 5

Četla jsem tuto knihu dvakrát, v roce 2016 a v tomto roce. Kniha se mi líbila.

Tess.96
19.12.2018 4 z 5

Místy možná až příliš sladké a romantické, ale když nad tím přivřete oko, tak se to dá vydržet. Navíc je tahle kniha i trošku naivní, věřím ve Vánoční zázraky, ale první příběh mi nepřišel úplně realistický, já bych s cizím klukem nikam nešla, ale jinak se kniha četla moc pěkně.

KateTheBlogger
19.12.2018 4 z 5

První příběh celou knížku krásně romanticky a vtipně nastartoval, druhý příběh perfektně navázal, ale třetí mě až do předposledních stránek moc nebavil, ale oceňuji zakončení a dokončení celého příběhu. U knížky jsem se dokonce několikrát nahlas smála, takže doporučuji k přečtení.

Verrrunka
19.12.2018 3 z 5

Asi nejsem ta správná věková skupina, i když, co jsem vlastně čekala, že jo :-) z trojice autorů jsem znala jen Johna Greena, na kterého jsem sázela, ale nakonec mi jeho příběh přišel asi nejslabší. Všechny tři příběhy jsou o lásce, ale prostě spíš pro puberťáky, než pro zralé matky jako jsem já :-D ale byl to příjemný oddych.

Bórborka
18.12.2018 3 z 5

Příjemné čtení, od kterého nic nečekáte, a proto vás dokáže tak mile překvapit.
První povídka je čtivá, ale její obsah se mi zdál poněkud až MOC.
Druhá příjemná, u které už od začátku tušíte její konec.
Třetí, poslední povídka, je ze začátku pro mě trochu hůře zpracována (zmatená, hůře vtáhnutelná), přesto ve výsledku pěkná jako ostatní.
Ten, kdo zrovna neví, co si přečíst v období Vánoc, touto knihou nesáhne vedle.

KSarlota
17.12.2018 4 z 5

Takove pribehy typu YA, ale mely docela spad, nenudily me, pobavila jsem se. Na Vanoce fajn

smokajs
16.12.2018 2 z 5

Knihu jsem si brala s účelem navodit vánoční atmosféru za pomoci nějaké romantické oddechovky s dobrým koncem. Což kniha asi splnila, ale čekala jsem víc. Propojení 3 povídek bylo nápadité a první dvě mě i vcelku bavilo číst...třetí jsem však dočítala spíše z povinnosti a její předvídatelnost byla moc i na mne :/ Znovu bych si knížku nepřečetla. Námět byl skvělý, atmosféra knížky též, jen předvídatelnost a přílišná idylka byly asi hlavní faktory, které zkazily můj dojem z knihy.

Sylvanas
16.12.2018 3 z 5

Oceňuji propracovanost děje - tedy propletení 3 odlišných příběhů v jeden, nicméně znova bych už knížku nečetla.

zdenek2831
15.12.2018 2 z 5

Z trojice povídek propojených jednou sněhovou bouří mě nejvíc zaujala ta prostřední. Vykreslit postavy a napsat jejich hlášky tak, že si připadáte jako člen party, John Green jednoduše umí. Povídkový formát nutí k minimalismu, tudíž čtenář od Greena dostává téměř až reportážní podání děje a zbytek "ledovce" si musí domyslet z vět typu "napadla mě ta myšlenka". Green tak nejkratším příspěvkem nastavuje nejvyšší laťku, již ani jedna ze spoluautorek nepřekoná. První povídka přes nápaditý úvod sklouzne ke vztahovému dramatu, které působí rozpačitě a uspěchaně. Hrdinka třetí povídky (a vlastně i té první) příšerně dlouho rozpitvává osudové setkání s dokonalým středoškolským alfasamcem (krásný a sexy a zároveň nesmělý nerd - hm, jasně) - knihu jsem v tom místě odložil.

FlLys
11.12.2018 3 z 5

Príma čtení pro 16-ti leté holčičky, ale i mě pobavila, navíc příběhy o lásce jsou pravdivé a na věku nezáleží, jen tam na mě bylo moc roztleskávaček a pubertálních blbůstek

LuckyZ
08.12.2018

Příjemné čtení, navozují i vánoční náladu. Poslední příběh mě už tak nebavil, a jen jsem to chtěla co nejrychleji dočíst.

twiggynka
08.12.2018 5 z 5

Překvapivě příjemná oddechovka, která mě i pobavila...

MOmoMO
06.12.2018 5 z 5

Moje oblíbená kniha, kterou vždy ráda otevřu,když k nám příjde zima :) doporučuji

IvonaK
30.11.2018 3 z 5

Knížka která neurazí ani nenadchne. Ale nic mě tam nepřekvapilo. Proto si asi na četbu této knížky za pár let ani nevzpomenu.

AsiUrčitě
25.11.2018 4 z 5

Oddechová knížka s třemi příběhy. Ty jsou zasazeny do stejného prostředí – vlak kvůli sněhové bouři zůstane stát poblíž jednoho městečka. Příběhy jsou tak částečně propojeny. Nejedná se však o sledování jednoho příběhu z různých úhlů, ale o samostatné příběhy, které mají společné nějaké prvky. Například některé postavy jsou zmiňovány ve více příbězích, nebo okrajová postava v jednom příběhu se objeví jako okrajová postava i v druhém. Propojenost příběhů bych přirovnala k flashbackům, ty také nemění již odvyprávěnou linku, ale přinášejí další informace o postavách. Jednotlivé příběhy lze totiž číst nezávisle na sobě, aniž by měl čtenář pocit, že mu uniká něco z toho předešlého, zároveň děj předchozího neovlivňuje nijak zásadně děj následujícího. (Pouze pokud by někdo začal posledním příběhem, tak by si mohl odvodit, jak dopadnou ty předchozí.) Kniha se velmi lehce čte a vzhledem k postavám ji lze doporučit i pro mládež.

BlueTer
21.11.2018 4 z 5

Knížka je naprosto kouzelná. Schválně jsem si ji nechala na vánoční chvíle a svůj účel splnila. Má nádherný přebal. Povídky jsou milé, pochopitelné, zajímavě propletené,brzo se s hlavními hrdiny ztotožníte. Knížka vás příjemně připraví na vánoce :)

kika 13
16.11.2018 4 z 5

Pohodové čtení.Těším se na vánoce....

Smarzka
14.11.2018

Hezke lehke cteni.

mishka1976
12.11.2018 3 z 5

Tři navzájem propletené povídky. Zajímavé zpracování, líbil se mi odlišný úhel pohledu na jeden ucelený příběh. Ten sám o sobě byl dost jednoduchý. Oceňuji humor v knize i díky němu nebyla kniha až zase tak nudná i když, znovu knihu číst nepotřebuji a ani neplánuji.