Smrtná zima

Smrtná zima https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267025/bmid_smrtna-zima-267025.jpg 4 386 108

Smrtná zima série

První díl nové young adult série. Patnáctiletá Emmeline žije v osadě uprostřed hlubokých hvozdů, v puritánském společenství zcela odříznutém od okolního světa. Nehostinný kraj sužují kruté zimy a za hradbami číhá děsivý nepřítel. Jedinou nadějí na přežití je zůstat uvnitř. A dodržovat přísná pravidla rady. Emmeline ví, že vydat se mimo pevnost je zakázáno, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji ven na zapovězenou cestu. Už kdysi na ni vstoupila její babička, která za to tvrdě zaplatila. Přijme-li dívka od jednoho z členů rady nabídku k sňatku, mohla by jméno své rodiny očistit. Jenže její srdce touží po někom jiném. A sny stále volají…... celý text

Anett13
26.12.2018 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila, ale bylo to zklamání. V knize se pořád dělo to samé a čekala jsem na nějakou akci. Strašně dlouho mi ji trvalo přečíst, až jsem přemýšlela jestli to má vůbec cenu dočíst.
Ještě přemýšlím jestli dám dalšímu dílu šanci.

RemiBlack
09.11.2018 2 z 5

2018/55
Zklamání. Sice mi nevadila francouzština, protože trochu rozumím, nicméně to na věci nic nemění. Hlavní hrdinka (bohužel stejně jako ostatní postavy) mi byla od začátku hrozně nesympatická (se svým přístupem "zranit sebe přece není vzpurnost" - no kde to jsme?), další Mary Sue trpitelka... A ten milostný cosi-úhelník mi taky lezl na nervy.
Postava Toma, kterého jsem si asi oblíbila nejvíc oproti tomu téměř nevystupuje. Někdy se prostě stane, že charaktery nejsou dobře zvládnuté - a pak to jistí zajímavá zápletka. Ale tady se nepovedlo ani jedno.

(Jinak kniha "Bestie je zvíře" má velmi podobnou atmosféru, ale za mě je mnohem lepší. Chcete-li si tedy spravit chuť, doporučuju k přečtení.)

carollfu
26.06.2018 3 z 5

Srážím body za francouzštinu v knize a za zhruba prvních 200 stran, jednalo se pořád o to samé dokola, až u Ztracených mě to začalo bavit... Líbilo se mi prostředí, bratr Stockham (byla ho škoda) a nápady s Rozcestím a Očistnými vodami. Dalšímu dílu asi dám ještě šanci. 3*

wildXchos
25.06.2018 5 z 5

Úplně jsem se zamiloval do prostředí této knihy. Tahle autorka má opravdu talent. Někdy bylo chování postav velmi předvídatelné, ale jindy zase ne. Všechno je promyšlené úplně dokonale a místa jsou úžasně popsaná. Francouzština na některých místech ještě vylepšuje výslednou atmosféru a u podstatných věcí je napsáno, co to znamená. Emmeline si sice pořád na něco stěžuje, ale je v situaci, kdy na to má úplné právo.

Denisa153
11.05.2018 2 z 5

Děj o dívce, která žije v "sektě" kde se všichni bojí (v podstatě jsem noc nepochopila čeho) ještě celkem ušel. Občas jsem měla hroznou chuť Em vytáhnout z knížky, pořádně ji proplesknout a vrátit zpět. Jedna z mnoha věcí, které mi vadily byla francouština v knížce. Copak musím umět francouzky pro přečtení? Postupně jak jsem se knížkou prokousávala jsem se stávala stále více alergičtější na pojem bolavá nebo chromá noha. Ano všichni jsme pochopily, že Em má bolavou nohu, ale nemuselo to být řečeno v jedné kapitole asi 100x.
Další díly určitě číst nebudu.

ondras666
14.04.2018 2 z 5

Kniha řekl bych ze žánru "neurazí, ale ani nenadchne". Autorka se snažila dle mého zkombinovat několik různých odkazů a světů. Nějak jsem měl pocit, že čtu knihu o sektě přistěhovalců, kteří žijí v uzavřené komunitě jako "Dervišové" a vyženou Indiány a snaží se zahladit všechny stopy. Do toho pak milostný trojúhelník, chabé rozpracování postav a pro mě lehce otravná Emmelin a její noha.
A co mě iritovalo na knize nejvíc, byly dialogy ve francouzštině. Jako pro přečtení této knihy musí umět člověk francouzsky?

petrzel
02.04.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila ,začátek byl pomalý ,ale od půlky jsem se už nemohla odtrhnout . Jdu na další díl

andrea4315
26.03.2018 4 z 5

Nebylo to špatné, mám ráda tento typ příběhů. Jen mě to nějak nezasáhlo, moc jsem to neprožívala, nevtáhlo mě to a přitom to je ich-forma a stejně jsem to vnímala jen jako divák. A taky mi i trochu chybí informace, kde se vlastně příběh odehrává, vůbec netuším jestli jsme na jiné planetě nebo na Zemi.

XenasChakram
17.09.2017 5 z 5

a mě se to líbilo. trochu něco jiného. Děj ubíhá a než se nadějete máte dočteno

Prey
25.08.2017 2 z 5

Komentář obsahuje mírné spoilery. Atmosféru to chvílemi má, ale celé je to příliš regionální (použití angličtiny a francouzštiny od kanadské autorky), romantické (obyčejný milostný trojúhelník), jednoduché (nepropracovaný fiktivní svět), neoriginální (film Vesnice a tucet jiných knih), slabé (literárně přinejlepším průměrné) a etno (podivná kombinace dystopie s indiánským odkazem). Marketing silnější než kniha. Další díly si odpustím. (Čteno v překladu Markéty Polochové.)

Galánečka
20.08.2017 5 z 5

Napínavý i originální příběh, který je zasazený do zajímavého a čímsi tajemného prostředí.

Nikoll2
12.08.2017 4 z 5

Osobně nemám v knihách moc ráda vyzdvižení a časté zmiňování určité víry, což se mi zde z počátku zdálo jako hlavní téma. Stačilo však přečíst o něco více stránek a názor jsem změnila.
Děj byl poutavý a podle mě i originální. Neměla jsem problém vžít se do pozice hlavních postav, což je pro mě velice důležité.
S chutí se vrhám na další díl.

Atita
02.08.2017 3 z 5

Pěkné a rychlé čtení.

TallulahBee
13.07.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Ne, že by byla tak skvělá, jen se čte sama, což je rozhodně plus. Příběh i postavy byly fajn, ale něco mi tam chybělo, jen si nejsem jistá co přesně. V každém případě se těším na pokračování, ke kterému se sad brzy dostanu :).

Domča666
05.07.2017 3 z 5

Nápad a příběh řekla bych, že byl dobrý. Ale je faktem i to, že děj postav se nijak nevyvíjel.. všechno bylo stále dokola a dokola. Emmeline se pořád starala o sovu poskvrnu starou někde 2 generace dozadu. Taky je škoda, že se nedostalo víc prostoru sestře Manon, myslím, že z ní by se dalo vytáhnout víc. Co se ovšem nedá popřít je, že se moc nedalo vyznat v postavách komu se dá vlastně věřit, kdo Emmeline zradí a kdo ne.. Kane mi tam celou dobu moc nezapadal.. najednou se objevil a do všeho se podezřele míchal, když pak padla zmínka, že se objevuje s radními, tak mi bylo jasné, že to nebude jen tak. Tom byl celkem v pohodě, ale na začátku jsem si myslela, že s ním bude Em všechno objevovat. Ovšem když se Stockham začal Em, tak otevírat, tak než se stala na nemilá věc s řekou na konci, jsem si vážně myslela, že nakonec skončí s ním, vezmou se a spolu budou objevovat okolní svět a vše se změní k lepšímu. No.. nestalo se :D Ale rozhodně budu uvažovat nad přečtením druhého dílu. Jo a docela hodně mi vadila francouzština. Myslím, že několik věcí mi tím uniklo a opravdu mě nebaví číst knihu s překladačem po ruce a když něčemu nerozumím, tak si to překládat. Kniha pak ztrácí své kouzlo kdy se začtete a nemůžete přestat. Tímto Vás to donutí čtení přerušit a překládat a to je pro mě otravné.

jan6775
21.06.2017 3 z 5

Nemusím moc fantasy ale celkem slušný příběh. Ještě má dvě pokračování, tak uvidíme.

LucyJec
25.05.2017 3 z 5

Docela dobré a rychlé čtení... Pořád jsem čekala, co se stane a.. no... vlastně se toho moc nestalo. Nebýt bratra Stockhama- kterému jsem fandila víc než Tomovi a Kaneovi dohromady-, tak bych to asi ani nedočetla. Nápad to byl dobrý, jen mi přišlo, že Emmeline pořád dokola omývala svou poskvrněnost -která mi mimochodem vůbec nepřipadala až takové drama, jako z toho všichni v osadě dělali.
Přišlo mi, že autorka se zbytečně snažila dát Emmeline s Kanem dohromady. Nevím jak vy, ale mezi nimi ta chemie prostě nebyla....
Jediné, co mi ještě trochu vadilo, tak to francouzština. Vím, že to mělo dokreslovat atmosféru národu, který hovoří dvěma jazyky, ale bylo to poměrně zbytečné...

Dakarianna
30.04.2017 2 z 5

Velmi neobvyklá a zajímavá knížka. Vadila mi akorát francouzština a délka knihy. Čtivost nebyla zrovna nejlepší, některé pasáže byly dost krkolomné, ale nápad skvělý.

Lucy07
17.04.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Když jsem se ji poprvé snažila číst, tak mě nezaujala. Ale pak jsem si přečetla děj na zadní straně obálky a dala jsem jí ještě šanci. Kniha mě hodně ohromila a je to jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla.

Tesset
14.04.2017 1 z 5

Jak už tady bylo zmíněno, tak příběh, hlavně ze začátku, připomínal Vesnici. V podstatě za celou dobu se toho moc nestalo, příběh a postavy se nijak extra nevyvíjely, navíc ani jedna postava mi nebyla sympatická. Tak trochu jsem fandila Stockhamovi, aby se s Em vzali a pomalu otevřeli pevnost světu. Tohle už každopádně nikdy číst nebudu a další díly asi taky nepřečtu.

2015  72%Smrtná zima
2016  74%Temná tání