Smrtící polibek

Smrtící polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19588/bmid_grant-county-smrtici-19588.jpg 4 327 50

Grant County série

Bezstarostnou náladu na městském kluzišti ukončily dvě šokující události: na toaletě bylo nalezeno mrtvé novorozeně a na parkovišti došlo k prudké hádce mezi pubertální mileneckou dvojicí, při níž byla dívka zastřelena náhodně přítomným policistou. Zpočátku vládne přesvědčení, že mrtvá Jenny byla matkou odvrženého dítěte, ale brzy se ukáže, že je všechno jinak. Patoložka Sára Lintonová nalezne na těle třináctileté Jenny známky dlouhodobého sexuálního zneužívání a rituálního sebepoškozování, v jehož důsledku nemohla porodit dítě. Co se zprvu jeví jako tragický, leč jasný případ, se postupně mění v děsivou tragédii, která otřese celým městem. Policejní vyšetřování nejdříve naráží na hradbu mlčení, ale když zmizí sestra druhého aktéra tragické hádky na parkovišti, chlapec se rozhodne vypovídat. Z jeho slov je patrné, že Jennyina smrt souvisí se zločinem, jehož obludnost vyráží policistům dech. Musejí však jednat rychle, protože to, co se přihodilo Jenny, se může brzy opakovat...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Kisscut , 2002

WaN635
16.01.2024 5 z 5

Tak to bylo něco, až mi bylo úzko. Příběhy, kde se ubližuje dětem prostě těžce nesu.....

krevetinka
23.06.2023 3 z 5

Karin Slaughter píše zkrátka famózně. Dokáže jednoduše, ale zároveň efektivně popsat prostředí a atmosféru. Jen stěží byste narazili na hluchá místa - ne, každá scéna zde má svůj opodstatněný prostor, což je fajn. Dialogy jsou výstižné a věcné, takže se nestane, že se ztratíte v tom, kdo zrovna mluví, nebo co je předmětem diskuze. Líbí se mi vztahy a dynamika postav hlavně proto, že každý charakter má své slabé a silné stránky, takže se zde nesetkáme s nepřemožitelnými policisty, kteří přijdou na kloub každému problému skoro jako mávnutím kouzelného proutku, ale taky čas od času narazí na slepou uličku. Oceňuji také to, že traumata a vnitřní démoni postav se ve výrazné míře podílejí na tom, jak postavy přemýšlí a prožívají, takže se nejedná jen o srdceryvnou backstory, která však nemá v příběhu žádný důvod.
Kniha je však dnes již přes 20 let stará, a proto se mé výhrady týkají hlavně neaktuálnosti a zastaralosti příběhu. V současnosti je tématika spíše klišé a nepřináší nic nového. Opět, stejně jako v předchozím díle, zde nedochází k pořádnému vysvětlení motivu, což je škoda. Záporák nebyl dopaden, což se dá považovat za pozitivum i negativum, protože se jedná o poměrně uvěřitelnou situaci. Jsem zvědavá, zda se k tomuto případu autorka vrátí v dalších dílech.
Příběh byl chytlavý a čtivý, ale pořád se nedokáže vyrovnat s mým prozatímním oblíbencem "Krásný holky", který byl o něco čtivější a napínavější než knihy ze série Grand County. Dobrá zpráva je, že Krásný holky jsou z roku 2015, takže předpokládám, že psaní autorky mělo spíš vzestupnou než sestupnou tendenci kvality.

Líbí se mi vztah Sáry a Jeffa, jsem ráda, jak se situace mezi nimi vyvinula od prvního dílu. Hltám každou jejich společnou scénu, konverzace, lásku, něhu... VŠECHNO.
I přesto, že mě nehorázně štve Lena, chápu, proč se chová, jak se chová. Tím se dostávám k předchozímu bodu, že traumata a vnitřní démoni mají v příběhu svá opodstatnění a nejsou tam jen na výplň. V souvislosti s Lenou nesmím opomenout naprostého hrdinu celé této situace, a tím je HANK! Za mě je to možná úplně nejlepší postava v celé sérii, je úžasný a já ho naprosto zbožňuju.

monte
04.05.2023 4 z 5

Téma nechutné a zrůdné, nicméně díky autorce velmi napínavé a čtivé

IHT
14.11.2022 4 z 5

ctive, napinave, ale nechutne. odmitam verit, ze by to mohlo byt pravdepodobne - v takovem svete bych nerad zil :(
urcite prectu dalsi dily!

judith141
07.08.2022 5 z 5

Děsivé a nechutné téma dětské pornografie a zneužívání dětí, bohužel je i tohle v dnešním světě možné. Kniha je velmi dobře napsána.

ArwenAragorn
21.06.2022 4 z 5

60%

Zneužívání dětí a navíc tolik, jako bylo v tomto thrilleru, mi doopravdy vadilo. Knížka samotná špatná nebyla, ale námět prostě nebyl nic pro mě.
Přečetla jsem znovu, teď bych jednu * z minula ubrala.

ludek.n
04.04.2022 4 z 5

Začalo to sobotní hádkou puberťáků na parkovišti před městským stadionem a skončilo zločinem, jehož obludnost otřese celým Heartsdalem. Místní šerif Jeffrey Tolliver má na krku další z případů, na který mu příručka policejního náčelníka určitě stačit nebude. Karin Slaughterová si pro svůj román znovu vybrala poměrně kontroverzní téma: dětskou pornografii. Dotýká se jí citlivě a opatrně, když ale přijde na lámání chleba, nezaváhá odkrýt i její temné hlubiny a hrozivé propasti. Mrazivá atmosféra strachu a nervy drásající napětí čiší z každé stránky, a to i přesto, že se tu pachatelé neprohánějí v rychlých autech, ani se tu nestřílí na potkání. Promyšlená struktura, přirozené dialogy a ostrá gradace zápletek se starají o to, že čtenář proletí Smrtícím polibkem na jedno nadechnutí. A protože Karin Slaughterová umí probudit i celou škálu emocí, od těch nejpřízemnějších až po ty exaltovanější, je četba jejího dílka opravdovým zážitkem. Ať už řeší psychologii sexuálně zneužívaných dětí, posttraumatický šok brutálně znásilněné ženy nebo na opačném pólu znovuobjevování přátelství a lásky, vždy podává natolik přesvědčivý a precizní výkon, že nezbývá než s pokorou smeknout pokrývku hlavy a těšit se na další z jejích příběhů.

petraj30
06.05.2020 5 z 5

Zhruba jsem tušila, co můžu od knihy očekávat, ale bohužel tam byly takové nechutnosti, které předčily moje očekávání. Běhal mi z toho mráz po zádech a někdy mi opravdu nebylo dobře jen po psychické stránce, ale i po fyzické.
Já žiju ve své blažené nevědomosti a nepřipouštím si, že něco takového vůbec existuje. I když jsem četla několik knih o dětské pornografii a incestu, nedosahovalo to takové hloubky jako tady.
Dalo by se říct, že jsem si rozšířila obzory:-/, ale tohle téma je prostě hodně silná káva i pro hodně silné povahy a to se mě netýká.
Byla to dobře napsaná kniha, ale krásná opravdu nebyla:-/. Dávám plný počet, protože si to kniha určitě zaslouží, nicméně si ji už nikdy nepřečtu.

čef
11.04.2020 5 z 5

Není příliš překvapivé, že se tento román točí hlavně okolo sexu. Bohužel však také hlavně okolo lidí, kteří opravdu milují jenom děti o incestu nemluvě. I hlavní šerif lituje, že nevyšetřuje raději nějakou tu vraždu ze žárlivosti. Autorka si nakonec nechala otevřená vrátka k dalšímu dílu s hlavním padouchem a tak možná zase někdy… Pro mne byla tato kniha z toho lepšího šuplíku Karin Slaughterové.

zdendula31
06.04.2020 5 z 5

Karin opět nezklamala.Perfektní od začátku do konce..

MiriamF.
15.10.2019 5 z 5

Moje druhá kniha od této autorky a opět nezklamala, i když příběh byl plný hrůz.

patricia8137
08.08.2019 5 z 5

Tento príbeh je druhým dielom zo série Grant County. Príbeh bol opäť výborne prepracovaný, nechýbali zvraty a akcie. Karin Slaughter dokáže čitateľa vtiahnuť do deja, ktorý je nečakaný a napínavý. Skvelé čítanie, určite odporúčam.

Eva514
20.03.2019

No už mě to taky nebaví ty její knížky. Je to spíš román než nějaká krimi. Pořád jen jak se kdo cítí už mi z toho začíná hrabat :DHrozné je jak se puberťáci vůbec k sobě dokáží chovat, jaké jsou to zrůdy když chtějí. To by si možná někteří rodiče měli uvědomit při tomto příběhu. Přečetla jsem celou sérii Trenta , ten byl pro mě daleko lepší. Sice opět mnoho pocítů postav,ale dalo se to. Toto už je na mě fakt moc žádné pořádné vyšetřování pomalu tam není..

Peslik
02.07.2018 5 z 5

Tolik krutosti a bolesti v jedné knize, až člověku z toho mrazí.
Moje druhá kniha od Karin a zatím nezklamala. Teď to chce malou pauzu a poté se k ní opět vrátím. Doporučuji.

petra4080
28.02.2018 3 z 5

Opět výborná kniha. Ne poprvé se Karin zabývá násilím se sexuálním motivem. U této knihy mě velmi zklamal konec, kdy pachatel nebyl dopaden, z toho důvodu dávám pouze 3 hvězdy. Každopádně jde však o parádní thriller.

Lotka
09.08.2017 3 z 5

Příběh trochu méně propracovaný než jsem od Karin zvyklá.

Kerberos
25.06.2017 5 z 5

Dětská pornografie,zneužívání dětí to jsou témata,která ne každému sednou,ale dobře napsané.

bekule
07.04.2017 4 z 5

Karin Slaughter mám moc ráda ale daleko lepší je série Will Trent

moudivlacek
15.02.2017 5 z 5

Další skvělý příběh této série. Jen doufám, že z toho budete mít jen husí kůži při čtení, a nebudete muset se svými dětmi něco podobného nikdy zažívat - ani okrajově.
Nikdy nepochopím tyto lidské zrůdy a ani jim to nedokážu odpustit. Takovéto příběhy chytnou hodně za srdce a dle mého názoru je jich stále třeba, abychom nebyli lhostejní k okolí.
Proto čtěte a opatrujte své děti. Jsou křehké a velmi zranitelné.

MartinG
22.01.2017 5 z 5

Karin opět nezklamala. Těším se na její další kňížku.

Karin Slaughter
americká, 1971