Smrtící bílá ekniha

od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419824/smrtici-bila-jI2-419824.jpeg 4.21096
Série

Cormoran Strike 4.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno (ekniha), Kniha Zlín
Orig. název

Lethal White, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (348)

Kniha Smrtící bílá

Přidat komentář
DK197
včera

AUDIOKNIHA: Na začátek řeknu, že knihu rozhodně nepovažuji za špatnou. Užila jsem si to. Ale velmi rychle mi bylo jasné, že toto už nebude čtení pro pány. Emoce a vztah hlavních hrdinů tam mají velký kus prostoru. Takový, že i mne v jeden moment napadlo, zda ta detektivka vůbec kdy přijde. Ovšem líbilo se mi to. Podle mě nejde o přeslazenou červenou knihovnu. Spíš o střízlivý popis emocí, nejistot a názorů, které formuje okolní prostředí. Také jde o sondu do toho, jak snadno vznikne nedorozumění, zkreslený pohled na věc, když spolu lidé nemluví.

Případ samotný mě nakonec zaujal i přes úvodní prostředí politiky, které mě netáhne. Zamilovala jsem si postavy. A čekala, co se z toho vyklube... Ke konci se to trochu zaseklo a zdálo se mi to dlouhé. Navíc chybělo o něco víc napětí. A pak mě překvapil nečekaný vzrůst tempa asi poslední 3 kapitoly. Pořád si nejsem jistá, jestli tomu věřím, jestli to autorka nezamotala nějak moc... Ale jak říkám, nebylo to špatné.

katka9574
12. ledna

Váhala jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Je fakt, že kniha je dlouhá, velmi dlouhá a chvilkami jsem měla chuť pár odstavců, těch hodně popisných, přeskakovat. Jenomže během následujícího čtení zjišťuji, že všechno v příběhu má své místo a všechno je důležité :-) Tedy mé doporučení - na tuhle bichli si vyhraďte dostatek času, kdy nebudete ničím a nikým rušeni a kdy budete mít možnost jen číst a hltat a soustředit se a užívat si parádně promyšlený a pěkně zamotaný příběh. Strike s Robin jsou skvělá dvojka a paní Rowling je fantastická vypravěčka! Těším se na další pokračování.


TeraBla
04. ledna

Klasicky čtivá Rowlingová, se svým jednoduchým vyprávěním plného napětí a zvratů. Tento díl byl pro mě asi nejlepší. Skýtal v sobě jak rovinu detektivní, tak rovnou měrou rozebíral i osobní vztahy obou hrdinů. Délka knihy byla tak akorát.

sarka9190
02. ledna

Dala bych tři a půl, kdyby to šlo. Přečteno za dva dny, za mě je to na podobné úrovni jako Hedvabnik. I přes svůj,, objem,, se knížka četla dobře, dej jsem si užívala a ke konci jsem byla i nebyla překvapená a hlavně na sebe pyšná že jsem trefila vraha, i když jsem na něj kapla z jiných důvodů. K řadě informacím se stejně nemáte šanci dostat, aby jste si vydedukovali správně řešení, takže jsem proste četla, tipovala a užívala si příběh. Co mě tam stvalo, byla Robin. Už to bylo trochu ufnukane Ve službách zla, ale v tomhle mi přišla její linka nelogicka a docela zbytečně natahovana. A to jsem docela u tehle věci tolerantní:) No, Kukačka je u mne ze série stále na prvním místě a těším se na další díl. Ideální čtení na svatky.

mataj
01. ledna

Celá série se mi hodně líbí. A ani tahle kniha není výjimkou. Je sice trochu obsáhlejší (abych pravdu řekla, myslím, že by neuškodilo, kdyby se některé nepodstatné věci vynechaly) ale neskutečně čtivá a zajímavá. Mravenčí práce při odhalování malinkatých detailů a stop vedoucích k rozluštění je vykreslena perfektně. Vztah mezi Robin a Comroranem se mi sice líbí, ale vzájemné nesprávné domýšlení si pocitů a pohnutek toho druhého mě celkem rozčilovalo. Nicméně celkově jsem byla velice spokojena.

Kaja1
29.12.2020

Trvalo mi docela dlouho než jsem se začetla a začala se orientovat v jednotlivých postavách, a zjistit po čem vlastně pátrají. Až od vraždy to začalo dostávat jasnější rysy a pak už jsem se nechala unášet dějem. Nakonec zmetek zůstane zmetkem, I když kdoví, kdyby vyrůstal v normální rodině....

TeaPeter
28.12.2020

Je dobře, že se autorce podařilo věrohodně překonat závěr třetího dílu a umožnit pokračování série. Mechanismus Harry-Hermiona jí funguje velmi dobře i zde, a bylo by škoda ten potenciál zahodit. Do svých knih dává neotřelé motivy, a to je v dnešní době velmi příjemné. Doufám, že přijde další díl.

JáŠárka
20.12.2020

Kniha se velmi dobře četla, děj rychle ubíhal, postavy vykreslené do nejmenších detailů. I přes větší množství stránek budete chtít, aby kniha ještě nekončila.

1 ...