Smrtící bílá ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419824/smrtici-bila-jI2-419824.jpeg 4.21096

Cormoran Strike 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno (ekniha), Kniha Zlín

Lethal White, 2018

Kniha Smrtící bílá

DK197
včera

AUDIOKNIHA: Na začátek řeknu, že knihu rozhodně nepovažuji za špatnou. Užila jsem si to. Ale velmi rychle mi bylo jasné, že toto už nebude čtení pro pány. Emoce a vztah hlavních hrdinů tam mají velký kus prostoru. Takový, že i mne v jeden moment napadlo, zda ta detektivka vůbec kdy přijde. Ovšem líbilo se mi to. Podle mě nejde o přeslazenou červenou knihovnu. Spíš o střízlivý popis emocí, nejistot a názorů, které formuje okolní prostředí. Také jde o sondu do toho, jak snadno vznikne nedorozumění, zkreslený pohled na věc, když spolu lidé nemluví.

Případ samotný mě nakonec zaujal i přes úvodní prostředí politiky, které mě netáhne. Zamilovala jsem si postavy. A čekala, co se z toho vyklube... Ke konci se to trochu zaseklo a zdálo se mi to dlouhé. Navíc chybělo o něco víc napětí. A pak mě překvapil nečekaný vzrůst tempa asi poslední 3 kapitoly. Pořád si nejsem jistá, jestli tomu věřím, jestli to autorka nezamotala nějak moc... Ale jak říkám, nebylo to špatné.

katka9574

Váhala jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Je fakt, že kniha je dlouhá, velmi dlouhá a chvilkami jsem měla chuť pár odstavců, těch hodně popisných, přeskakovat. Jenomže během následujícího čtení zjišťuji, že všechno v příběhu má své místo a všechno je důležité :-) Tedy mé doporučení - na tuhle bichli si vyhraďte dostatek času, kdy nebudete ničím a nikým rušeni a kdy budete mít možnost jen číst a hltat a soustředit se a užívat si parádně promyšlený a pěkně zamotaný příběh. Strike s Robin jsou skvělá dvojka a paní Rowling je fantastická vypravěčka! Těším se na další pokračování.

TeraBla

Klasicky čtivá Rowlingová, se svým jednoduchým vyprávěním plného napětí a zvratů. Tento díl byl pro mě asi nejlepší. Skýtal v sobě jak rovinu detektivní, tak rovnou měrou rozebíral i osobní vztahy obou hrdinů. Délka knihy byla tak akorát.

sarka9190

Dala bych tři a půl, kdyby to šlo. Přečteno za dva dny, za mě je to na podobné úrovni jako Hedvabnik. I přes svůj,, objem,, se knížka četla dobře, dej jsem si užívala a ke konci jsem byla i nebyla překvapená a hlavně na sebe pyšná že jsem trefila vraha, i když jsem na něj kapla z jiných důvodů. K řadě informacím se stejně nemáte šanci dostat, aby jste si vydedukovali správně řešení, takže jsem proste četla, tipovala a užívala si příběh. Co mě tam stvalo, byla Robin. Už to bylo trochu ufnukane Ve službách zla, ale v tomhle mi přišla její linka nelogicka a docela zbytečně natahovana. A to jsem docela u tehle věci tolerantní:) No, Kukačka je u mne ze série stále na prvním místě a těším se na další díl. Ideální čtení na svatky.

mataj

Celá série se mi hodně líbí. A ani tahle kniha není výjimkou. Je sice trochu obsáhlejší (abych pravdu řekla, myslím, že by neuškodilo, kdyby se některé nepodstatné věci vynechaly) ale neskutečně čtivá a zajímavá. Mravenčí práce při odhalování malinkatých detailů a stop vedoucích k rozluštění je vykreslena perfektně. Vztah mezi Robin a Comroranem se mi sice líbí, ale vzájemné nesprávné domýšlení si pocitů a pohnutek toho druhého mě celkem rozčilovalo. Nicméně celkově jsem byla velice spokojena.

Kaja1
29.12.2020

Trvalo mi docela dlouho než jsem se začetla a začala se orientovat v jednotlivých postavách, a zjistit po čem vlastně pátrají. Až od vraždy to začalo dostávat jasnější rysy a pak už jsem se nechala unášet dějem. Nakonec zmetek zůstane zmetkem, I když kdoví, kdyby vyrůstal v normální rodině....

TeaPeter
28.12.2020

Je dobře, že se autorce podařilo věrohodně překonat závěr třetího dílu a umožnit pokračování série. Mechanismus Harry-Hermiona jí funguje velmi dobře i zde, a bylo by škoda ten potenciál zahodit. Do svých knih dává neotřelé motivy, a to je v dnešní době velmi příjemné. Doufám, že přijde další díl.

JáŠárka
20.12.2020

Kniha se velmi dobře četla, děj rychle ubíhal, postavy vykreslené do nejmenších detailů. I přes větší množství stránek budete chtít, aby kniha ještě nekončila.