Smrtící bílá ekniha

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419824/big_smrtici-bila-jI2-419824.jpeg 4.21339

Cormoran Strike 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: (ekniha), Kniha Zlín

Lethal White, 2018

Kniha Smrtící bílá

KateSalvatore

Knihy od Rowlingové miluji a žánr detektivek též, nicméně ze všech jejích děl jsou tyto detektivky slabšího rázu. Detektivní román se na mnoha stranách táhne tak pomalým tempem, že mě to spíše než do gradování a zápalu, dostávalo do pocitu nudy a toho, že se v knize stále nic neděje (oproti Larsu Keplerovi naprosto nesrovnatelné). Když už jsem si říkala, že se to někam schyluje, tak bohužel dalších 50 stran bylo o ničem. Jistě má detektivka své kouzlo, které mě přimělo to nevzdat a knihu dočíst, nicméně dlouho jsem u detektivky nezažila, abych se musela přemlouvat, to dáš - dočti to! :-) Zfilmovanou verzi o Cormoranovi Strikovi mám raději, ale i ve filmovém zpracování je ten samý problém - velmi táhnoucí se děj. Na druhou stranu je to taková oddechovka, ve které nemusíte být ve střehu, a rozhodně Vás nechá spát. Pokud hledáte takový druh knihy - je tato kniha právě pro Vás! :-)

šipek

Tak jsem se konečně dostal zatím k poslednímu dílu této detektivní série. U nás v knihovně byl na ní dost dlouhý pořadník a určitě oprávněně. Za mě bych řekl zatím nejlepší díl, přečteno během pár dní. Chvilku detektivka a chvilku román, ani mi to nevadilo. Již se těším na pokračování.

Lee7

Jo začalo to drsně a vyšvihlo se to. Mám ráda Robin a Strike, mají mezi sebou zajímavý vztah a děj jejich práce je skvělá. Těším se na nový díl..

Briv

Přečteno a bylo to skvělé čtení. I když někoho by možná odradil počet stran, to mě ale nevadí, spíše vyhovuje. Hodně jsem se těšila na Robin a Cormorana, jak to bude, nebo nebude mezi nimi pokračovat. Kriminální zápletka se celkem povedla, líbí se mi, že se trochu z jiného prostředí. Samozřejmě už se těším na pokračovaní.

Tohle se Rowlingové povedlo. Myslím si, že to spíše osloví ženy. Ale kdo ví. I když já čtu různé žánry nevadí mi i větší "drsárny" tak tohle mě baví opravdu hodně.

deedulka
29.12.2021

Opět skvělý díl ze série Cormorana Strika. Užila jsem si jak detektivní linku, tak i tu ze soukromí Strika a Robin. I přes zvyšující se množství počtu stran byla kniha po celou dobu čtivá a nenudila jsem se ani chvilku. Už se těším na filmové zpracování, na které se vždy po dočtení mrknu. :-)

Jarka_rybář
28.12.2021

Další velice dobrá kniha. Má pěknou, byť na detektivku trochu neobvyklou dynamiku, což se mi líbí. Odehrává se ve vyšší společnosti, jejíž zvyky a morálka se běžnému člověku mimo ni zdá totálně uhnutá. K tomu jako kontrast poněkud anarchističtí aktivisté... Super.
A vztah Cormorana a Robin? Velmi jsem se jím bavila. Jeho dynamika mi přijde úžasná, dodává knize úplně jiný náboj. Mám je opravdu ráda.

Bustedka
22.12.2021

Je mi jasné, že má J.K.Rowling zástup fanoušků, ale tohle byla slabota i na ní.
Ministr je vydíraný a najme si detektiva, aby našel něco na jeho protivníka s tím, že důvod, proč je vydíraný vlastně není důležitý. To vypovídá samo o sobě.
Ta kniha má 700 stran, kde se navíc zoufale dlouho nic neděje.

TerezaKlima
12.11.2021

Takhle strhujícím způsobem umí psát jen Ona. Stovky stran utíkají pod očima jako nic. Krása. I když ten příběh je dost děsivý.