Smrt ve vyšší společnosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V době, kdy byla zabita atraktivní a společensky významná mladá žena, spal pachatel této brutální vraždy sto kilometrů od místa činu. Tak se to alespoň jeví detektivu-superintendentu Graceovi, kterého stopy zavedou až do vysokých kruhů brightonské smetánky. Po další hrůzostrašné smrti začíná Grace poznávat pozadí celého příběhu. Právě v okamžiku, kdy odhaluje šokující pravdu, řeší Grace krom případu osobní problémy, které souvisí s jeho ženou, jež kdysi zmizela za velice podivných okolností. A aby toho nebylo málo, dozvídá se, že mezi budoucí oběti zvráceného maniaka byla zařazena i jeho nová láska… Kniha u nás vyšla poprvé v roce 2007 pod názvem Vraždy v rezidenční čtvrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286395/smrt-ve-vyssi-spolecnosti-D1b-286395.jpg 3.742
Série:

Superintendent Roy Grace zasahuje 3.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Brána
Originální název:

Not Dead Enough, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Smrt ve vyšší společnosti

Aghatte
30. května

Už jsem ji vrátila do knihovny a nemůžu si vybavit, o čem tento díl byl... Ale vůbec, úplné okno. Takže komentář úplně na nic.

jprst
21. března

Průměrná detektivka, na kterou poměrně přesně pasuje hodnocení ve stylu "neotráví, ale ani nenadchne".


Miro67
08. ledna

Velmi napínavé. Postupně přijdete s teorií ztrátou paměti, dvojníka, bipolární poruchou,... Trefili jste se?

konicekbily
28.07.2018

Další autorova kniha mne nenadchla. Je to taková podivná směska soukromého života hlavní postavy a thrilleru, ale hrozně moc rozmělněná směska se spoustou nic neříkajících proluk v ději.

pavčape
03.02.2018

Knížka se čte dobře, je napínavá, konec jsem tušila, přestože už mi přišel už tak trochu moc - stačily by dvě (ale to už možná trochu "spoileruju"). Ale za to, že jsem se neztrácela v postavách, že děj měl spád a Roy Grace působí přirozeně má u mě 4*

Veeris
13.11.2017

Mě Jamesovy knihy nikdy nezklamou. I když se v této knížce dal děj uhodnout, četla se velmi dobře. Jediné, co snad autor mohl vynechat, bylo "halo" kolem ztracené manželky Sandy. To by tam vůbec nechybělo, jelikož se čtenář stejně nedozví, jak to s ní dopadlo..

S.partan
11.03.2017

Tak nevím, jestli mám až příliš načteno, ale v půlce knihy jsem před sebou viděl jediné logické řešení záhady, a přesně toho se mi nakonec dostalo. Bez jakékoli nadstavby, bez jakéhokoli překvapení a wowefektu. A přitom to je škoda, protože když se člověk prokouše tím množstvím postav ve vyšetřovacím týmu a zvykne si na ně, čeká ho příjemné a svižné čtení a navíc nakoukne do překvapivě přesně a detailně vykreslené práce britské policie. Takže zůstávám střízlivý a ostražitý před čtením další Jamesovy knihy, ale byl by škoda mu tu druhou šanci nedat.

moudivlacek
28.11.2016

Další skvělý díl této série. Sice jsem velice brzy pochopila, že podezřelý nebude ten pravý vrah, sice jsem tušila kdo, ale stejně nám autor přichystal menší překvapeníčko na závěr.
Vyvíjí se i vztah Roye a Cleo.
Už se moc těším na další díl.

1