Smrt ve vyšší společnosti

Smrt ve vyšší společnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286395/bmid_smrt-ve-vyssi-spolecnosti-D1b-286395.jpg 4 51 12

V době, kdy byla zabita atraktivní a společensky významná mladá žena, spal pachatel této brutální vraždy sto kilometrů od místa činu. Tak se to alespoň jeví detektivu-superintendentu Graceovi, kterého stopy zavedou až do vysokých kruhů brightonské smetánky. Po další hrůzostrašné smrti začíná Grace poznávat pozadí celého příběhu. Právě v okamžiku, kdy odhaluje šokující pravdu, řeší Grace krom případu osobní problémy, které souvisí s jeho ženou, jež kdysi zmizela za velice podivných okolností. A aby toho nebylo málo, dozvídá se, že mezi budoucí oběti zvráceného maniaka byla zařazena i jeho nová láska… Kniha u nás vyšla poprvé v roce 2007 pod názvem Vraždy v rezidenční čtvrti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

Not Dead Enough , 2007

Luigi1
04.03.2023 3 z 5

Tak jsem velice zklamán

zdendula31
22.04.2022 4 z 5

Jamese čtu moc ráda,ale tuto knihu bych zařadila mezi jeho horší.Nějak jsem se ztrácela v postavách a ztracená manželka už mi začíná lézt krkem.

Aghatte
30.05.2021 2 z 5

Už jsem ji vrátila do knihovny a nemůžu si vybavit, o čem tento díl byl... Ale vůbec, úplné okno. Takže komentář úplně na nic.

jprst
21.03.2021 3 z 5

Průměrná detektivka, na kterou poměrně přesně pasuje hodnocení ve stylu "neotráví, ale ani nenadchne".

Miro67
08.01.2021 4 z 5

Velmi napínavé. Postupně přijdete s teorií ztrátou paměti, dvojníka, bipolární poruchou,... Trefili jste se?

konicekbily
28.07.2018 3 z 5

Další autorova kniha mne nenadchla. Je to taková podivná směska soukromého života hlavní postavy a thrilleru, ale hrozně moc rozmělněná směska se spoustou nic neříkajících proluk v ději.

pavčape
03.02.2018 4 z 5

Knížka se čte dobře, je napínavá, konec jsem tušila, přestože už mi přišel už tak trochu moc - stačily by dvě (ale to už možná trochu "spoileruju"). Ale za to, že jsem se neztrácela v postavách, že děj měl spád a Roy Grace působí přirozeně má u mě 4*

Veeris
13.11.2017 4 z 5

Mě Jamesovy knihy nikdy nezklamou. I když se v této knížce dal děj uhodnout, četla se velmi dobře. Jediné, co snad autor mohl vynechat, bylo "halo" kolem ztracené manželky Sandy. To by tam vůbec nechybělo, jelikož se čtenář stejně nedozví, jak to s ní dopadlo..

S.partan
11.03.2017 3 z 5

Tak nevím, jestli mám až příliš načteno, ale v půlce knihy jsem před sebou viděl jediné logické řešení záhady, a přesně toho se mi nakonec dostalo. Bez jakékoli nadstavby, bez jakéhokoli překvapení a wowefektu. A přitom to je škoda, protože když se člověk prokouše tím množstvím postav ve vyšetřovacím týmu a zvykne si na ně, čeká ho příjemné a svižné čtení a navíc nakoukne do překvapivě přesně a detailně vykreslené práce britské policie. Takže zůstávám střízlivý a ostražitý před čtením další Jamesovy knihy, ale byl by škoda mu tu druhou šanci nedat.

moudivlacek
28.11.2016 5 z 5

Další skvělý díl této série. Sice jsem velice brzy pochopila, že podezřelý nebude ten pravý vrah, sice jsem tušila kdo, ale stejně nám autor přichystal menší překvapeníčko na závěr.
Vyvíjí se i vztah Roye a Cleo.
Už se moc těším na další díl.

Zoombyk
31.10.2016 2 z 5

Pro mě velmi průměrná až spíše podprůměrná detektivka, kterých jsou plná knihkupectví a kdybych ji nedostal darem, tak bych peněz asi litoval.

anniehall
16.10.2016 4 z 5

Mé první setkání s Peterem Jamesem dopadlo skvěle. Román splnil přesně to, co jsem od něj očekával. Je to poměrně inteligentní a napínavá literatura pro chvíle oddechu. James buduje atmosféru sice po krůčcích, ale zato důsledně. Posledních sto stran knihu téměř není možné odložit, přestože některé věci čtenář odtuší. Střídání vypravěčů a nazírání na příběh z úhlu jednotlivých postav mi i přes počáteční nelibost nakonec přestalo vadit. Možná je to tím, že v závěru se autor drží těch dvou, tří, nejhlavnějších a tím vlastně zahušťuje atmosféru. Pobavilo mě chytré využití citátu Orsona Wellse v úvodu románu: " In Italy, for thirty years under the Borgias, they had warfare, terror, murder and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci and the Renaissance. In Switzerland, they had brotherly love, they had five hundred years of democracy and peace – and what did that produce? The cuckoo clock.” //přečteno v původním jazyce//

Peter James
britská, 1948
1993  83%Příšeří
1994  83%Proroctví
1996  85%Srdíčko
1993  75%Posedlost
2020  79%Chci tvou smrt

Kniha Smrt ve vyšší společnosti je v